Hodinky/Radio

Audio, video, navigácia, ...
TomeRAV4
panic
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 22:50

Hodinky/Radio

Príspevok od používateľa TomeRAV4 » Streda, 28. Decembra 2011, 19:04

ahojte vymenil som v mojej toyote rav4 radio z origo na 1din klasika pioneer no a tu sa asi zacal problem po case co som to vymenil mi zacalo vybijat baterku vsetko je pozajane dobre ale co sa tyka hodiniek o su vstrede pod radiom pri klime tie ma trapia ked tam bolo origo radio po vypnuti klucika vyplo aj radio aj hodinky ale teraz nie chcem sa opytat ci je tam ziarovka alebo nejaka Led dioda ci to ma nejaky velky odber alebo nie ci to moze vybijat tu baterku skusal vsom 2 baterky a vybilo oboje po nejakom case auto nastartujem nedelu cez kalbe a pondelo resp utorok vecer uz netoci...
je to len moj nazor na ite hodinky : otazka zie viem to nejak vypnut tie hodinky alebo nie alebo existuje nejaky sposob ako to spravit tak aby si vypli po otoceni kluca alebo ked vytiahnem mikronozovu poistku s "cislom" 2 tak som to pozeral v knihe ze by to malo byt na tie hodinky je to pravda? (manual je v talian.jazyku)

dakujm za akukolvek radu :)

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Hodinky/Radio

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 29. Decembra 2011, 00:53

to uz sme riesili, nie?
viewtopic.php?p=79628#p79628

na tom kablovani co bolo k radiu, (nie ten konektor ktory si kupoval na prepojenie noveho radia a original kablov v aute) nemas nahodou rozpajaci cerveny a zlty kabel?
vyber radio, pofot tieto kable co idu priamo z radia a pofot aj tu redukciu co si dokupoval. Stale tvrdim ze na 95% to bude zmatok v tychto (cerveny a zlty) kabloch
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

TomeRAV4
panic
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 22:50

Re: Hodinky/Radio

Príspevok od používateľa TomeRAV4 » Štvrtok, 29. Decembra 2011, 18:40

áno riešili ale nevedel som to narýchlo nájsť tak som dal novú tému... no takto ten červený a žltý myslíš tie dva "hrubšie" čo vravíš tie slúžia na "zapnutie radia" nie? je to zapojené tak že rádio zapínam ručne nie kľúčom a keď prehodím tie káble tak rádio budem zapínať po otočení kľúčom teda ak sa nemýlim nie?
a otázka može teda baterku vybíjať tieto hodinky? dik

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Hodinky/Radio

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 29. Decembra 2011, 21:06

no, skus ci si radio pamata nastavenia, teda, skus toto:
Pokial sa da radio zapnut gombikom bez ohladu na to ci mas alebo nemas klucik v zapalovani, tak je ZLE. Bude ti vybijat baterku...
Z tohoto budeme vychadzat. Zapni ho, nalad nejaku stanicu na radiu, uloz do pamati na nejaku poziciu. Radio vypni. Pockaj cca 10 minut a znova zapni radio. Ak si bude pamatat, teda ak sa automaticky zapne radio a ta ulozena stanica, tak potom mas tie dva kable - zlty a cerveny - spojene dokopy. Pokial si to radio nebude pamatat, teda ulozena stanica bude vynulovana, tak ich mas vymenene jeden s druhym. V tomto pripade ale asi budes musiet mat klucik v zapalovani.
Takze tvoj pripad je asi ten prvy. Ono sa to da este zapojit tak, ze do zlteho co ide z auta pichnes aj zlty aj cerveny z radia. Vtedy by si ho mohol zapinat gombikom bez ohladu na klucik a vybijalo by ti bateriu ovela menej. Predpokladam vsak, ze ty mas k tymto trom pripleteny este aj cerveny z auta, a tym padom aj ked radio vypnes, vsetko co je v aute zapnute po otoceni klucika na acc poziciu, bude zapnute aj ked klucik vypnes... Cize hodiny urcite a mozno aj kadeco ine... Preto ti to vyslaha baterku razdva...

Dufam ze tomu chapes, idealne keby si celu kabelaz pofotil a uvidime kde je zrada... Alebo sa zastav u mna na kavu a za 10 minut to vyriesime :)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

TomeRAV4
panic
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 22:50

Re: Hodinky/Radio

Príspevok od používateľa TomeRAV4 » Štvrtok, 29. Decembra 2011, 22:32

dik sa secko :) zajtra vyskusam musim to uz nejak riesit lebo momentalne som nebehaln a ravke ael zajtra idem na chatu tak skusim pomenit tie kable a uvidi sa alebo odpojim kabel od batereky a ked to tedap repojim vypne mi aj tie hodinky alebo nie?

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Hodinky/Radio

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 30. Decembra 2011, 09:31

jj, hodiny vypne. Nesmu svietit bez klucika v zapalovani na polohe ACC...
Idealne by bolo, keby si to zapojil tak "ako to ma byt", teda ze sa radio zapne samo po otoceni klucika na polohu ACC. Vtedy ti nebude zrat nic ked nebudes mat klucik v spinacke.
Kamarat ma tento isty problem na felde. Ma Alpine IDA x300 a ma v nom permanentne pichnute USB so svietiacimi diodkami. Tiez to ma takto divoko pozapajane, a aj ked vypne radio tlacitkom, USB stale svieti. A po dvoch dnoch nenastartuje
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných