uz aj HONDA :-)

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa academic » Pondelok, 13. Augusta 2007, 11:29

Konecne uz som i ja zohnal auticko. Je to krasna a SPOLAHLIVA Honda ACCORD 2,0. Este ju mam len tyzden, no je to uzasne auto. Ked som bral Aurisa (pre manzelku) planoval som Avensis pre mna. No po dvojmesacnych navstevach servisov (toyotackych) ...mi presla chut na Toyoty. Auris mal totiz zavadu (bodaj by nie - Turecko) a v 4-och servisoch to nevedeli odstranit. V jednom si technik chodi macat prdel do Senca cez pracovne dni, v druhom mi tam technik striekal motor akymsi sprejom (inzinier :lol: :lol: ), v dalsich mi povedali, ze mam len jazdit a pozorovat to (idiot - ved som to pozoroval mesiac) ....no a ked mi praskli nervy a napisal importerovi - tak mi ten blavacky frajirek ani len neodpisal. Nakoniec som zasiel do Rakuska a tam mi VELMI OCHOTNE !!!!!!!!!!!!!! hned vzali auticko a zacali to riesit. Samozrejme to opravili (i ked ma to stalo 150 EUR) ale klobuk dole!!!! Kam sa hrabe tato slovenska cvarga????????????
Lutujem, ze som namiesto Aurisa nevzal Civica alebo Mazdu 3 ..... nasiel som v Aurise aj napisy s takymi divnymi pismenkami (ciarka na spodu S a pod), ktore sa pouzivaju v tureckej abecede......cize aj predajca mi klamal, pretoze som sa pytal, kde sa to vyraba.......povedali, ze v Anglicku (jasneeee, ved z Turecka by som to nebol vzal) .........cize zavadzanie :neutral: :neutral: ,
Pokusim sa najst na Aurisa pokracovatela leasingu a mangelka dostane Civic. Pre vas, ktori mate Corolly - nikdy si nekupte Auris. Je to ine auto a od Corolly hodne vzdialene :cry: :cry: :cry:

Ucet mi nemazte, este sem obcas zavitam (kedze idem na Hondacke forum) ......... pripravujem teraz portal o tom mojom Aurise, kde bude podlozene moje dvojmesacne trapenie, s posudkami od sudnych znalcov a pod. Uz som to ponukol aj dvom (prokoncernovo) orientovanym mediam a dufam, ze si na tom zgustnu.

Zatial sa majte a hodne, hodne stastnych kilometrov bez poruch!
Naposledy upravil/-a academic v Pondelok, 13. Augusta 2007, 12:59, upravené celkom 2 krát.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa academic » Pondelok, 13. Augusta 2007, 11:55

Poradte mi, kde ma Toyota centralu ....chcem im napisat moju skusenost, nech vedia ako to no Slovensku chodi ....nasiel som len nieco http://www.toyota.co.jp/en/about_toyota ... index.html .....???
Napisem im to vsetkym a hotovo :lol: :lol: :lol: Dufam, ze ten preklad agentura spravi zrozumitelne :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
T.Y.N.G.
panic
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Štvrtok, 4. Januára 2007, 13:30
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CR

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa T.Y.N.G. » Pondelok, 13. Augusta 2007, 12:23

Myslím si, že problém nebyl ani tak v autě, ale v přístupu navštívených servisů. Na ty si máš stěžovat :!:

Věz, že nemít nového Yarise a mít prachy, tak i přes dvoje nářky bych do Aurise šel. Protože, i když se dělá v Turecku, tak se dělá pod vedením Toyoty a jejich pracovních postupů. Právně v tom je ta kvalita (je jedno jestli to dělá šikomokej nebo snědej). To že jsi narazil na blbý servisy a ještě k tomu jsi byl netoleratní vůči čemukoli, co s autem chtěli dělat, tak se nediv. Já mám nejbližší servis 15 km od baráku a taky do něj nepáchnu protože to jsou podvodníci. Raději jedu 150 km do ověřenýho servisu.

P.S. Doufám, že ti něco nezačne škvrkat v Hondě. Mno, aspoň máš jistotu, že s tím nepůjdeš do Toyota servisu, kde jsi byl s Aurisem.
Toyota Yaris NG 1.0 Base Cool

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa academic » Pondelok, 13. Augusta 2007, 12:39

napisal som ten problem importerovi. Sice mi casom odpisal, ze mi nefunguje mobil (take cislo, ktore uz nepouzivam) ........no a ked som ho poziadal o termin a miesto, kde to budu "schopni" odstranit.....tak odpoved uz neprisla. Myslim, ze je to problem tejto mentality (deformovanej komunizmom) ........Toyota (ako firma) funguje urcite inac v Nemecku, Rakusku a inych vyspelych krajinach. Povedz mi ako je mozne, ze maju skolenie cez tyzden a nikto nie je schopny prevziat auto na reklamaciu?????????????????????????? Cize zo 7dni v tyzdni boli k dispozicii len 3 ...a ja nesedim doma na zadku, ze mozem prist kedykolvek. Kazdy clovek je dnes vytazeny a prisposobovat sa servisom sa mi velmi nechce.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa academic » Pondelok, 13. Augusta 2007, 12:41

Porad dobry servis....este sa mi zacalo blbnut cerpadlo klimy.
Inac ....ty povazujes normalne, ze auto znacky Toyota bolo pocas dvoch mesiacov 3x v servise????????
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
T.Y.N.G.
panic
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Štvrtok, 4. Januára 2007, 13:30
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CR

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa T.Y.N.G. » Pondelok, 13. Augusta 2007, 12:55

Na Slovensku žádný neznám (to už je pro mě fakt daleko :twisted: )

Já byl v servisu (když nepočítám garančku) 4x:
Jednou to bylo kvůli tomu že jsem nemohl nastartovat - problém v nedokonalém sešlápnutí spojky. Když jsem tam s tím přijel, už měli pro mě připravené náhradní auto - Serivis Praha

Podruhé se mi nezdál zvuk motoru, bez problému se mnou projeli předváděcí auto se stejným motorem. Zvuk tam byl stejný, taže no problem - Serivis Praha

Potřetí kamínek do skla a nejbližší servis. (Nenabídli ani náhradní auto.) Druhý den jsem si auto vyzvedl, vrzání jako kráva. Po 30-ti minutách to vrátili, že prej na něco zapomněli (navíc nepoužívali potahy na sedačky a lezli do toho v montérkách!) - servis Liberec FederalCars

Počtvrtý opět stejný servis s reklamací vrzání skla. Mechanik (opět bez potahu sedačky) tvrdil, že nic neslyší. Pak odvezl auto na 45 minut. Když jsme to projeli nic už nebylo slyšet. On tvrdil, že si mylsí, že to byli stejně plasty. To že se hrabal v okně (přesně kde jsem mu ukázal) bylo znát, protože nedocvakl plasty A-sloupku a po nějaké době mi po vnitřní straně skla steklo trochu silikonového oleje. Navíc guma, která je kolem skla není 100% namontovaná.
Známý má zkušenost z tohoto servisu podobnout - akce kontrola a vyčištění brzd. Jediné co mu udělali, že to prostříkli nějaký sra.kama - servis Liberec FederalCars

Tohle bylo v cca 5-ti měsících.

Ale podle mě co jsi popisoval, tak jsi jim moc šancí aby to odhalili prostě nedal. To je můj názor.
Toyota Yaris NG 1.0 Base Cool

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 13. Augusta 2007, 17:49

v prvom rade vyjadrujem cerstvemu a byvalemu clenovi uprimnu sustrast. Musim sa vsak ciastocne Academica zastat, pretoze Toyota / neToyota, vyroba je najma o ludoch. Aj vo FRA aj v TUR sa robia toyoty, ale pristup ludi je urcite iny ako v Japonsku. Ide o mentalitu. Vynikajuco prepracovany system vyroby a manazmentu velmi zavazi, aj expatrioti dohliadajuci na dodrziavanie vsetkych zasad a postupov napomahaju celkovej kvalite, ale verim tomu, ze obcas sa najde nejaky dobre plateny zmrd, operator, alebo cele miesto vo vyrobnom procese, kde jednoducho kvalitu manazerskymi prikazmi neovplyvnis.

Na druhej strane si myslim, ze to auto u Academica nedostalo sancu sa predviest v lepsom svetle a je viac ako pravdepodobne, ze spomenute problemy boli cire picoviny s prepacenim, ako sme sa tu uz mnohi viackrat poucili. Opat vsak treba spomenut, ze drviva vacsina z nas jazdi na japonkach (pripadne anglicankach ci ciastocne belgicko-francuzskych autach) a turkyne sa tu moc nevyskytli zatial.

Slovenske servisy a leniva pobockovska zaprdena importerska odnoz ceskej centraly, su kapitola sama o sebe. Toto nerozoberajme, ved vieme, ze je to nadlho a kazdy co-to o tom uz vieme.

ACADEMIC: prosim pravidelne sem davaj hlasenia o Accorde. Daj aj link na tu stranku prosim, zaujima ma to, ked to bude fertig. A napis co vlastne za zavadu ti to odstranili v Rakusku.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa academic » Utorok, 14. Augusta 2007, 00:58

to v Rakusku mi hladali pol dna, najazdili na tom 40 km a nakoniec to bol chybajuci sroub - niekde pod panelom. Ozyvalo sa to ako chrcanie kablov pri skrate .....slo to niekde nad radiom ....a vzdy som mal bobky (po sprave o zhorenej KII na dialnici) ....
...ako som uz niekde v sekcii "Auris" napisal ....odisla po 2 tyzdnoch farba z riadiacej paky....teraz mam novu, no nic sa nezmenilo. Podklad hladky silikon a na tom nastrek farby.....staci skrabnutie obruckou (prstenom) a zacne sa to lupat. Drzim ju pri radeni tak zboku....aby som sa nedotykal vrchu. Neviem ci je tazko spravit taku makku nalepku (ako bola na PC) s logom alebo schemou riadenia a nalepit ich na tie paky......urcite by to viac vydrzalo. A je to lacnejsie ako vymena celej hlavice v garancii. Dalej tam obcas povrzguje zasuvka bezp. pasu ......a napodiv mi nic ine nevrzga...dokonca aj ten dekel na skrinke pred spolujazdcom sedi ako pribity :lol: :lol:

...nedavno mi hovoril jeden mechanik, ze platy su male, roboty vela a nejake chybajuce srobky boli aj na Corollach .....myslim si, ze aj tak su Tojky velmi spolahlive auta a ak sa nieco objavi, su to len blbosti ....ibaze? Ibaze treba ochotne prevziat automobil a hladat a hladat tu zavadu. Odstranit a maju obe strany kludny spanok. Nie, ze ja som musel mesiac jazdit v strachu, ci mi to nezhori niekde pod zadkom :mrgreen:


Co k Accordu? Nuz....ina trieda, iny podvozok, iny motor = skvele jazdenie. V podstate som aj s Aurisom uz spravil 9000 km a je to "skoro" (nebyt tych dvoch prkotin) takmer dokonale auto. Urcite lepsi dojem ako v niektorych francuzoch alebo nemcoch :lol: V Blave ma viezol taxikar na Corolle a mal som skvely pocit.....ma uz najazdene 200 000 ale nic nevrzga, prejazd po BA bol v bavlnke ......ak taky bude aj Auris...tak klobuk dole.

Uz sa tesim na garancku s Aurisom ..... beriem sebou pravnika, diktafon a basebalku .....to bude ina sou :razz:

...mal by som vsetko viete kde.....ibaze KUA TU NEKUPUJEME KRUMPLE, ALE AUTA !!!!!!! Leasingove splatky nam nepadaju z neba ....tak ? Dedukujem ...ako asi reagovali ludia u importera namoj mail:
.." kua tu v bláve kupuju borci LándCruisery a henten zasratý sedlák ze Zvolena, co kupil Aurisa za smieeeesnych 500 litrov co chce?" "mám mu tam póslat Jožina, nech mu nápravi kósti móre?"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil/-a academic v Streda, 15. Augusta 2007, 16:04, upravené celkom 1 krát.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa academic » Utorok, 14. Augusta 2007, 01:15

...este musim pochvalit AWF v BA ...robili mi blatnik (vid prispevok "parkovanie"). Super jednanie, super pristup, skvela pracicka. Asi tam pojdem na prehliadku ;-)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa AlfGordon » Streda, 15. Augusta 2007, 12:07

Takze, academic. Poturcenec horsi od turka, ci zabudol vol, ze telatom bol? ;-)
Alebo kupil som vytuzenu Hondu, skopem Toyotu :-)
Zavada - Auris - Turecko - samozrejme. Eeeee?!? Ako prosim? Sorry, ale normalne mam chut sa s Tebou pohadat.
Okrem obligatnej hlasky ze Ti moze byt jedno, ci auto zmontuje turek v Turecku alebo turek (ind ci iny pristahovalec) v Anglicku sa mi to ani nechce dalej rozvadzat. Ci si myslis, ze v UK montuju Toyoty anglani so slachtickym povodom, ktori absolvovali Oxford alebo Cambridge ?
Prejavil si cisto xenofobny postoj a uplne scestne porovnavas padajuce domy s vyrobou v nadnarodnom koncerne. Totalny bullshit.
Mozes prosim napisat dost podstatne info - o aku zavadu islo, ked Ti za nu ochotni a sikovni servisaci v Rakusku nauctovali v zaruke 150 euro? Za odstranenie zavady ktoru som nesposobil na vyrobku v zaruke standardne neplatim.
Po skusenostiach so servismi u nas by som fatalne problemy nehadzal na vyrobu Toyoty kdekolvek, ale skor na zmrdstvo v procese servisnych sluzieb. Otazka na zaklade nie jednej konkretnej skusenosti – nenechal si si nahodou niekde u nas montovat napriklad alarm? Nebolo by to prvy raz (ani druhy), co servisakovi zapadla skrutka niekde do utrob pristrojovky a co by sa s tym babral a vyberal ju, ved to mozno nebude hrkat. A ak nema poruke inu, mozno tam neda ziadnu, ved si to snad nikto nevsimne. Ale kydat tu na vyrobu v spolocnosti pouzivajucej najprepracovanejsie procesy riadenia produkcie a kontroly kvality aj keby to hned bolo montovane domorodcami v nejakej stredoafrickej krajine mi pride scestne.
Mal som dve corolly vyrobene v Turecku a so ziadnou nebol jediny problem sposobeny nekvalitnou montazou. Turkom sa na rodiel od nasich servisakov nepodarilo dokaslat nic.
Jedina vytka by snad mohla byt aj na Tebou spominany klip bezpecnostneho pasu, vrzganie bolo odstranene prestreknutim WD40.

Nech Ti Honda sluzi ovela lepsie Auris a rovnako prajem spokojnost s Honda servisom. I ked, na zaklade skusenosti znamych sa obavam, ze je to skor moje zbozne zelanie.
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Používateľov profilový obrázok
T.Y.N.G.
panic
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Štvrtok, 4. Januára 2007, 13:30
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CR

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa T.Y.N.G. » Streda, 15. Augusta 2007, 12:29

AlfGordon : Výstižné. Gratuluji a plně souhlasím. Je jako dodatek si říkám. Když kupuju fungl novej model, tak trochu s tím počítám, že bude mít nějakou tu mušku.
Toyota Yaris NG 1.0 Base Cool

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa wakkee » Streda, 15. Augusta 2007, 13:06

chcel som reagovat uz davnejsie, ale mozno by to znelo zaujato. Dakujem Alfovi, ze vyjadril moje nazory.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa academic » Streda, 15. Augusta 2007, 16:02

ale jasne....mate pravdu .....chcel som skor skritizovat pracu slovenskych servisov. Su to fakt lenivi a neochotni zmrdi!
V podstate mi je jedno ci sa zavada objavi alebo nie........ale jedine co pozadujem od servisu je toto:
PREVZIAT OKAMZITE AUTOMOBIL (pripadne poskytnut nahradne vozidlo - to je vsak asi mozne len v Cesku - na Slovensku mozem len snivat) A ZAVOLAT MI KED TO BUDE ODSTRANENE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...je mi jedno ci to tam bude den, alebo tyzden....len chcem aby sa to odstranilo. To ovsem ziadny servis neurobil!!! Len sa v kazdom boli so mnou previezt, cumeli na to s otvorenou hubou ako telata na nove vrata a ked som im povedal, ze to nechavam tam, tak odpoved znela: "az o tyzden"...."pripadne dva"...............
............v Rakusku som platil preto, ze zacali spekulovat ci mi mozu uznat reklamaciu a pod...ja som im hned povedal, ze mam plne zuby slovenskych servisov a jedine co chcem....JE ODSTRANENIE ZAVADY ...a ze to zaplatim!
A s tou Hondou.....mal som vytipovane 3 vozy:
Mazda6, Honda Accord a Toyota Avensis ... bol som na 90 perc.rozhodnuty pre Avensis...........ale po skusenosti so servisakmi....som si povedal, ze dalsiu Toyotu nechem......su to skvele auta....ale ten pristup servisov ma polozil do kolien.
Takze som dal prednost Honde!


odteraz pojdem na slovensku do servisu s basebalkou a kazdemu technikovi hned zabijem 2 rany a hned budu ochotnejsi!


momentalne mam na kazdy Toyota servis taku averziu, ze by som ich najradsej povrazdil!
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa cahir » Štvrtok, 16. Augusta 2007, 15:22

kaamosko a ja som si po navsteve (jedineho v celej BA) servisu mazda povedal, ze aj ked mazda 3 a 6 prekrasne, dalsie (doplnok k MXke) bude japonec od inej znacky. takze mozem akuratpovedat, komu sa nepacia TOY servisy v BA, na mazdu nech zabudne.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Re: uz aj HONDA :-)

Príspevok od používateľa AlfGordon » Štvrtok, 16. Augusta 2007, 18:06

Predmet správy: Re: uz aj HONDA :-)
Od: academic
Odoslané komu: Str Aug 15, 2007 3:06 pm
Komu: AlfGordon

Správa

vypustil som teda tu cast o turecku ....ano je to novy model...ale to neznamena, ze ked pridem so zavadou do servisu tak ma odpalkuju ako maleho chlapca!
Mna nezaujima ci maju plny servis, ci nie....je to nove auto a predsa nebudem jazdit so zavadou pokial si chlapci najdu cas!



... pokojne si sa mohol zachovat ako chlap, a napisat to sem ;-) Ale mne nevadi, ze moja reakcia na Tvoj povodny prispevok vyzera teraz dost odveci, dokazem s tym zit ;-)

K servisu - lepsie je domahat sa svojich prav hned na mieste, hoci je to castokrat nelahke, skor naopak. Aby nevznikol dojem ze ich obhajujem, je to presne opacne. U jedneho z dealerov si uz nedam servisovat nic, rovnako tam auto nekupim.
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných