Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Nedeľa, 15. Júla 2012, 21:55

Sever a najmä Istria sú cenovo vyššie, chodí tam viac Nemcov a najmä Talianov. Ak chceš lepšiu cenu skús Dalmáciu nad, alebo pod Splitom. Za 90 euri sa dá zohnať ubytovanie pre 8 ľudí, samozrejme nie priamo na pláži. Ubytovanie na pláži je buď drahé, alebo si pamätá ešte súdruha Tita. Ja osobne mám radšej ubytko ďalej od pláže, najmä kvôli kvalite, väčšiemu kľudu a cene, ale samozrejme každý má svoje priority. Ak chceš nejaké info ohľadom ubytovania, cien, cesty atď. napíš, včera som sa vrátil z Omišskej riviéry.
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
mr.fatal
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa mr.fatal » Streda, 12. Septembra 2012, 15:12

Pridam aj moje postrehy z HR. Chorvatsko som navstivil mnohokrat, zatial som nenasiel lokalitu, kde by bolo vyslovene skaredo, aj ked nepochybujem, ze sa daju najst aj take. Najradsej mam Omissku rivieru - Marusici, Nemira, Stanici. Pre mna, kludomilneho cloveka je to uzasna oddychova zona. Ziadny ruch nocnych klubov a preplnenych ulic. Ak tuzim po troske zabavy, navstivim blizky Omis alebo Makarsku. Dalej som bol 2x v Tucepi, mimo sezony je tam uzasne, malo turistov, nizsie ceny. V sezone je to preplnene, podobe ako Baska Voda, to mi velmi nevyhovuje. Dalej som bol na polostrove Peljesac, mestecko Zuljana. Zuljana je mala dedinka, su tam nadherne nedotknute plaze, poskytujuce dostatok sukromia. Naposledy som bol na ostrove Korcula. Mestecko Korcula je krasne a starobyle, ale plaze nic moc. Nastastie je nedaleko pieskova plaz Lumbarda, kde sa da prijemne okupat a nie je tam prilis vela turistov. S chorvatmi som nemal nikdy vaznejsie problemy, obcas sa nasiel nejaky velmi iniciativny colnik, ale policajti boli vacsinou mili a ustretovi. Co sa tyka trasy, chodim z BA klasickou trasou cez Mosonmagarovar, potom cestou c. 86 az po slovinske hranice. V slovinsku sa da ten ich mikro usek dialnice krasne obist cez dedinku Dolga Vas, takze ziadne dialnicne znamky :mrgreen: . V chorvatsku prejdem cez Mursko Sredicke, potom vsetky Mačkovce a Kočkovce :lol: a z Čakovca rovno na dialnicu az na pobrezie. Tento rok som navstivil aj Plitvice, odporucam, uzasny zazitok, ale nechodte tam v sobotu, lebo davy turistov (hlavne dochodcov) vedia prechadzku narodnym parkom poriadne zneprijemnit (nic osobne proti nim :mrgreen: )
Toyota Corolla E10 1.3 4E-FE
Honda Civic sedan 1.5 VTEC LS
EX: Skoda 130 L 5 Speed

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Štvrtok, 28. Marca 2013, 20:18

To som teda dopadol. Moje tradičné ubytovanie je v termíne, v ktorom máme vybavené dovolenky je už obsadené. Tak sme sa rozhodli skúsiť inú lokalitu, samozrejme v Chorvátsku. Hľadám kľudné miesto s dobrou plážou, s dobrou dostupnosťou autom a aby bolo v dostupnosti na pešo nejaké mestečko, kam sa dá večer vyraziť. Pozeral som lokality Ražanj, Vinišče, Primošten. Bol niekto v tejto oblasti medzi Trogirom a Šibenikom? Zaujímali by ma názory a skúsenosti z touto lokalitou. Poprípade ak mi môžete odporučiť niečo aj pod Makarskou, alebo v oblasti Murtera, na Rabe, na Hvare. Rád uvítam akúkoľvek radu. Ď.
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Kufor
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Marca 2013, 10:57

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Kufor » Sobota, 30. Marca 2013, 11:09

V Chorvatsku som bol zatial len raz, a sice v Podstrane. Je to cca 10 km juzne od Splitu, medzi Splitom a Omisom. Plaze su tu povacsinou kameniste, co mi vyhovuje, ale najdu sa tu aj pieskove. Ked uz sme boli autom, pochodili sme aj po okoli, najviac sa mi lubilo asi v spominanej Marusici. Hlavne ak clovek oblubuje potapanie/snorchlovanie, tu si toho uzije dosyta :)
Corolla E11 - Liftback - 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 2. Júla 2013, 11:04

Koncom augusta chcem is s rodinkou na svadobnu cestu, chceli by sme piesocnu plaz a hlavne kus bezpecnu pre deti,... bol som na jednej v Nine, plaz bola ok, ale v mestecku nic moc... mate nejaky dobry tip?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 2. Júla 2013, 20:44

Ivan: Bol som kedysi v Hoteli Zora v Sibeniku, vtedy ***, neviem ako su na tom teraz, viem ze tam nieco prerabali.. Len je to uz asi 8 rokov (?) co som tam bol :D Plaze samo strkove, more tusim nie az tak plytke, ale zase ziadny velky prepad. My sme mali klud, ale boli sme tam v druhej polke septembra, takze tazko sudit.. Najviac sa mi pacilo, ze to bolo zapadne pobrezie a teda sme mohli kukat paradne zapady slnka - to totiz zapadalo presne medzi dva nedaleke ostrovceky :) Odvazni plavci si kludne mohli preplavat na ten ostrovcek, nebolo to az tak daleko. Stravu ani ubytko moc neporadim, boli sme tam len na 4 dni a to ako studenti, takze to ma clovek ine priority ako strava, ciste izby a pod :D Inak pekny bol vylet do narodneho parku Krka, to vrele odporucam. Asi 2hod plavba lodou popri pobrezi a potom flakanie v parku, moznost kupania pod vodopadom a pod.. To sa mi velmo lubilo. Ale ako som pisal, je to uz cca 8 rokov ci kolko, vela sa mohlo zmenit.

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa milos » Utorok, 2. Júla 2013, 21:28

gabo jeden moj znamy chodi 11r do strediska "Zaton Holiday Village" je to pri Nine jak si spominal možno si tam aj bol neviem on si to koli deckam strasne pochvaluje ja som tam nebol takže neviem
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 2. Júla 2013, 21:54

vies zohnat viacej info? :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa milos » Streda, 3. Júla 2013, 06:30

Co by ťa konkrétne zaujímalo? Ak sa nemýlim práve teraz niekedy by tam mal ísť. Co hovoril je to ohradený rezort čiže
bezpečné parkovanie cena za 4 ku apartmán myslím 100 € pláž široká pekne upravená a pozvoľna klesajúca rezervovať alebo skontrolovať ci je voľné miesto by sa malo dať cez internet ale stránku neviem
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 3. Júla 2013, 07:23

No hlavne cez aku stranku si to zvykne rezervovat, nech nenatrafim na dajaku fake stranku :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa milos » Streda, 3. Júla 2013, 21:44

takže mal som pravdu dnes som rozpraval s jeho kolegom išiel do chorvatska najbližšie by som s nim mal byt o dva týždňe okolo 17teho tak sa spýtam, ak ti to neni neskoro. Inač mam silny pocit že to je tato stranka http://zaton.hr/
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 4. Júla 2013, 01:12

4ka apartman 100e na den? Kus vela namna.....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 4. Júla 2013, 07:11

Gabo a Grecko by nemohlo byt? Vsak s plynom to nebudes mat ani take drahe.. ;-)
Kolegyna chodi do takeho Bungalowu pri Katerini, cena cca 50€/noc za apartman.. Strava je indivindi, da sa varit priamo v tom bungalowe (aj na terase napr) pripadne sa da skocit do mesta na nakupy alebo papanicu.. Vhodne najma pre rodinky aj s detvakmi, miesto na hranie, preliezky, vyhlad na more.. Vzdialenost okolo 1150km, to nie je az tak daleko.. (oki, oproti 600km Chorvatsku je to trosku dalej :) )

Ak by si chcel viac info tak daj vediet, popytam sa kolegyne kym tu je (onedlho tam odchadzaju na 2 tyzdne).

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 4. Júla 2013, 13:31

Skvele, ja som pocital cestu autom tak max 1200km jednym smerom, takze az by to bolo teda aj 1300, tak to s ISkom dam :-) zozen info :-):-):-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa milos » Sobota, 6. Júla 2013, 21:33

Gabriel Nagy napísal:4ka apartman 100e na den? Kus vela namna.....
no mne sa to zda tiež vela určite by som tolko nedal :? ale kedže netušim ake su bežne ceny v chorvatsku tak som neriešil šak ty najlepšie vieš čo hladaš a čim viac možnosti tym lepšie je aspon z čoho vybrat :D
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných