Zdravé stravovanie toyoťáka

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Zdravé stravovanie toyoťáka

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 3. Februára 2008, 20:42

Zakladám tento thread aby sme sa podelili so svojimi "žracími" návykmi... ;-) :razz: :lol:

Pravidelne si robievam kuracie stehná. Robím ich na troche vody - nikdy ich nepolievam olejom. Vždy ich zderiem z kože (kedysi mi pečená kožka chutila, ale poslednou dobou sa mi protiví), trochu ich osolím, okorením grilovacím korením a trošku pokvapkám WOK pikantnou omáčkou.
Pravidelne zlievam výpek a pridávam ho do vody, v ktorej varím ryžu. Vo štvrtok som si ale ryžu nerobil a tak som výpek nechal zliaty vo fľaške z horčice. Dnes kukám na drez a vidím ako sa to v tej fľaške usadilo - normálne som len čumel :shock:. Neostalo mi iné, len si povzdychnúť nad tým, že ani tie kurence už nie sú čo bývali - po pravde, keby som si robil podobne bravčovú krkovičku, tak by výpek možno vypadal aj lepšie.
Obrázok
Len dodávam, že to svetlé navrchu je čistá masť vypečená z mäsa.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdravé stravovanie toyoťáka

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 9. Februára 2008, 16:06

Teryiaki

Jedná sa o relatívne jednoduchý a celkom chutný sladko-ostrý pokrm, ktorému dodáva chuť marináda/omáčka. Potrebovať budeš toto:
Obrázok
Na omáčku:
obyčajnú sojovú omáčku
sladkú sojovú omáčku
pomarančovú šťavu (with pulp - s dužinou)
hnedý (trstinový) cukor
saké (stačí aj biele víno)
med
zázvor
cesnak
chilli papričky
Na samotné jedlo:
kuracie mäso (naj vykostené a na kocky nakrájané horné kuracie stehná)
ryžu

Teryiaki omáčka
Je to celkom easy, len treba mať trpäzlivosť. Do menšieho kastróla vylej celú obyčajnú sojovku a cca polovicu zo sladkej sojovky. Pridáš 2dl pomarančovej šťavy, 1dl saké (alebo 2dl bieleho vína) a jednu polievkovú lyžicu hnedého cukru. A ideme variť - pekne pomaly priviezť do varu a !!!pomaly!!! za občasného miešania variť (nech sa Ti cukor neprichytí o dno kastróla). Spočiatku to bude len taká hnedá vodavá žbrnda, ale potupne zistíš, že to celkom pekne vonia a po nejakej pol hodine, keď sa voda z toho trochu odparí pridaj ešte jednu polievkovú lyžicu medu. Medzičasom si olúp zázvor a očisti cesnak. zázvor nastrúhaj totál na jemno a za vrchovatú čajovú lyžičku ho pridaj do omáčky. Zober dve (ak nemáš rád moc štipľavé, tak stačí jedna) chilli papričky, "vykôstkuj" ich (proste všetko to jadierkaté vnútro musí preč), úplne na drobno ich nasekaj a pridaj do omáčky. Keď ostane tej omáčky cca polovičné množstvo oproti tomu na začiatku varenia, pridaj dva strúčiky rozpučeného cesnaku a povar ešte 10 minút (cesnak dávaj fakt až na konci, inak Ti to zhorkne).
No a omáčka je hotová. Ja keď ju robím, tak ju mám na 4 varenia a jej príprava (teda hlavne jej varnie) mi trvá asi poldruhej hodiny.

Samotné jedlo:
Na kocky pokrájané mäso si ešte pred prípravou omáčky daj do malej mysky a pridaj trochu oleja (mäso sa musí tým olejom obaliť, ale netreba ho dávať nejako veľa). Mäso nesoľ! - omáčka bude sama slaná dosť od sojovky.
Nechaj poriadne rozpáliť teflónovú panvicu a flákni na ňu to mäso. Ešte kým ho zatiahne, pridaj pár lyžičiek omáčky - mäso chytí hnedavú farbu a nepustí tak veľa vody. Pri vysokej teplote za stáleho miešania ho dus asi 10 minút. Keď mäso pustí šťavu, pridaj ešte trochu omáčky, zakry ho a nechaj na slabom ohni dusiť kým sa voda neodparí. Pred dokončením môžeš pridať ešte na kocky nakrájanú sladkú papriku - len aby sa nejakých 10 minút dusila s mäsom a zžila s výpekom.
Ryžu uvar "obvyklým spôsobom" - toto ma vedelo v kuchárkach riadne vytočiť :twisted: - vždy som si robil ryžu len vo varných sakloch a stálo to za prd - chcel som si uvariť ryžu normálne a nevedel som ako na to - nakoniec mi poradila segra (to som mal 15). Finta je jednoduchá - pol šálky ryže a celá šákla vody. Do vriacej vody pridaj čajovú lyžičku korenia na ryžu a vysyp tam samotnú ryžu. Var predpísaný počet minút, ale pred vypnutím skús, či je uvarená. Po odstavení zlej zvyšnú vodu. Ja používam ryžu UncleBen´s, takže je uvarená za chvíľu a vody tam trochu vždy ostane, ale ak robíš klasickú ryžu, čo sa musí variť 20 minút, tak si radšej daj trochu viac vody, aby Ti tá ryža neprihorela (to je kua iný smrad).
Keď máš už ryžu uvarenú a mäso hotové, tak mäso prehoď na tanier, ale tak, aby Ti ostalo v panvici trochu výpeku. Pridaj do výpeku trochu omáčky a daj panvicu na oheň. Vysyp tam ryžu a pár minút ju popraž v tej omáčke - ryža pekne zhnedne a chytí úplne inú chuť.

Dobrú chuť:
Obrázok
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdravé stravovanie toyoťáka

Príspevok od používateľa kuro » Sobota, 9. Februára 2008, 17:29

...zabudol si, ze odporuca sa podavat spolu s hudobnym pokrmom kultovej F&F Tokio Drift japonskej kapelky terijaky boyz :lol: :lol: :lol:
Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdravé stravovanie toyoťáka

Príspevok od používateľa mimo » Pondelok, 11. Februára 2008, 12:25

kua Rasťo vyzerá to dobre , mám dve otázky :lol:

1: nemohol by si podávať na zraze ako obed ?? :lol:
2. tá urobená omáčka kolko vydrží ? si písal že to máš cca na 4 varenia ,preto sa pýtam , treba to držať v chlade ? ( asi áno že :shock: )


Ja sa skôr orientujem na všelijaké marinády na grilovanie , nemám na mysli samozrejme kupované ale skúšam vlastné výmysly , občas sa to aj dá jesť... ved aj zopár toyťákov už ochutnalo 8)
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdravé stravovanie toyoťáka

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 11. Februára 2008, 14:17

Ja to vždy držím v chladničke a osobne si teryiaki robím vždy brut pikantné... No však môžeme na zraze pogrilovať - urobím trochu hustejšiu marinádu a hádam sa to bude dať jesť... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdravé stravovanie toyoťáka

Príspevok od používateľa mimo » Pondelok, 11. Februára 2008, 15:17

no ved uvidíme ;-)
len aby tam nebolo vela ludí ktorý to budú chcieť chutnať :lol: aby som nemusel doniesť plné kombíčko mäsa a ty 10litrov marinády :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdravé stravovanie toyoťáka

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 11. Februára 2008, 15:47

No mám dojem, že pri nás si cez zraz ten bufet, čo tam je, nezarobí ani na slanú vodu... :lol:
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdravé stravovanie toyoťáka

Príspevok od používateľa kuro » Pondelok, 11. Februára 2008, 16:30

Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdravé stravovanie toyoťáka

Príspevok od používateľa johnC » Štvrtok, 17. Apríla 2008, 10:32

Zdrave ranajky toyotaka :)
Obrázok
Obrázok
Recept: prisne tajny akurat prezradim ze logo je z blizkosti jpn :D
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných