Aké reproduktory?....

Audio, video, navigácia, ...
Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Palo1 » Pondelok, 28. Apríla 2008, 11:24

Zdravím všetkých toyoťákov.
Potrebujem poradiť ohľadom výberu zadných reproduktorov a zosilovača.

- Rádio som zvolil 225 Ground Zero GZCR 225USB (Hlavné prednosti: výstup na zosilovač,
ževraj dobrá kvalita zvuku, dialkové, USB, SD, cena, nezakladám si na dizajne).

- V predných dverách mám nové repro : pioneer TS-G1702i
(17 cm, 170W, 2-pásmový, 30-30 000 Hz, univerzálny s mriežkou)

No a do zadu som rozmýšlal dať ovály 6x9" a 2 kanálový zosilovač iba na tie ovály.
Ale nakoniec som upustil, občas aj dačo potrebujem previezť (stanovačky...).
Ten ošial ma chvílu držal, že a teraz tam dám poriadne 200W repro a zosilovač, ale ked som zisťoval montážne rozmery, tak najviac mi vadila hĺbka tak som upustil.
Zas nepotrebujem aby som ohluchol haha, alebo ako iný miestny frajeri od nudy vystávajú na parkoviskách pri sídliskách s otvorenými kuframi s muzikou na plné pecky o 00:00.. aby každý videl a počul aké majú namakané autíčka a vzrušovali sa na tom a šuškali ty kokso oni sú ale frajeri teda nóóó :lol:.
To by ma nebavilo pripadal by som si trápne. Skôr vonku pri vode na stanovačke, rybačke pustiť fajnú rokovú muziku s kamarátmi , kamarátkami :lol: , sladáky poprípade dačo živšie ale určite nie techno.......

Tak na koniec som sa rozhodol dať do zadu menšie 16,5 .Už bez tak mi je ľúto rezať veľké diery do dosky. Prikladám aj varianty repro. V zátvorke je som uviedol svoj názor na daný typ, čo som čítal recenzie, články... :

- Repro 165mm komponentné - GROUND ZERO GZTC 16MK2 (horúci kandidát, víťaz testu auto
hifi 2/2007 )
- 004 Hertz DSK 165 (horúci kandidát)
- 360 Impulse Comp 6.5, 16.5 cm kompo set (niekde som čítal, že majú drsný zvuk, ževraj sú skôr na muziku štýlu techno čo mi moc nevonia...)
- 510 Sinus Live SL 160, 16.5 cm kompo set (???)

Poprípade budem rád ak mi poradíte niečo iné. Čo som nespomínal a mohlo by konkurovať týmto variantám. Cenový strop na zadné repro som si dal tak 3000 SK.

A ešte prejdem k zosilovaču. Keďže som upustil od oválov a 2-kanálového zosilovača.
Chcel by som dať neaký 4 - kanálový a rozdeliť to na predné pioneer a zadné ktoré sú ešte v stádiu výberu.

- 150 Ground Zero GZTA 4.120 Mk2
- 250 JBL CS 60.4
- Audiozosilovač 4-kanálový - MAC AUDIO MPX 4000
- Audiozosilovač 4-kanálový SONY XM-504 Z
Tiež som mal cenový strop tak 5000 Sk.

Ale nebránim sa iným variantám, poprípade keby mal niekto na predaj neaký zachovalý.......
A ešte, či mi nebude treba aj kapacitor? A aký?

Možno si niektorý povedia, ale čo šak tam pacni poriadne ešte investuj aspoň 10 litrov a budeš mať delo. No tak zas som na tom neni až tak dobre, že by som mal za muziku vyhadzovať veľké prachy, už bez tak pri tejto kombinácií ma to vyjde na minim 12 litrov.
A zas nie každý dáva také peniaze len za muziku....

Je toho dosť a nečakám, že odpoveď príde dnes, alebo zajtra, ale budem rád všetkým vašim príspevkom, postrehom. Rátam že behom mája by som to chcel mať spravené.

Tak veľa štastných km
Naposledy upravil/-a Palo1 v Pondelok, 28. Apríla 2008, 13:56, upravené celkom 1 krát.
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa ondrik » Pondelok, 28. Apríla 2008, 13:14

no, ak mas maly rozpocet, Impulse Comp 6,5 so dost narocne na zivenie, cize adekvatny zosik do 5l. asi nekupis. Ja by som ti odporucal tie DSK 165. Je to stara dobra klasika a daju sa kupit za super ceny, kedze su uz pomerne dlho na trhu. A ak nemusis nove, tak sa daju najst fakt za par supiek.
Ak ich chces zivit zosikom, mam nejake na predaj, nie su sice nove, ale 100% funkcne a zachovale. Alpine 4kanal a Mac Audio 2kanal. A ak chces, mozem ti predat aj napajacie kable a aj kapacitor. Ale ked das hrubsie kable uz teraz, do buducna, ked budes chciet mozno nieco lepsie, nebudes musiet natahovat nove. A takisto, ked das hrubsie, nebudes pri tvojej zostave potrebovat ani kapacitor...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Cabajka
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 11. Augusta 2006, 16:28
Bydlisko: Hlavna Dedina

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Cabajka » Pondelok, 28. Apríla 2008, 14:17

Pali, dvakrat meraj a raz rez. Ides brat radio, ktore ti umozni zapojit prakticky cokolvek, tak to skus vyuzit. Pokial financie tlacia, vybral by som sa trochu inou cestou.

Moj navrh je nedavat nic dozadu (tie 16 cm veci v plate tomu moc nepomozu) a vydat sa cestou prednych repro a maleho SW. Cele by si to mohol pohanat jednym stvorkanalom, kde by na dvoch kanaloch boli zavesene predne repro a na dvoch zmostikovanych maly SW. Ten ti v aute urobi niekolkokrat lepsiu sluzbu ako 16 cm repro v plate.

Moj favorit by bol JL Audio 10W1v2, alebo Total Mobile Audio T10S4P. Oba su jednocievkove 4 ohmove, cize zavesitelne na akykolvek zmostikovatelny vystup. Pytaju si 150 watov, 2600 alebo 5000 Sk a okolo 15 litrov priestoru, co nie je az tak vela.

Pohon by bol Mac Audio Z4100, co by stacilo ako na predne repro tak aj na SW.
Avensis traktor pohrebak T25 D4D-CAT a k tomu
///9835, DLS A4, PG Xenon 600/1, Boston Pro 6,5 a RC 620, JL Audio 12w6v2

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Palo1 » Pondelok, 28. Apríla 2008, 14:44

Hmm práveže 15 litrov je dosť na to, že môj kufor neni nič moc. Ja už som si aj premeriaval, rozmýšlal som nad subwooferom či už neakú tubu, alebo na plátno, ale zakaždým mi to z kufra zobralo dosť miesta. Keby som dal aj menší subwoofer na pláto tak každý má montážnu hĺbku minim 10 cm a viac to mi v žiadnom prípade nevyhovuje a zas keby som dal tubu, kocku... tak tam nezmestím rybárske kreslo a to by bolo väčšie utrpenie na kríže :roll: .


Cabajka napísal:Pali, dvakrat meraj a raz rez. Ides brat radio, ktore ti umozni zapojit prakticky cokolvek, tak to skus vyuzit. Pokial financie tlacia, vybral by som sa trochu inou cestou.

Moj navrh je nedavat nic dozadu (tie 16 cm veci v plate tomu moc nepomozu) a vydat sa cestou prednych repro a maleho SW. Cele by si to mohol pohanat jednym stvorkanalom, kde by na dvoch kanaloch boli zavesene predne repro a na dvoch zmostikovanych maly SW. Ten ti v aute urobi niekolkokrat lepsiu sluzbu ako 16 cm repro v plate.

Moj favorit by bol JL Audio 10W1v2, alebo Total Mobile Audio T10S4P. Oba su jednocievkove 4 ohmove, cize zavesitelne na akykolvek zmostikovatelny vystup. Pytaju si 150 watov, 2600 alebo 5000 Sk a okolo 15 litrov priestoru, co nie je az tak vela.

Pohon by bol Mac Audio Z4100, co by stacilo ako na predne repro tak aj na SW.
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Cabajka
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 11. Augusta 2006, 16:28
Bydlisko: Hlavna Dedina

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Cabajka » Pondelok, 28. Apríla 2008, 16:17

Avensis traktor pohrebak T25 D4D-CAT a k tomu
///9835, DLS A4, PG Xenon 600/1, Boston Pro 6,5 a RC 620, JL Audio 12w6v2

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 28. Apríla 2008, 16:58

Pali - tak ako tu už bolo povedané - radšej woofer + predné kompá, ako predné a tadné relatívne malé repro. Tie ovály Ti aj tak bohvie aké basy nenarobia. Ak chceš investovať týmto smerom, tak ten 4 kanálový zos radšej použi na budenie komponentných repro - každý repráčik vlastný zosík. Ak to poriadne zatlmíš, tak ani woofer nebudeš potrebovať - mi ver - ono to tlmenie robí dosť veľký efekt... A potom až premýšľaj nad nejakým 2 kanálom do mostíka a woofrom (a vtedy aj nad kapacitorom - ten má skutočný efekt až pri použití na woofer).
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa ondrik » Pondelok, 28. Apríla 2008, 17:10

jj, ja by som tiez isiel tym smerom... dobre vytlmit! Ak nie si moc na Tuc-tuc, a kazdy kusok miesta v kufri vzacny, tak kludne aj 4x repro. A kedze mas 3dverak, tak tie zadne kompa sa ti budu robit dobre. Mas to kvazi uzavrete, nestahuje sa tam okno, nie su tam klucky, nic. A kezde predpokladam, ze si zaciatocnik (sorry ak urazam... aj ja som ;-) ), tak to co ti urobi takato "ozvucnica" sa ti bude isto lubit. a ak setris kufor, daj si zosik pod prednu sedacku. Ja ho mam teraz tam tiez, a to co sa vravi, ze donho budu kopat, a v zime sa utopi vo vode z topanok... sa mi nestava. Plus dalsia vyhoda - menej kablovania, a ukryte pred zvedavymi pohladmi...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Palo1 » Utorok, 29. Apríla 2008, 09:08

Ten SW na boku vyzerá ako celkom dobré riešenie ešte tam hodiť mriežku aby sa o to mohlo aj oprieť a bolo by to fajn. Tak skúsim to ešte raz premerať ako mi to vychádza.

Vrelá vďaka za skúsenosti.
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Palo1 » Pondelok, 5. Mája 2008, 21:18

Ďakujem Vám za príspevky, ale už som sa rozhodol SW do kufra nebudem dávať, nepotrebujem aby mi to moc dunelo. Kamoš mi slúbil 4x75W zosík ešte neviem aký typ..keby som vedel napísal by som.. a na 100% to idem spraviť do toho pláta (keď budem prenášať veci tak repráky odpojím a pláto dám dole a bude pokoj, v tom kufri by mi určite SW zavadzal nech by bol naboku , hociako...)
A zosilovač by som chcel použiť len na zadné. Chcem spraviť 2 mostíky a napichnúť tam tieto repro GROUND ZERO GZHF 693.
Lebo vpredu mám nové pioneery 40 W hrajú celkom fajn aj bez zosíka a ešte na starom rádiu a neviem či by zvládli 2x75W....... už teraz keď ich vypeckujem tak sa mi trasie zrkadielko v spätnom... :lol: chystám sa ich možno aj vytlmiť ale to bude dakedy neskôr....

Repro oválne 6x9 - GROUND ZERO GZHF 693 3-pásmové* 2ks reproduktorov 15 x 23 cm
* Hydrogénová séria
* Nominálny výkon RMS - 125W
* Maximálny výkon - 200W
* Impedancia - 4 Ohm
* Frekvenčný Rozsah - 45 Hz - 20 kHz
* Citlivosť - 91 (dB/W/m)
* Montážna hĺbka - 71mm

Čo si o tom myslíte?.. Nebudú tie repro trpieť?

alebo ak si myslíte, že to by bolo na ne veľa, tak som rozmýšlal, že dobre tak do zadu 2x75 a dám tam tieto

Repro 165mm komponentné - GROUND ZERO GZTC 16MK2*Príkon RMS/MAX: 100/150 W
*Citlivosť: 91 dB 1W/1m
*Impedancia: 4 Ohm
*Frekvenčný rozsah 60Hz-20KHz
*Montážna hĺbka:62 mm

a v predu na 2x75 dám na tie pioneer spolu s 10 cm magnatmi tuším 40W(tie sú umiestnené vzadu na bokoch pod krytmi, boli tam nachystané diery aj s vodičmi). Mohlo by to byť reálne??
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 6. Mája 2008, 08:24

Na tie reprá vzhľadom k ich impedancií a citlivosti to rozhodne veľa nebude, ale mám dojem, že na to autíčko to bude veľa reprákov... Takého osdenie je treba už aj sfázovať, aby sa to dalo počúvať... Skús sa zamyslieť nad tým, že málo býva niekedy viac... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Cabajka
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 11. Augusta 2006, 16:28
Bydlisko: Hlavna Dedina

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Cabajka » Utorok, 6. Mája 2008, 16:49

Ako uz bolo povedane, vyrobis gulas, ktory bude kontraproduktivny. SW nechces, lebo zavadzia a ides davat velke ovaly ktore budu zavadzat tiez a budes musiet namiesto malej kocky (SW) vyberat cele plato..... Logicke.

Povedaneho bolo uz dost, viac nema zmysel. Tvoje auto, tvoje peniaze a tvoje rozhodnutie.
Avensis traktor pohrebak T25 D4D-CAT a k tomu
///9835, DLS A4, PG Xenon 600/1, Boston Pro 6,5 a RC 620, JL Audio 12w6v2

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Palo1 » Streda, 7. Mája 2008, 23:46

Chalani no zosilovač je na svete presnejšie http://www2.magnat.de/index.php?id=2948&L=1 rozhodol som sa že bude čisto iba na zadné repro v pláte. Vpredu to nechám na tie pioneery a skúsim to vytlmiť, ale ešte som sa nerozhodol pre zadné rozmýšlal som nad:

120 Ground Zero GZHF 693, 6x9" koax
3-pásmový triaxiálny reproduktor
Parametre:
Príkon RMS (W): 125
Príkon MAX (W): 200
Impedancia (ohm): 4
Frekv.rozsah (Hz): 50 - 20000
Citlivosť (dB): 91
Montážna hĺbka (mm): 71

alebo

http://www2.magnat.de/index.php?id=2260&L=1

alebo

http://www2.magnat.de/index.php?id=2274&L

aká by bola Vás najlepšia voľba???

Ponúkali mi ovály Sinus Live, ževraj super bass dosť ma to zaujalo, ale ja si radšej vypočujem neakú rockovú, možno sladáky.... nepotrebujem aby mi v aute zase moc dunelo....., ktoré repro by boli podľa Vás najvhodnejšie, najlepšie by využili daný zosilovač, mali by podľa Vás najlepší zvuk?


Vďaka
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 8. Mája 2008, 08:14

sinusy su fakt skvele, mal som ich osobne v kombinacii s impulce comp 6.5 a je to fakt super kvalitka... neboj, z ovalov vzivote nedosiahnes velke dunenie, proste je to prilis mala plocha tepraku, aby to tam nejako moc rozhybalo.
Mimochodom kvalitna hudba sa robi aj tak, ze vpredu kvalitne repro napajane zo zosiku (radio nieje ono, nech hovori ktochce co chcce) a vzadu woofer bez kadejakych vymyslenych ovalov... skusil som to, je to kvalitka... proste woofer ti zozadu pekne doplna predne repraciky... ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Palo1 » Sobota, 10. Mája 2008, 18:06

Vďaka za rady, ale ja som sa už rozhodol, vpredu nechám tie pioneery 16,5(ná rádiu Ground Zero 225 USB) a mám zosilovač Magnat two edition 2x200 W čisto iba na zadné ktoré budú určite v pláte (nie samotný SW).

jedna varianta je:
Ground Zero GZTF 20T, 20cm koax
3-pásmový triaxiálny reproduktor
Parametre:
Príkon RMS (W): 140
Príkon MAX (W): 200
Impedancia (ohm): 4
Frekv.rozsah (Hz): 50 - 20000
Citlivosť (dB): 90

dalšia:
Ground Zero GZHF 693, 6x9" koax
3-pásmový triaxiálny reprodukto
Parametre:
Príkon RMS (W): 125
Príkon MAX (W): 200
Impedancia (ohm): 4
Frekv.rozsah (Hz): 50 - 20000
Citlivosť (dB): 91

(www.autoomega.sk, www.hifol.sk)

Príkon MAX znamená maximálny počet Watov (zo zosilovača) ktoré môžem pustiť do reproduktorov?
A Príkon RMS znamená maximum čo môžem dostať z reproduktorov?

Takže ak sa nemýlim vhodnejšie väčší výstupný výkon by mali dať tie GZTF 20cm?

Vďaka
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Aké reproduktory?....

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 10. Mája 2008, 19:27

max je proste maximalny chvilkovy vykon, ktory zvladne. RMS je ten realnejsi.
ked Ground Zero repraky, tak rozhodne tu vyssiu triedu...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných