IM jabber

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

IM jabber

Príspevok od používateľa wakkee » Utorok, 10. Júna 2008, 22:21

Kedze sme viac-menej internetova komunita, predpokladam ze vacsina vyuziva nejaky Instant Messaging, vacsinou je v nasich koncinach rozsirene ICQ, ktore ma svoje muchy. Preto ma zaujma ci tu niekto vyuziva alernativu v podobe jabberu. K tejto uvahe ma primel nasledujuci clanok http://www.ddworld.cz/windows/icq-cesky ... gingu.html
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: IM jabber

Príspevok od používateľa fajry » Utorok, 10. Júna 2008, 22:47

- osobne najviac pouzivam ICQ pomocou ruskeho klienta QIP (www.qip.ru). Skusal som viac klientov, od originalneho ICQ 5.1/6 cez Trilian a Mirandu az po opensource riesenie pidgin. Zial nic lepsie ako QIP som nenasiel. V ICQ mam asi 50ludi, ktorych velmi tazko prehovorim na nieco ine. Preto zostavam u ICQ.

- skype - pouzivaju najma moji starsi kamarati a rodina a to z dovodu moznosti telefonovania, videokonferencii ... Ja osobne skype velmi nemusim. Ma obrovske muchy, ale mam ho nainstalovany a spusteny.

- MSN alebo Microsoft Messenger pouzivam najma pre ludi mimoeuropskych, kde poriadne ani netusia, co je to ICQ, ale zato tam fici vsetko od Microsoftu a tym padom aj MS Messenger. Nie je to zly nastroj, ale pomaly a ma svoje muchy.

- gmail messenger a yahoo messenger nepouzivam vobec

Dalsie protokoly a sluzby z oblasti IM nevyuzivam. Najradsej by som bol, aby vsetci presli na jabber a aby tam bol schopny klient (nieco ako QIP), ale zial zatial to mozne nie je a takeho klienta som nenasiel. Ak budem vidiet, ze vela mojich znamych pouziva jabber, tak nan prejdem aj ja spolu s QIP transportom. Zial nateraz to u mna nema vyznam. ICQ mi funguje do takej miery, ze som spokojny.
Opensource je super, ale vela ludi na prvy pohlad odradi graficky vzhlad a niektore zvlastne moznosti ovladania - to nie je len pre jabber (resp. niektorych klientov), ale pre opensource vseobecne. Pokial sa toto nezlepsi radikalnym sposobom, tak opensource bude stale iba v plienkach. Skoda, velka skoda :-(
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: IM jabber

Príspevok od používateľa cahir » Streda, 11. Júna 2008, 00:10

ja pozuvam jabber, konkretne ale cez gmail seesaging konto, co je vlastne jabber. takze tak. a mam to vsetko v mirande (s icq a firemnym jabberom)
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
sokce
začiatočník
Príspevky: 395
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Júna 2007, 09:39
Bydlisko: Bratislava - Rača
Kontaktovať používateľa:

Re: IM jabber

Príspevok od používateľa sokce » Streda, 11. Júna 2008, 08:12

Ja používam takisto qip na icq, keďže tam mám okolo 110 kontaktov a tiež ich nemienim prehovárať :) občas zapnem skype, a msn, tam mám tak 1-2 ľudí...
Takisto som skúšal všetko možné cez trilian, mirandu a neviem čo, až som zakotvil pri qipe, ktorý vo verzii infium umožňuje komunikáciu aj cez iné protokoly :)
Toyota Celica T20 1,8
EX - Toyota Corolla e11 1.4 16v, 3dv, rv 1997 - "snowwhite"
www.androidzone.sk

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: IM jabber

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 11. Júna 2008, 09:13

prioritne mam stael zapnute icq (QIP infinium 9005) so 172 kontaktmi a v nom mam ja jabbera, a okrem toho sem tam aj gtalk a skype
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
wilson
Toyota guru
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: Streda, 13. Apríla 2005, 10:52
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: IM jabber

Príspevok od používateľa wilson » Streda, 11. Júna 2008, 12:36

bohuzial:
qip, stc, skype, msn. - preco kazda komunita chce svoje pisatko????
mohol by sa niekto zamysliet a dorbobit pluginy do qip, bo miranda ani trillian mi nesedia...
Rommster 1.2 TSI 2012
MB Vito 111 CDI 2004
Previa D-4D 2002
Ex: Mondeo MK3 2004, sedan, 2.2TDCI, Titanium X
Ex: E10 1997, sedan, 1.3 EFI

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: IM jabber

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 11. Júna 2008, 22:25

len skype.. mojim potrebam postaci ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: IM jabber

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 18. Júna 2008, 11:07

osobne pouzivam jabber (gtalk, jabbim), msn a bohuzial som nuteny pouzivat icq. Skype vyuzivam velmi zriedkavo hlavne preto, ze ho nemozem nacpat do mirandy bez toho aby som mal spusteneho ich klienta.
Inac skusal som vela roznych klientov a najviac mi sedi miranda, ale s tu treba najprv poriadne nakonfigurovat, ale zato odvdaci sa vam takou moznostou personalizacie ako ziaden iny klient. Kazdy iny klient mal neaku blbost ktora ma srala.
Keby vsetci presli na jabber, tak by to bolo vynikajuce, ale to je skoro nemozne.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných