siroka alebo uzka pneu?

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Csabika
začiatočník
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Piatok, 27. Apríla 2007, 20:47
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa Csabika » Sobota, 13. Októbra 2007, 08:49

drgi napísal:Gabko, fyziku neojebes ;-)
Asi tak nejak, skús položiť gumu s plochou stranou na stôl a skúsiť ju odtlačiť prstom, ide to bez problémov, pri ďalšom pokuse skús na nu položiť závažie asi 1-2 kg tak s prstom ju odtlačís len s veľkou námahou a ak by si na ňu položil závažie asi 5-10 kg tak s prstom s tou gumou ani nepohneš. Samozrejme ak na ňu pôsobíš nejakou veľkou silou tak sa to podarí, ale to už je extrém. A to je práve vysvetlenie toho čo písal drgi, že aj s užšou gumou sa dá jazdiť dobre t.j. tam na jednotku plochy pôsobí u rovnakého auta väčšia sila ktorá ju pritláča smerom k ceste. Dalej to už nechcem rozvíjať lebo by sme sa moc vzdialili od témy :roll:
Tou gumou myslím gumu s akou sa gumuje pri kreslení.
E11 WAGON 2.0 D = Hihinka
MADE IN JAPAN
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 13. Októbra 2007, 09:54

tak napis chalanom z DUNLOPU a oni ti to vysvetlia s Pneumatikou a ne gumou na gumovanie... ;-) :mrgreen:
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

ToyoCarE

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Sobota, 13. Októbra 2007, 10:08

priklad,,, pneumatika ma 3 rady lamiel (dajme tomu, budis, napriklad),,, vaha ktora posobi na ne, je cca 200kg,,, teda sa rozlozi na kazdy rad trertina tejto vahy,,, ked bude bud sirsi rad,, alebo viacej radov,, uz sa vaha bud zmensi,, a tym padom aj bude sa menej rit do snehu,,,alebo sa zvacsi plocha,, a tym aj vaha sa viacej rozlozi,, a bude na kazdy rad posobit mensia.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 13. Októbra 2007, 10:12

ale zaroven posobi sirsia plocha zaberu!
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 13. Októbra 2007, 10:21

napiste navrh Bernimu, aby aj v F1 pouzivali galusky, ved ste mali z fyziky jednicku, iste da na vas...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa drgi » Sobota, 13. Októbra 2007, 11:23

ja som uz na zaciatku vravel, ze to Gabo nepochopi... :mrgreen:
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

ToyoCarE

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Sobota, 13. Októbra 2007, 12:31

gabo,, sak nejde o zivot,,, ako som uz pevedal,, ked chces jazdit na sirokych,,tak jazdi,,,

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 13. Októbra 2007, 12:45

drgi, nejake narazky si nechaj pre seba, inteligentni ludia sa navzajom nejak neponizuju, jazdite si na galuskach, je to vasa vec... Toyo, tak si nazimu davas dufam len 175ky na celdu :lol: :lol: :lol:
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 13. Októbra 2007, 13:21

drgi napísal:ja som uz na zaciatku vravel, ze to Gabo nepochopi... :mrgreen:
vedel si ty bacovu rit, ide o to, ze mam iny nazor, nie to, ci to pochopim, alebo nie.. to je rozdiel pan Drgi :mrgreen:
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

ToyoCarE

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Sobota, 13. Októbra 2007, 15:32

na celdu obuvam 185... ale nebranim sa ani 175,, viem o tom svoje,,, nikdy som nemal problem,, skoro do vsetkych kopcov som vysiel,,, a este jedna vec,,, ako casto jazdis v time po takych kopcoch kde by hroty mali co robit? Ked je na ceste ujazdena vrstva snehu,,tak nesom debulus aby som po tom valil 90,,, na to mam rozum,aby som ho pouzival,,, radsej pridem o pol hodky neskor,,ako vobec,,, mi zacina tato debata pripominat tu o celorocnom svieteni,,,neviem ci sa to zda iba mne

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 13. Októbra 2007, 15:34

zas tocis o rozume a o rychlosti.. diskusia je o inom, ajked je to cele oftopič
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: pneumatiky

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 13. Októbra 2007, 15:35

a aj na leto si das 185? tak to ta dostanem v hociktorej zakrute, to mi ver!
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

ToyoCarE

Re: siroka alebo uzka pneu?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Sobota, 13. Októbra 2007, 19:46

na leto mam 195,,, ale ja sa nepotrebujem hrat na ceste,, hele ja viem lepsie prejst zakrutu,, z toho som davno vyrastol,,, ked idem aj ostrejsie,t,ak nie tak, aby som ohrozil seba alebo inych,,, a ako citam tvoje prispevky,,tak ty to robis casto,,

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: siroka alebo uzka pneu?

Príspevok od používateľa johnC » Sobota, 13. Októbra 2007, 21:32

(tento prispevok je dlhsi ako som povodne chcel)
lubi sa mi tato tema, dobre rozvija este by sa mohli zapojit viacery..taketo nieco som potreboval lebo uz viackrat som nad tym rozmyslal a rozpraval sa so zopar ludmi

takze co sa tyka letnych: tie moje kurvy siroke 195/50 (INTENSA) samozrejme ze drzia ako prilepene (teda drzali pokial som ich nezodral) maju ako jedine male minus ze sa s nimi neda tak zahrabat ako s galuskami len je fakt otazkou preco? a ked sa nato pozrieme rozumom tak navrhnute musia byt tak aby mali co najmensi odpor pri pohybe vpred a co najvacsi v zakrutach a pri brzdeni. To su podla mna zakladne podmienky pri letnych sprcgumach a teda ten znizeny zaberovy moment pri rozbehu citim/vidim z toho ze kolesa su tazsie, je mi len divne ze mozem citit ten rozdiel v par dkg oproti zimnym plechacom. To ze moja letna sada je tazsia ako zimna viem naisto tak ako citim to "zavazie" na napravach. Zimne (165/75 Barun) porovnavam pri letnych podmienkach zatial preto ze mi pripadaju ako uplne normalne sracky s vacsimi fugami, odporom vpred a inou zmesou.
First greath experienc bola ked som nedobrzdil so zimnymi na mokrom povrchu koli ich debilne malemu odporu pri brzdeni.
Two greath experienc bola ked som sa nemohol pohnut s letnymi na mokrej trave bez zahrabania.
Thre greath experienc bola ked som nedobrzdil so zimnymi na mokrom povrchu koli ich debilne malemu odporu pri brzdeni.
Viem ja mam problem s brzdenim :D ale verim ze ak je akokolvek zatazeny predmet po ploche sa nebude pohybovat tazsie pokial sa nezvysi trenie (po lopate povedane) ci uz je to rotavator krhla kybel, regal vidly hrable ryl :) aj po snehu.

o rozmeroch zimnych po snahu poviem len tolko ze nemam s tym ziadne skusenosti a fyzika je jedno, ale nebudem sa zato spoliehat na teoretizovanie a filozofovanie zo ziadnych reci nech to hociaky kkti povedali, pokial to nemaju hodnoverne,objektivne a absolutne dopodrobna vyskusane pri vsetkych podmienkach.
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: siroka alebo uzka pneu?

Príspevok od používateľa academic » Nedeľa, 14. Októbra 2007, 02:13

ano ToyoCarE ....uzsie gumy su lepsie v zime.....na snehu si lepsie najdu stopu......ale pri brzdeni to nie je lepsie ;-)
uzke gumy su pre zeny na ich Matizov a Tica.....nech sa pomalicky presuvaju od Tesca ku Lidlu a domov rychlostou od 40-60 km/hod :mrgreen:
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných