Čo vás vie najviac naštvat ????

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa scream » Piatok, 19. Apríla 2013, 19:57

Gabo napísal:Ale nechapem, preco takuto vec neriesia dohovorom? Ved 99,999% ludi si to nevsimne, ze im nesvieti osvetlenie na SPZ. Nepoznam nikoho, kto by vecer nastartoval, zapol svetla, vystupil a isiel skontrolovat dozadu, ci mu vsetko svieti :)
jednoducha odpoved, lebo su to zakomplexovani kokoti.

Zeby toho nebolo malo, pokrivil som elektron na nejakej skurvenej jame (pred tyzdnom som bol rovnat predny, mozem uz aj zadny)... nezvyknem vela nadavat ale uz mam dost... ked nerozjebem na tych jamach napravy, tak aspon elektrony a ked mam konecne auto chvilu v kope, tak stretnem zelenych vypalnikov... sa ani nemam kedy tesit z toho auta lebo furt daco... hlavne, ze benzin je lacny... kurva s tym...
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa stefan-celica » Piatok, 26. Apríla 2013, 21:52

mna raz tiez zastavili za neosvetlenu SPZ este som aj dostal zdrb kde sa ponahlam isiel cca 95-100km/h po zakrutach a oni mi akosi nestihali 8) vsetko vsak skoncilo dohovorom
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Bebo » Štvrtok, 9. Mája 2013, 18:17

T krizovatka, kde hlavna je ta, co ide rovno, ja som bol na vedlajsej a chcel som odbocit doprava. Chvilu som tam stal a daval prednost autam iducim po hlavnej zlava. Jedno z prichadzajucich aut malo vyhodenu pravu smerovku, tak reku odbocuje na vedlajsiu a ja mozem ist. Kedze uz na cestach nikomu a nicomu neverim, chvilku som este pockal - a dobre som urobil. Ten chuj s vyhodenou smerovkou pokracoval rovno po hlavnej :shock: . Zaradil som sa zanho, smerovka mu stale blikala a ten magor takto presiel este aj dalsiu krizovatku. A toto sa mi v priebehu 2 dni stalo druhy krat :!: . Ani mne niekedy packu nevrati (pri miernych zakrutach), ale to je fakt problem si vsimnut, ze stale blikam? Ked uz je niekto hluchy a nepocuje zvuk zapnutej smerovky, mohol by si aspon vsimnut, ze mu to blika aj na budikoch, hlavne ak sa blizi k nejakej krizovatke. Takato situacia dost smrdi pruserom a celkom ma zaujima, ako by to v pripade nehody riesila policia. S najvacsou pravdepodobnostou by som bol za vinnika oznaceny ja, ze som trotlovi nedal prednost. To, ze mal zapnutu smerovku by som asi tazko dokazoval.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 9. Mája 2013, 18:31

Bebo napísal:...To, ze mal zapnutu smerovku by som asi tazko dokazoval.
Tymto si si odpovedal na vsetko. V nasom bananistane sa ako obycajny clovek spravodlivosti nedovolas. Inak podobnu skusenost mam aj ja, ale nastastie len sporadicky. Osobne si davam na toto bacha a viem velmi dobre ako musim pootocit volantom aby sa mi smerovka sama vypla. Fakt neviem preco je to pre mnohych taky problem. Na druhu stranu - dnes uz ma vodicak tiez kazdy blbec, sice mnohych nejaku robit skusky schvalne aj na 3x (treba na niecom zarobit), ale mnohi by ten vodicak ani radsej dostat nemali.

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 9. Mája 2013, 19:12

Bebo napísal: a celkom ma zaujima, ako by to v pripade nehody riesila policia. S najvacsou pravdepodobnostou by som bol za vinnika oznaceny ja, ze som trotlovi nedal prednost.
Presne tak, vynnik by si bol ty a aj keby on povedal policajtovi ze sak mal tu smerovku zapnutu, aj tak by si bol na vine ty, pretoze on je na hlavnej...
Bohuzial, je to chore, ale je to tak. On je sice povinny dat dat smerovku pri zmene smeru jazdy ale naopak zapnuta smerovka mu neprikazuje smer jazdy zmenit. Nedavno nam to rozpraval typek co nas chodi kazdy rok preskolovat do prace...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 9. Mája 2013, 19:56

inak Bebo, tak ma napadlo.. kedze sa urcite pohybujes na trase MT-ZA tak sme s nasim skoliacim typkom preberali tamtu "supercestu" pod strecnom a zaver je taky, ze nech ides po tej 2oj prudovke akokolvek, tak porusujes predpisy :) Ked ides 90 v pravom pruhu tak porusujes bo tam je max 70, ked ides v lavom tak porusujes bo mimo obce mas ist v pravom jazdnom pruhu :D Takze aby si neporusil tak by si vlastne mal ist v pravom pruhu a max 70.. super system :D

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa moschino » Štvrtok, 9. Mája 2013, 20:52

Ked ma v Radošinej z hukotom motora predbehne motorkar a potom ma brzdi v priesmyku (Havran/Čertova pec) doslova brzdi v zakrutach..... :-( ale aj tak uspesny den 300km nabehanych do TO a spat :-D
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Bebo » Štvrtok, 9. Mája 2013, 23:06

Spider: to hovado s tou smerovkou bolo v MT a akurat som isiel s otcom do AT v Ziline a pod Strecnom sme sa bavili presne o tej stupidite - ak nechces ist 70km/hod, musis ist v lavom pruhu, ale ak je pravy volny, v lavom nemozes ist. To by ma zaujimalo, co za kretena hento vymyslel. Pritom sa to da vyriesit jednoducho - v pravom pruhu 70ka len pre kamiony. Dalsi problem moze nastat, ked ides v lavom 90 a niekto sa na teba zozadu tlaci. Ak nechcem byt chuj, tak sa uhnem do praveho a pustim ho, v pravom ale tym padom prekracujem mpr - a dost casto tam meraju, mimochodom aj dnes. Alebo v opacnom garde, niekto ide v lavom napr. 80 a ty za nim 90 - ak sa ti uhne bez toho, aby spomalil na 70, prekroci rychlost, ak sa neuhne (lebo na co by isiel 70, ked nemusi), zbytocne ta obmedzuje a brzdi plynulost premavky. Debilovi co to vymyslel nasrat do ruk a dva tyzdne nepustit k vode.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 10. Mája 2013, 07:13

Priznam sa, ze to riesim stylom ako pises - idem 90-100 v lavom a ked ma chce niekto obehnut tak sa mu uhnem do praveho. A niekedy ani to nie, ked atakujem hornu hranicu tolerancie max povolenej rychlosti tak mam zavodnikov na salame, ja idem "predpisovo" a ked ma potrebu obehnut ma v 140ke tak prosim, pravy pruh je volny (a mnohi to nakoniec aj tak riesia). Radsej nech dostanem pokutu, ze idem udajne bezdovodne v lavom (a to by som sa teda fest hadal s chlpatymi) akoby som ochotne uhol do praveho a tam ma s plnou laskou skasiroval cajt za prekrocenie rychlosti. Fakt napikacu system.

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa libor12 » Piatok, 10. Mája 2013, 07:33

a na sk není v znění silničního zákona napsáno,že blinkr je pouze informativní a nezávazný? V jízdě můžeš pokračovat tehdy až když je zřetelné ze směru auta že tam opravdu pojede? Že to je debilita nechat ten blinkr zapnutý,neřeším. Bohužel kdyby jste si dali ránu tady tak by to byla moje chyba,protože jsem se spolehnul pouze na blinkr a nečekal až skutečně změní směr.
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 10. Mája 2013, 08:43

libor12 napísal:a na sk není v znění silničního zákona napsáno,že blinkr je pouze informativní a nezávazný? V jízdě můžeš pokračovat tehdy až když je zřetelné ze směru auta že tam opravdu pojede? Že to je debilita nechat ten blinkr zapnutý,neřeším. Bohužel kdyby jste si dali ránu tady tak by to byla moje chyba,protože jsem se spolehnul pouze na blinkr a nečekal až skutečně změní směr.
ved presne o tom vravim, to ze on ma vyhodeny blinker ho nezavazuje ze tam musi naozaj odbocit....
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 10. Mája 2013, 11:34

Vzdy je niekto vynnik,ale vysledok skoro rovnaky ,ze auto je uz naburane. Radsej sa ozaj nespoliehat na nic a chranit si sam plechoveho zivocicha predvidavostou.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Bebo » Piatok, 10. Mája 2013, 11:42

libor12: presne to som urobil, pockal, ci bude naozaj odbocovat. Kazdopadne vsak mongol, co necha zapnutu smerovku ohrozuje ostatnych aj seba. Keby doslo k nehode a niekto si pri tom ublizil, nedajboze sa zabil, uz by bolo v podstate "jedno" ako to policia uzavrie, nehoda sa proste stala a vratit sa to neda. Pritom staci len trochu viac pozornosti, ci mi neblikaju smerovky ked nemaju.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

libor12
toyoťák
Príspevky: 611
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Júna 2010, 19:42
Bydlisko: Dobříš

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa libor12 » Piatok, 10. Mája 2013, 15:10

Ondrik promiň,četl jsem to na mobilu a přehlédl tvoji reakci. Chtěl jsem tím říci něco jiného. Kromě velkého dopravního letadla a stíhačky,kapitánskych zkoušek pro titanic :) mám papíry na všechno co letá,plave po vodě,jezdí po silnici i po kolejích. :) dělám toho hodně,ale mimo jiné i instruktora pro řízení tramvaje a metra. Ono když máš z 50km 128m dlouhou brzdnou dráhu na suché koleji s maximální provozní brzdou a nemáš volant aby jsi s ním byť jen o centimetr uhnul a doba od začátku brzdění do zastavení je 12s naučí té to hodně hodně předvídat jak se kdo na silnici bude chovat . Kdo tohle nezvládne nemá šanci to dělat. Vezmi si stopky a podívej se co lze všechno za 12s udělat. Třeba i vyjít z domu,zamknout ho za sebou přejít silnici a vstoupit do jízdní dráhy tramvaje. :) možná extrém,ale naučí tě to klidu se nad chybami druhých nerozčilovat,i když z tvého pohledu jezdí jak hovada. Ten zákon je napsaný tak,tedy aspoň tady,že de fakto je na tom vždy lépe ten kdo tu chybu dělá. Jezdí defenzívně,každé ráno si dej půllitr korunní a buď v pohodě. počítej vždy s tím,že někomu není dáno využívat obě poloviny mozku najednou. Bohužel i tací dostanou papíry. Kdyby každý řidič povinně procházel psychotesty a psychiatrickou prohlídkou,máme na cestě třetinu aut. Beru to z výsledků zájemců o práci řidiče metra a tramvaje. Z 30 lidí projde 10. To by se nám to jezdilo.
corolla ae92gti
celica ra61

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa moschino » Sobota, 11. Mája 2013, 21:15

Už nevládzem.... Už tretí krát tento rok, vlastne druhý krát. Prvy krát to bolo minulý rok v decembri keď do mňa nabúral inteligent na BMW. Druhý krát ked mi jeden nemenovaný Toyoták na Celice znova oškrel zadný narazník pred mesiacom. A dnes to dorazil kolega ktorý mi oškrel prezmenu predný roh. Možno aj ohol kovovú lištu pod svetlom. Nebaví ma to už :cry: :cry: :cry:

p.s. ak by ste niekto potrebovali poradiť ako postupovať po nehode v pohode poradím...... ;-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných