Strana 1 z 2

Obhajoba prace - automobilka Toyota - Help!

Napísané: Pondelok, 26. Marca 2007, 09:10
od používateľa fajry
Chalani - toto mi prislo emailom. Ak viete pomoct, tak piste sem:

Vážený Team!
Vramci školy máme vytvoriť obhajobu niektorej z automobiliek, ja som si vybrala automobily firmy Toyota.
Máme si vybrať dva automobily, jeden pred rokom 2000 a druhy po roku 2000 a porovnat v nich elektroniku ako sa zmenila a na akom principe fungovala v tom danom automobile pred tým a ako funguje teraz. Co sa zmenilo, pridalo a tak.
Týmto Vás chcem požiadať o pomoc, pretože mam problemy hlavne so starsim typom.
Mam vybraty starsi typ Corolla: ci uz to bude EE90,EE10,EE11,AE80 neviem pretoze nic konkretne som o elektronickych systemoch v nich nenasla. Zo sucastnosti som si vybrala RAV4-druhej generacie, alebo tretej.
Mame porovnať prvky zo systemov:
zabezpecovacie
asystenčné
riadiace a diagnostické
bezpečnostné
Vsetky prvky z daneho systemu vymenovat a aspon jeden rozpisať na akom principe funguje.
Chcela by som Vás poprosiť ci by ste mi mohli poskytnut bližšie informácie o niektorých prvkov z každeho systemu a na akej principialnej cinnosti pracuju.
Za pochopenie a pomoc vopred dakujem a verim ze automobily znacky Toyota vypracujem a obhajim co najlepsie.
Za skeré vybavenie vopred dakujem.
S pozdravom Mária.


Ked sa to vyriesi alebo uz to nebude aktualne, tak tento prispevok zmazem.

Napísané: Pondelok, 26. Marca 2007, 10:47
od používateľa kre
preco mazat, odpovede mozu byt konstruktivne a pomoct aj nam neznalym ;)

Napísané: Pondelok, 26. Marca 2007, 12:03
od používateľa Elvis
hlavne nech nezabudne spomenut KAIZEN ktorym sa Toyota preslavila

Napísané: Pondelok, 26. Marca 2007, 12:07
od používateľa AndyGTP
aj Poka Yoke a Just in time ktore zdokonalili :)

Napísané: Pondelok, 26. Marca 2007, 12:26
od používateľa wakkee
pripadne Kanban, inak to je praca o operacnom manazmente? :lol:

:-)

Napísané: Piatok, 30. Marca 2007, 14:30
od používateľa Maria
caute tak to som ja co idem obhajovat toyotu

co je to ten Kanban a kaizen?

:-)

Napísané: Piatok, 30. Marca 2007, 14:36
od používateľa Maria
tu je to velmi komplikovane sa orientovat na tejto stranke, cosi som poslala ale nikde to neukazalo.
Ja som Maria mam obhajovat Toyotu
hladam cosi o korole tesne spred roku 2000 no zatial nic.
Co je to ten kanban a kaizen?

Napísané: Piatok, 30. Marca 2007, 15:27
od používateľa wakkee
kanban je sucast operacneho manazmentu firmy, jedna sa o zdokonaleny Just In Time (JIT) system, ktory umoznuje za komoci kariet vzdy udrzovat dostatocny pocet dielov a tovarov na vyrobnej linke. Ale toto asi nebude to co potrebujes, je to skor sucast manazmentu vyroby.

Napísané: Piatok, 30. Marca 2007, 15:29
od používateľa fajry
Maria: skus hladat niekde na internete - urcite som videl takyto clanok a takuto nejaku pracu!

:-(

Napísané: Piatok, 30. Marca 2007, 16:01
od používateľa Maria
ved hladam, uz cely den
este ze mam internet doma lebo neviem kde by som hladala


ake elektronicke zariadenia boli montovane do corolly v rokoch 1997-2000 t.j. 8. generacia

:-)

Napísané: Piatok, 30. Marca 2007, 19:14
od používateľa Maria
ahojte mohol by mi niekto povedat ake elektronicke zariadenia moli v corolle 8. generacie, rok 1997-2000,
ABS predpokladam ze tam bol
aj airbagy
co este?
prosim odpiste niekto

:-)

Napísané: Piatok, 30. Marca 2007, 19:18
od používateľa Maria
nie karban nebude asi to co potrebujem. no tento system dielom Just in time sa dost rozsiril, je sucastou logistiky.
Ja inac stutudem logistiku na Zilinskej univerzite,
o tomto syseme som cosi pocula ale inak tomu hovorili

Re: :-)

Napísané: Piatok, 30. Marca 2007, 20:14
od používateľa fajry
Maria napísal:ahojte mohol by mi niekto povedat ake elektronicke zariadenia moli v corolle 8. generacie, rok 1997-2000,
ABS predpokladam ze tam bol
aj airbagy
co este?
prosim odpiste niekto
takze od 97-99 bolo:

ABS, klimatizacia, airbagy, stahovanie prednych okien, elektricky ovladane spatne zrkadla, central

po facelifte v roku 2000 pribudol palubny pocitac

ak som na nieco zabudol, tak dopiste ...

Napísané: Piatok, 30. Marca 2007, 20:16
od používateľa Rasťo
Majka skús sa pohrabať v sekcií priamo pre Corolly. Chlapi tam dali na stiahnutie staré letáky a aj užívateľskú príručku tam nájdeš - samo E11 - teda 8. gen Corolly.

Napísané: Sobota, 31. Marca 2007, 02:03
od používateľa wilson
na vš preklepov jak sviňa :twisted: