Akú batériu do detského auta???

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Akú batériu do detského auta???

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 31. Augusta 2007, 11:49

Česť práci!
Riešim závažný problém vo výchove mladého toyoťáka a to akú batériu kúpiť do jeho elektrofonického vozidla. Už mu postupne dávam šoférovať Avensisa :shock: Samozrejme mi sedí na kolenách, veď má len tri roky ;-) Ale už sa dožaduje sprevádzkovania elektrického autíčka, ktoré sme zdedili po jeho bratrancovi. Má tam byť 6voltová, 12ampérohodinová baťurka.
Všade mi ponúkajú len gélové batérie a mám bobky, že pri úplnom vybití, čo u tohto typu "vodičov" určite hrozí, baťurka pôjde rýchlo do večných lovíšť :roll:
Aký je doporučený postup používania takýchto batérií??? Má vôbec význam mu ju tam dávať??? Dajú sa vôbec zohnať suché batérie s takýmito parametrami???

Viem, že sa to tu na fórum moc nehodí, ale moje všetečné otázky sem dávam z toho dôvodu, že som mierne elektrofonicky negramotný a u predajcov (odborníkov) dostávam protichodné stanoviská. Ak máte skúsenosti alebo nejakú radu tak sem s tým.
Dík moc
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: Akú batériu do detského auta???

Príspevok od používateľa academic » Piatok, 31. Augusta 2007, 14:40

hm...moc neporadim, len viem, ze kamarat daval do takeho auticka bateriu zo zaloznych zdrojov ....treba pokukat na internete ... http://1buducnost.ekatalog.biz/zbozi/pr ... kp:55:1814" target="_blank" target="_blank

http://www.alza.sk/18845505/baterie.htm" target="_blank
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Akú batériu do detského auta???

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 31. Augusta 2007, 16:15

Tým smerom som sa aj uberal a tam sa používajú tiež gélové baťurky. Aspoň pokiaľ viem a čo mi povedali v spriaznenom PC shope.
Tak som sa najedúval a rovno som kúpil jednu za nejakých 460 brmbolcov. Uviďáme ako bude frčať.
Len ako sa tu na to dívam, tak je to dosť offtopicoidná téma aj do off topicu. Drgi, Fajry, nezmažem to radšej? Nech vám tu zbytočne hanbu nerobím :mrgreen:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

ToyoCarE

Re: Akú batériu do detského auta???

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 31. Augusta 2007, 16:26

id do Tesca do ZA,,, a tam je pri druhom vychode predajna hobby,,, tam som videl kadeco,,, urcite ti dobre poradia

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Akú batériu do detského auta???

Príspevok od používateľa drgi » Nedeľa, 16. Septembra 2007, 10:22

chmelo napísal:Len ako sa tu na to dívam, tak je to dosť offtopicoidná téma aj do off topicu. Drgi, Fajry, nezmažem to radšej? Nech vám tu zbytočne hanbu nerobím :mrgreen:
moze ostat, my ostatni sa takymto problemom tiez nevyhneme ;-)
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
Mexo
panic
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Utorok, 15. Augusta 2006, 12:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Akú batériu do detského auta???

Príspevok od používateľa Mexo » Sobota, 22. Septembra 2007, 00:30

Ak sa Ti tam zmesti tak tam daj kludne tu gelovu. Akurat az ju synak uplne vybije tak ju treba hned nabit. Gelova bateria je vlastne oloveny akumulator. Je lepsie ked je stale nabita, ale pozor. Prebijanie tiez nema rada. Da sa k tomu spravit velmi jednoducha nabijacka s konstantym nabijacim napatim. Napriklad s obvodom LM317. Tym mas zarucene, ze ju neprebijes aj ked ju nechas nabijat tyzden. U tohoto typu akumulatora neexistuje memory efekt. Len casom sa znizuje kapacita koli ukladaniu soli kyseliny na clankoch. Par zakladnych drobnosti je tu
http://sk.wikipedia.org/wiki/Sekund%C3% ... l%C3%A1nok" target="_blank
TOYOTA STARLET 1,3i 2E-E

Cabajka
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 11. Augusta 2006, 16:28
Bydlisko: Hlavna Dedina

Re: Akú batériu do detského auta???

Príspevok od používateľa Cabajka » Utorok, 25. Septembra 2007, 08:59

Co sa tyka zdrojova a akumulatorov, vrele doporucujem tuto firmu: http://www.spower-exim.sk/SK/okno.html" target="_blank
Avensis traktor pohrebak T25 D4D-CAT a k tomu
///9835, DLS A4, PG Xenon 600/1, Boston Pro 6,5 a RC 620, JL Audio 12w6v2

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Akú batériu do detského auta???

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 25. Septembra 2007, 09:26

Nazdar šicke :D
Dík za info. Ako som bou bývau spomínau, tak som baťurku prikúpil a fachčí jak drak. Teda fachčila do minulého týždňa, lebo mladý dostal zákaz vozenia v rámci výchovného procesu :roll: Ale to len tak mimo :D
Konkrétne som kúpil gélový olovený akumulátor, 6V 12Ah a vyšla ma spomínaných 460 brmbolcov. Čo sa týka nabíjania, tak k autíčku je originálna nabíjačka, s nabíjacím prúdom 6V a 600 mAh, takže sa baťurka nabíja cez noc a cez deň potom pekne vydrží. V autíčku bola originál baťurka s rovnakými parametrami, takže som inú nabíjačku neriešil.
Ináč, baťurku som kupoval v MB elektronike v ZA. Tam sa dá kúpiť hádam všetko ;-)
Držte si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných