Notebook

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Notebook

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 9. Decembra 2007, 19:01

inak v nemecku policajti kontroluju bezne seriove cisla operacnych systemov na notebookoch a ak ich dotycny kamionista nema, notebook zoberu
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa fajry » Nedeľa, 9. Decembra 2007, 19:10

tak toto je blbost - na to nemaju pravo! Ak si niekto kupil notebook cca mesiac po uvedeni WinXp na trh, este k nemu nedavali nalepky, ktore bolo mozne nalepit na notebook. Tak isto, ak firma nakupi cca 50notebookov a k nim jednu multilicenciu pre WinXP, tak tiez nedostane 50nalepiek, ktore nalepi na notebook. A potom by zamestnancovi na sluzobke v nemecku mali jeho sluzobny notebook zobrat?

Gabo ... mas blbe informacie. Nehnevaj sa, ale je x dovodov preco toto nemoze byt pravda.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Notebook

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 9. Decembra 2007, 19:13

beriem, moze to byt blbost, vravel mi to chlapik, ze sa to stalo jeho kolegovi... (mozno prehral v kartach) :lol: ale zas existuje vela blbych fizlov, vela neznalych majitelov notebookov a oesiek bez licencie, mozno sa to predsa len podarilo :neutral: :neutral: :neutral:
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa hanz » Nedeľa, 9. Decembra 2007, 20:06

co sa fajryho vyjadreni o mobilite tyka, mozem sa len pripojit. notebook by mal byt pevny a spolahlivy s dobrou baterkou pre normalneho uzivatela je konfiguracia mozno az druhorada, kedze zakladne naroky by mali splnit uz vsetky pocitace.

mam skusenost s compaq (starsie evo n600c) ten pocitac bol nezmar, dennodenne prenasanie cestovanie, pouzivanie vo vlaku v exterieroch.. za 4 roky sa ani nerozvrzgal panty stale drzia pevne, baterka ma vydrz okolo 3 hodin, na displayi je vsak vek uz predsalen vidno.. novsie compaqy uz neboli nic moc, ale hp sa po mergeri s compaqom tusim ako keby vratilo ku koncepcii tychto starsich evo pocitacov.. (co sa tyka skeletu, ergnonomickeho usporiadania a pod.)

co sa tyka mobility a vydrze myslim ze vaznym favoritom je t-ckova rada od ibm/lenovo. tieto pocitace su pomerne lahke, maju kovovy skelet a hlavne IBM pevne panty na displayi. vyhodou je ze si mozes kupit variabilne velku baterku (ktora sice trochu moze trcat, zato vydrz pocitaca ide signifikantne hore, zakladna 6 cell baterka mi vydrzi len cca 2,5 hodiny).

pri vybave si myslim, ze na bezne pouzivanie staci aj celeron (myslim, ze by dokonca mohol byt menej narocny na energiu ako dvojjadrove procaky). skor by som radsej investoval do ram (napriklad vista basic zerie v zakladnom rezime nieco okolo 600 mb ram :() a vacsieho disku.

co sa pozerania filmov tyka, ak mas pocitac na kolenach je viacmenej jedno aky mas display podla mna, mimo kolien sa da skoro kazdy notebook napojit na TV ci nie? radsej nieco mensie lahsie a spratnejsie...
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa grexos » Nedeľa, 9. Decembra 2007, 21:29

no mam dobre skusenosti s ASUS (seria F3) a fujitsu siemens a aj toshiba vyssie serie boli celkom OK. a ako GPS si kup blutooth modul - stoji to tak okolo 2 - 2.5 tisic a je to pripojitelne aj k notebookom, ktore maju blutooth. s acer mam skor horsie ako dobre skusenosti a ani so znackami ako benq a podobne.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 9. Decembra 2007, 21:32

fajry napísal:ak firma nakupi cca 50notebookov a k nim jednu multilicenciu pre WinXP, tak tiez nedostane 50nalepiek, ktore nalepi na notebook.
No neviem Fajry, ale u nás vo "firme" sme tento problém riešili - tiež boli mulitlicencie na XP a Office, ale pri zmene materiálových tried, keď vznikala mat. trieda č. 10 - "software", tak pekne nabehli chlapci z regionálneho centra a na každý komp nalepili nálepky, ktoré mali niekde v šuplíku - ako na Win, tak na Office...
Nechcem sa hádať, ale tak to proste u nás je a narábame iba s multilicenciami - každý rok sa robí inventúra a kontroluje sa to nielen podľa nálepiek, ale aj toho, čo je real nainštalené v kompoch...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Re: Notebook

Príspevok od používateľa AlfGordon » Nedeľa, 9. Decembra 2007, 21:45

Gabo, nielen z toho co tu citam, skor z vlastnych skusenosti, este z cias ked som mal na karte na moje meno notas IBM 486 v hodnote 280 tisic mozem povedat, ze ak uvazujes o spolahlivom booku na ozaj intenzivne prenosne pouzitie, uvaha o IBM/Lenovo - pokial mozno T-ckoveho radu (kvoli odolnosti a pevnosti) stoji za to.
Ostatne dva roky fungujem v praci na HP (nemohol som si vybrat) a je to kvalitativny prechod asi ako z Toyoty na VW group (zazil som oboje). Nie je to tragedia, prezit sa to da, ale rozdiely su podla mna dost podstatne. Nejde ani tak o to, ze 90% bookov sa vyraba na piatich linkach kdesi medzi ryzovymi poliami, ale rozdielny je samotny technicky navrh, rozne vychytavky a system kontroly kvality a to je to, co u mna hovori pre IBM/Len(in)ovo.
Nezanedbatelny faktor v rozhodovani je, ze sa daju kupit za naozaj dobru cenu. Ak chces blizsie info, napis SZ.
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa fajry » Nedeľa, 9. Decembra 2007, 21:46

staci si precitat licencne podmienky Microsoftu a tam sa vsetko podstatne dozviete ...

Gabo, Ty daj potom vediet, co si vybral ...
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

pisc
začiatočník
Príspevky: 183
Dátum registrácie: Streda, 21. Novembra 2007, 17:01

Re: Notebook

Príspevok od používateľa pisc » Nedeľa, 3. Februára 2008, 21:28

no ja som bol sice zastanca ibm, ale odkedy to ma lenovo, zdaju sa mi tie notasy akosi horsie spracovane. samozrejme nic take ako lacnejsie asusy a pod., ale predsa to posobi nekvalitnejsim dojmom. co teraz pouzivam, Tckovy, vedel by som si predstavit aj pevnejsiu konstrukciu. semtam to zblbne s dockinou, ma to mensie problemy s displejom pri prepinaniach a tak.
holka zase, co ma este ibm, tiez T, jej praskol obal na monitorovej casti. vcelku sranda, len sme tam dali lepiacu, aby nesli sajrajty do toho a slape dalej. cakal som vecsiu vydrz, ale pravdou je, ze s tym neni narabane prave s rukavickami.
inak by som ale aj tak odporucil lenovo, urcite nie acery a pod, co zvukom pripominaju vrtulniky.
skusenost mam este s dellom, cely rozobraty, potreboval som ho odbremenit od hesla do biosu.. krasny, maly, 12" a prezil to. len som sa udivoval, ako je to vsetko jednoducho riesene. krasa.

inak, k tym kontrolam pravosti windowsow; to vazne maju pravo zapinat osobny pocitac a prezerat osobne udaje? ak ano, tak by som tam vyslovene nahodil aj linuxovu particiu, nech pri normalnom starte skoci donho a zeleni sa mozu aj poskladat. a nalepky z notasu postrhavat vsetky..
ACA30-1AZFE-2006
EE111-4EFE-1998
EE101-4EFE-1996 ex
EE111-4EFE-1998 ex

Používateľov profilový obrázok
kici
toyoťák
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Marca 2006, 10:15
Bydlisko: Prešov

Re: Notebook

Príspevok od používateľa kici » Nedeľa, 3. Februára 2008, 22:07

K tym nalepkam, co mi vravel kamarat, tak napr. v UK nekupis notebook bez OS.

A co tak toshiba, ma ho kamarat cca 2-3 roky a je to nesmrtelny motebook a mal silnu wifinu, sice teraz je uz s externou klavesnicou (nerozchodila lepkavu tekutinu a nasledne zlamanie napoly) a totalne rozhegany ale stale ide.
Lexus IS 200 1G-FE
Toyota Corolla E12 1,4 vvti
Yamaha XTZ 660 TENERE
EX - Toyota Starlet EP82 JednacelatriXLi

gmork
panic
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Utorok, 21. Septembra 2004, 16:27

Re: Notebook

Príspevok od používateľa gmork » Pondelok, 4. Februára 2008, 08:50

pisc napísal: holka zase, co ma este ibm, tiez T, jej praskol obal na monitorovej casti.
sam od seba co? :lol: :lol:
Ford Focus 1.8 '99
ex.: Toyota Carina II 1.6 XLi 16V '89

pisc
začiatočník
Príspevky: 183
Dátum registrácie: Streda, 21. Novembra 2007, 17:01

Re: Notebook

Príspevok od používateľa pisc » Pondelok, 4. Februára 2008, 10:41

gmork napísal:
pisc napísal: holka zase, co ma este ibm, tiez T, jej praskol obal na monitorovej casti.
sam od seba co? :lol: :lol:
no jo no..))) tak nehrali sme s nim hod do dialky.. ale v ruksaku a blbej mhdcke sa v tlacenke asi ktosi natlacil a stlacil ho trosku viac, ako zniesol) ale firemny, zili to netrha) acery by uz mozno boli na tri kusky, ale nemam zaujem testovat)
ACA30-1AZFE-2006
EE111-4EFE-1998
EE101-4EFE-1996 ex
EE111-4EFE-1998 ex

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Notebook

Príspevok od používateľa ondrik » Pondelok, 4. Februára 2008, 14:04

tak pani, ja mam acer, ale asi som trafil zrovna ten dobry kusok :D asi 5 krat bol utopeny (2x oprsal, 3x poliaty, naposledy teraz na chate 3dcl becher/sprite vtiekol do klavesnice, zoparkrat padol na zem z cca 1m výšky, frajerka mi nechtiac ukopla 1 pant na monitore (teraz je prilepeny obojstrankou paskou), raz si nan sadol "synovec" 30 kilovy a raz vymrzol zabudnuty na streche afta v -20°C a napadlo nan 10cm snehu(to sa cudujem ze ho celu noc nikto nezobral) a furt ide... :lol:
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa mil » Utorok, 5. Februára 2008, 14:44

No co Gabo, uz si kupil?

..ja mam dobre skusenosti s HP. Lenovo aj HP predava BGS.

No a k uzasnemu mikrosoftackemu OS.. doma takmer vyhradne pouzivam iba linux/ubuntu. je to stabilne a sympaticke.. Tak ako tu uz niekto spomenul, rozdel disk. a je to :D

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa kuro » Utorok, 5. Februára 2008, 20:16

notbuky su moj kazdodenny prac. nastroj, takze k tomu mozem zopar slov: preslo mi rukami niekolko znaciek a preto mozem povedat, ze znacka to neni len notbuk, ale aj servis a sluzby k nemu... preto: asus=naslapany stroj za bezkonkurencnu cenu... kym sa nepokazi... treba si precitat podmienky zarucneho servisu... kvoli tomu, ako to ma poriesene asus, by som si tento uz nekupil nikdy... vyplnenie web formulara, prichod kuriera ku vam domov, ktory vam notbuk zoberie do ostravy a do mesiaca ho mate naspat.. ak je to vas pracovny nastroj, ste nahraty... nepomoze ani zistenie, ze vam treba len vymenit napr. dvd mechaniku...
inak je to napr. u HP - ten ma svoje strediska v kazdom "vacsom" meste, a pristup technikov je uplne iny. pravda, kym je notbuk v zaruke. zazil som (opat bola vadna dvd mechanika), ze mi priamo v servisnom stredisku prekopirovali obsah disku na novy notbuk, ktory mi dali ako "nahradne vozidlo" a povedali, aby som prisiel na druhy den. Notbuk neodisiel nikam zo servisu, vadna suciastka bola vymenena a notbuk vrateny s usmevom a vetou, dakujeme, ze pracujete s HP...
ale aby som nechvalil HP - ak je notbuk po zaruke a nieco odide, smola. Naklady na opravu brutalne - vyhorela mi doska na 2rocnom HP - vymena dosky stala tolko, ze by som za to kupil novy... no comment...
zle skusenosti mam so znackami fujitsu, acer, ale ako uz bolo vyssie napisane, ak trafite "dobry kus" posluzi...
zaver - ak naozaj nepotrebujete mobilny pracovny nastroj, radsej kupujte "bednu". Hocico odide, vyhori, proste sa posere, vymenite za stotinove ceny oproti tym istym komponentom v bukoch... Good Luck!
Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných