LYZE a lyzovanie

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa johnC » Utorok, 22. Januára 2008, 20:19

ano urcite to na tuto stranku nepatri, mozte to zmazat ale nie hned potrebujem totiz poradit a nechce sa mi pol hodinu guglovat kym najdem nejake komercne grc forum s 5 prispevkami od 5 deciek, alebo stranky s reklamnymi info.

Nastal cas ked mam pocit ze ma to bavi a chcem do toho trochu zainvestovat a teda poradte plz s vyberom ak mate nejake skusenosti. Chcem Lyze nejake dobre :) . Keby som si mal vybrat medzi znackami aut tak si vyberiem Toyotu alebo ineho Japanca. O vyrobcoch lyzi viem iba to ze Atomic sa radia medzi brutal triedu, Fisherky su tiez fajn a aj Rossignoli vyzeraju dobre tie sa ale predavaju bars de v Tescu. Som trochu nadrzany na Scotta, ten ako som zistil ma iba kvalitne veci. Dalsia vec je ze ako pri autach plati ze radsej kupit kvalitnu ojazdenu Toyou ako noveho low-cost PSA shit, tak to plati asi aj pri lyziach. Tiez neviem kde maju lyzobazar a ci sa to oplati....Viazanie k tomu samozrejme patri a plesen z Lyziarok samozrejme nepotrebujem :mrgreen:, privital by som nejake poznatky typu hentie lyziarky nemaju prepinanie na chodenie, tie lyze maju zlu geometriu kolies, to viazanie ziskalo malo bodov na crash teste... :)
Co teda poradite mlademu atraktivnemu lyziarovi ktory sa nechce ojebabrat s kupou niecoho s cim chce byt spokojny a stastny ako s Corollou?
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa hanz » Utorok, 22. Januára 2008, 22:22

zdravim... neviem ako lyzujes, ale v rekreacnych allroundoch toho moc nenavyberas, vtedy su lyze viacmenej nevydiferencovane, mozes sa orientovat viacmenej podla designu, alebo znackovych preferencii.

zo znaciek lyzi by som osobne odporucil salomony, na atomicy by som si dal pozor, ti vedia dokonale vypreparovat lyze pre pretekara, ale co sa konfekcie tyka v tej je vraj dost vysoky pomer lyzi zchadzajucich z pasu krivych. okrem toho ma atomic problem so zivotnostou - pri servisovani sa proste opotrebovavaju rychlejsie ako konkurencia (vzhladom na tieto fakty najdes kazdorocne atomicy s vyraznymi zlavami) s dalsich znaciek sa skus pozriet po K2 (maju svojsky design, ale su pekne tocive), Voelkl alebo potom fisher, rossignol, nordica atd.

pri secondhandoch je to podobny pribeh, najst lyze ktore su pouzivane za dobru cenu a nie su kratko pred smrtou moze byt umenie, ked to co clovek najde moze byt vyservisovane, alebo presliapnute.. preto by som sa skusil pozriet po nejakych minolorocnych alebo starsich (ale nepouzivanych) modeloch kedy mozes dostat lepsiu lyzu za dobru cenu, napr. v bratislave je obchod RH+ pod hlavnou zst stanicou - vedia poradit a maju slusne ceny.

Vyhodou je ak je clovek mensieho vzrastu, kratke lyze ostavaju dlhsie na skladoch a tazko sa predavaju, co je pre kupujuceho iba dobre:)

pri lyziarkach kupou znacky neprehloupis. najlepsia bota je klipsova, ci uz ma prepinanie na chodenie je jedno, pokial nema, uvolnis klipsy a chodis.. osobne by som si vsak uz nekupoval lyziarky vecer, vtedy je noha "roztecena" a cca o pol cisla vacsia, co moze mat za nasledok ze lyziarka ktora ti bola v obchode dobra ti na kopci moze byt volna, co dokaze pekne liezt na nervy..

U viazania plati obdobne co u lyziarok, zalezi kolko vazis, pokial nemas nad 100 kg, nemal by byt problem s moznostou vyberu. Dnes su uz vsetky viazka na slusnej urovni.. dobre je pokial ma viazanie vyhadzovanie spicky smerom dozadu. Existju aj rotacne patky, ale tie su ojedinele a pokial viem aj drahsie. Pri kupe viazania je rozumne zobrat uz aj podlozku spajajucu patu so spickou, spevnuje to lyzu a zlepsuje drzanie / vypinanie viazania..

najdolezitejsim faktorom je vsak aky si lyziar. ako rekreacny lyziar si nekupuj raceove lyze, a tvrde lyziarky, inak sa namakas a nebude ta to bavit (prave race lyze maju spravidla najvacsie zlavy). rovnako pozor aj na tazke extreme carvy tie vedia dat zabrat na strmsej ziazdovke.

vseucelova lyza ma pomenovanie allround, alebo cross a polomer od cca 13 do 16 metrov..

nejako som sa rozpisal, ale dufam ze sa to dalo aspon trochu citat

tak hodne zdaru :)
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa mil » Streda, 23. Januára 2008, 09:17

presne tak, vela zavisi od toho, aky si lyziar..to je rozhodujuce kriterium
potom v podstate podla toho, ktoru znacku preferujes a ako sa ti paci dizajn lyze..
Pokial nekupujes najlacnejsiu triedu, tak je to v pohode a nemusis sa obavat.
Osobne odporucam fischer.
A nezabudni, carvingy kratsie!

..lyze su spotrebnejsi material ako auta, tak sa na bazar vykasli a kup si nove..

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa AlfGordon » Streda, 23. Januára 2008, 21:52

Nazdar, na zaklade sposobu formulacie Tvojej otazky by som usudil, ze s lyzovanim zacinas. V tom pripade nie je stastnym riesenim vyberat si nieco drahe a spickove, vo vyssich cenovych kategoriach su totiz spravidla lyze a lyziarky pre narocnejsich lyziarov v zmysle schopnosti. Su tvrdsie, co v pripade lyziarok znamena menej komfortne a v pripade lyzi to, ze presne reaguju na akykolvek podnet a neodpustaju chyby.
Pokial si rekreacny lyziar, v lyziarkach tuhosti 100 budes skor trpiet, neviem ci chces po kazdom zjazde svahu rozopinat dole pri vleku klipsne, aby si si vobec citil nohy. Podobne lyze, ak nemas istotu, ze v kazdej situacii udrzis nohy pokope, tvrde lyze Ta mozu pekne rozhodit a poletis kam nechces.
Ak je to co som napisal na uvod Tvoj pripad, nejake (velmi dobre) napr. Atomic (ci Salomon, alebo inu dobru znacku) cross lyze kupis hlboko pod 10 tisic v sete aj s viazanim , pokial nemusis mat najnovsie modne farby a dizajn a uspokojis sa s minulorocnym modelom. Teraz su vsade vyborne zlavy.
Podobne lyziarky, vlezies do piatich tisicov s velmi slusnym modelom, znackami ako Salomon, Nordica, Atomic, ... nic nepokazis.
Poznam daleko daleko vacsich znalcov a hlavne lepsich lyziarov, co by mohli pisat a pisat, ale asi plati ako takmer vo vsetkom - ak chces ziskat informacie, UTFG.

Skus si pozriet napriklad: http://lyze.lyzovani.cz/poradenstvi.php ... a5589vilc4

Kazdopadne, pri kupe lyzi pokial neviem presne co chcem, zvolil by som obchod, kde naozaj vedia poradit a nie nejaky sportovy "hypermarket" typu Intersport/Sport 2000 a podobne, i ked, i tam sa moze najst odbornik a nechcel by som sa nikoho dotknut.
Dobre ceny a obsluhu, zo znalosti a odbornosti ktorej mi v tom najlepsom zmysle padala sanka som tuto sezonu zazil napriklad v Bystrej cestou na Chopok Juh. V podstate hocikde, kde obchod maju ludia, co aj lyzuju.

Prajem dobry vyber a same pekne zazitky.
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa johnC » Streda, 23. Januára 2008, 22:01

hanz napísal:zdravim... neviem ako lyzujes, ale v re.......
jasne bolo to fajn citanie, dííky za rady

Som v podstate krpec :D (170cm), jazdil som najcastejsie na asi 165cm carv. rosinach - dlzka mi dost sadla(asi patria uz do kratsej kategorie?), len neviem ako:
1. rozpoznam raceove od neraceovych
2. mäkke lyziarky od tvrdych
3. tazke extremne carvy ,kolko je taka max. komfortna pripustna hmotnost, extremne su asi s velkym polomerom a siroke jak lopaty) :)
4. pocul som ze ta podlozka na lyzach pod viazanim ma za ulohu zmenit vysku taziska co sa potom bude lepsie lyzovat...je to naozaj tak??
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa johnC » Streda, 23. Januára 2008, 22:31

AlfGordon napísal:Nazdar, na zaklade sposobu f....
cav no som kriticky na seba, lyzujem len 5 zimu ako sa vyda..dlho mi trvalo kym som nato prisel :) ak sa da tak nohy sa mi stale dotykaju, zaklon do predu, mierny podrep, palice nemam iba na posuvanie ku vleku, padam iba obcas ked si vypijem :) a otocky dokazem robit iba dokial sa nepogrcam (len lavotocive neviem preco).
ano namam rad tlaciace lyziarky :evil: moje klby by v zvladali/privitali aj snovbordacke topanky
Inak planujem vrazit do vybavi tak max 13-14

Prajem vela vela snehu na horach.. :)
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa johnC » Nedeľa, 27. Januára 2008, 14:33

volaco som pozeral po obchodoch a nasiel som jedny salomony take pekne modre :) minulorocny model, crosove neraceove (vraj) s polomerom 13m a nalepkou zlava z 12500 na 6500 a lyziarky Rossignol zo 4500 na 3 a pol , na obed mi boli tak akurat tesne, su meke ze aj bez prepnutia sa v nich dobre v nich chodi.
Co nato hovorite ?? zajtra to pojdem kupit
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa AlfGordon » Nedeľa, 27. Januára 2008, 23:27

JohnC, podla toho co si doteraz napisal, pokojne do toho chod, nic tym nepokazis. Zle urcite nebudu a stacit Ti budu tiez az az. Na tuto a minimalne este jednu sezonu nabeton.
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa hanz » Pondelok, 28. Januára 2008, 22:39

nemas typ tych salomonov?
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa johnC » Utorok, 29. Januára 2008, 16:39

Obrázok
lyze Salomon X-Wings 6, topanky Rossignol Salto X RB74060 - vazne sa vnich da behat a sedia jak rit na serbli

Obrázok

zopar perliciek, ktore ma zabili :D
Jedna predavacka na otazku Tie lyze sa asi aj nejako odlisuju podla vyhotovenia .? Ano ano taak tieto spodne su penove a tieto senvicove, penove su pre deti a tie senvicove su vhodne pre dospelych, zavisi to samozrejme od hmotnosti... :)
Druha.. ake su asi rozdiely medzi tymito rukavicami? tieto spodne to je taka zakladna trieda, tieto dvoje tie sa tiez daju, tieto nadnimi su uz take kvalitnejsie a tie vrchne su uz velmi kvalitne s Goratexom.. a co zmanena nalepka kategoria 3 na tychto okuliaroch? no to je ich kategoria te patria do 3 kategorie :) (puca jedna keby sa aspom pozrela na ten papierik co bol vo vnutri pochopila by mozno ze to znamena ich "svetlost" :evil: )
Jeden fas mi ako zaciatocnikovi chcel predat pouzivane Salomony (asi naj trieda stali mozno 25) za 7000 s velkym cervenym napisom Racing...
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa johnC » Utorok, 29. Januára 2008, 16:41

oprava X-Wing 4
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa hanz » Pondelok, 4. Februára 2008, 20:00

myslim ze podla toho na co si pisal, ze to potrebujes je to vcelku slusna kombinacia... zelam vela stastnych oblukov :)

.. len aby aj zima bola...
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa mil » Utorok, 5. Februára 2008, 14:33

John C: pocuj, nebolo to nahodou vo fini sporte v BA? :-) Ja som tam zazila ine perlicky. Chcela som si kupit obal na macky (lezecke)..a kedze predavali vseliake puzdra, vaky a pod. a isla som okolo, ze spytam sa.. No a predavacka ma poslala do chovproduktu:-) ze mozno tam budu mat :lol:

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa johnC » Utorok, 5. Februára 2008, 18:39

:D no hadajte co sa mi zleho stalo...
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: LYZE a lyzovanie

Príspevok od používateľa johnC » Pondelok, 11. Februára 2008, 09:08

po tretom dni na lyzovacke som sa citil ako po darovani krvi :D

Obrázok
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných