Poraďte: Dobré audio do Corolly E10.

Audio, video, navigácia, ...
Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Poraďte: Dobré audio do Corolly E10.

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 25. Septembra 2007, 14:40

tiez niesom audiofil, ale trochu muziky mam, a chcel som...
Za osem tis?
radio 8000
repra 8000
zosik 8000
montazny mat 8000
tak si to myslel? lebo ak 8tis spolu, nic slusne tam nebude, max asi tak to SAL, ale aj to bez radia.
Nezabudni, bez zosika to bude stale len chrapcitko. Autoradio neda tolko stavy do toho...
no a zase ak nechces po pol roku vymienat radio, kup kvalitne, s kvalitnou mechanikou, nieze ti po case nic nebude citat... za minimum povazujem asi nieco od 5tis, na tvoju poziadavku nieco okolo 10tis.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Cabajka
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 11. Augusta 2006, 16:28
Bydlisko: Hlavna Dedina

Re: Poraďte: Dobré audio do Corolly E10.

Príspevok od používateľa Cabajka » Streda, 26. Septembra 2007, 09:42

zebo napísal: No tak uz som naspat zo sluzobky a mozem sa vyjadrit: ano ,cenovu hladinu ani moje poziadavky som neuviedol,cinim tak teraz.
Investicia by nemala presiahnut 8 litrov, malo by sa jednat o radio+repro,neviem ci je potrebny aj zosik, so subwooferom nepocitam. Jedna sa o bezne sprijemnenie jazdy oblubenou hudbou,ziadne party na plazi. Nie som nejaky audiofil ale musi to hrat kvalitne,ziadne sumitko chrastitko.
Este raz vdaka za Vase podnety.
Ufff, zadanie je na svete a sranda konci. Takze mame proti sebe kvalitne radio a repro a proti tomu cenovku 8 litrov. Takze sa ideme bavit o jazdenych komponentoch, nakolko na nove nie su financie.

Radio (treba USB a kvalitny tuner), cize bud Blaupunkt MP 56, Clarion 568 alebo skusit nieco od "noname" vyrobcov (prelistuj starsie cisla Autohifi casopisu).

Repro, asi komponentne 16-ky. Tam by som isiel bud do Hertz DSK 165, Helix Blue 62 alebo nieco mierne jazdene od Raindow alebo JBL. Hladaj repro s co najvyssou citlivostou, nakolko nechces pouzivat zosilnovac.

S cenou za nove komponenty sa zrejme dostanes nad svoj limit 8 litrov, ale nie moc. Pri jazdenych by si sa mal zmestit. K tomuto este prirataj nejake chechtaky na tlmenie, reprokable a montaz (ak ju urobis sam, tak nic). Snad to trochu pomohlo.

Ak by si zacal uvazovat o zosilnovaci, co vrele doporucujem, su aj kusky nenarocne na umiestnenie a jazdene sa daju zohnat za solidny peniaz. Ale tam uz musis uvazovat o dodatocnych nakladoch na napajanie, istenie a signalove kable.
Avensis traktor pohrebak T25 D4D-CAT a k tomu
///9835, DLS A4, PG Xenon 600/1, Boston Pro 6,5 a RC 620, JL Audio 12w6v2

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Poraďte: Dobré audio do Corolly E10.

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 26. Septembra 2007, 14:48

tiez este nico dodam, ak chces usetrit na instalacii (da sa!), tiez si prestuduj aspon autohifi, ze co a ako instalovat, aby ti to "nepiskalo" v raprakoch. a investuj do montaznej sady k zosilovacu, no okolo 1000sk, ale mas tam napajacie kable (+/-), signalovy kabel( nech je dobre tieneny a najlepsie s "REM" kablikom v strede /ten napojis na remote control na Radiu a tiez na zosik, je to budiace napajanie pre zosik, aby sa ti zapinal len sucasne s radiom!/). zvycajne aj svorky a vidlicky su tam no a samozrejme poiskova skrinka s poiskou, resp "istic". Tieto veci su tiez velmi dolezite, tak isto ako tlmenie. Tieto veci dokazu spravit aj o 50% viac muziky, ako ked sa len zvysuje "wataz" a nic z toho.
co sa tyka "jazdenych" komponentov, radsej setri, ako kup nieco ine, co uz bolo na sutazi a dostalo zabrat. co nemusi byt pravda, ale stat sa moze.
Pre mna hudba je ako spodne pradllo, po nikom nekupujem.
Drzim palce! ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných