E12: vykon vstavaneho radia?

Audio, video, navigácia, ...
Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 17. Júla 2007, 20:02

Jaj keď Ty si potreboval Dynaliner a Dynaxorb... :roll: :lol: - myslím, že Kremu bude bohate stačiť ten Dynamat Originál, ktorý je s cenou okolo 5 tisíc za Bulk pack...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 17. Júla 2007, 20:19

Rasťo napísal:Jaj keď Ty si potreboval Dynaliner a Dynaxorb... :roll: :lol: - myslím, že Kremu bude bohate stačiť ten Dynamat Originál, ktorý je s cenou okolo 5 tisíc za Bulk pack...
hm... mozno ano, ja som to riesil takto takmer komplet....
Kre, prerobis to na compa, alebo nechas koax?
Kompa su kvalitnejsie, ovela krajsie zahraju aj stredy, no najme vysky... Odporucam GZ, staci Titanium rada, ostatne su uz drahsie... alebo ja mam Impulse 6.5Comp a hraju perfektne...
ovaly potom bud Spickove Sinus Live s osobitymi vyskami, alebo nejake GZ, ale tu radsej vyssiu radu, nez Titanium...
pokukaj po nete, to su tak asi naj zo vsetkych podla testov
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa kre » Streda, 18. Júla 2007, 11:14

rozmyslal som nad kompami. este som si nevybral model presne kvoli tomu nedostatku informacii o radiu. ale niektore modely GroundZero a SinusLive boli v uzsom vybere... ovaly dozadu budem riesit az neskor urcite, nechcem do toho investovat vela penazi na zaciatok... uz to tlmenie ma prekvapilo cenou (pre mna ako bezneho pocuvaca je to dost, mozno vam sa to zda byt smiesne malo:)
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 18. Júla 2007, 11:28

kre napísal:rozmyslal som nad kompami. este som si nevybral model presne kvoli tomu nedostatku informacii o radiu. ale niektore modely GroundZero a SinusLive boli v uzsom vybere... ovaly dozadu budem riesit az neskor urcite, nechcem do toho investovat vela penazi na zaciatok... uz to tlmenie ma prekvapilo cenou (pre mna ako bezneho pocuvaca je to dost, mozno vam sa to zda byt smiesne malo:)
Skús takúto vec - teda ak budeš mať na to čas... Iba nelep tlmiace pláty a zatiaľ nemeň repro - budeš sa diviť, ako Ti začnú hrať tie šitné reprá, čo Toyota dáva do dverí... Aj sa Ti trochu zníži hluk od cesty. Potom, ak to vôbec budeš ešte považovať za nutné, vymeň repro za komponentné - o výkon toho vstavaného zosu sa moc nestaraj - aj tak si myslím, že čokoľvek od GZ kúpiš, bude mať väčšiu citlivosť a tým pádom bude hrať hlasnejšie, ako to, čo tam máš teraz...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 18. Júla 2007, 14:49

Rasťo napísal:
kre napísal:rozmyslal som nad kompami. este som si nevybral model presne kvoli tomu nedostatku informacii o radiu. ale niektore modely GroundZero a SinusLive boli v uzsom vybere... ovaly dozadu budem riesit az neskor urcite, nechcem do toho investovat vela penazi na zaciatok... uz to tlmenie ma prekvapilo cenou (pre mna ako bezneho pocuvaca je to dost, mozno vam sa to zda byt smiesne malo:)
Skús takúto vec - teda ak budeš mať na to čas... Iba nelep tlmiace pláty a zatiaľ nemeň repro - budeš sa diviť, ako Ti začnú hrať tie šitné reprá, čo Toyota dáva do dverí... Aj sa Ti trochu zníži hluk od cesty. Potom, ak to vôbec budeš ešte považovať za nutné, vymeň repro za komponentné - o výkon toho vstavaného zosu sa moc nestaraj - aj tak si myslím, že čokoľvek od GZ kúpiš, bude mať väčšiu citlivosť a tým pádom bude hrať hlasnejšie, ako to, čo tam máš teraz...
Rasto, moj nazor je zas ten, ze tlmenie pomoze, ale tie repra, co tam dava toyota su len lacne papierovky, tie treba tiez...
To tlmenie ti na zaciatok postaci za dve tisicky, ans penu, asfaltovy plat, zalep skary, sprav ozvucnicu...
PS: ked to tlmis, do tej folie pod tapacirom sprav dieru na reprak! alebo ju celu daj het
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

TommyDS
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Utorok, 19. Júna 2007, 18:42
Bydlisko: Dunajska Streda
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa TommyDS » Pondelok, 30. Júla 2007, 14:49

Takze zopar postrehov:
Namiesto Dynamatu je mozne pouzit Sikadamp (rovnaky matros ako Dynamat Extreme) akurat nan nie je nic vytlacene.
Neviem naco presne xces tu hudbu, ci ta zaujima skor kvalitka alebo chystas multimedia install...Pokial kvalitka tak by som uvazoval len nad prednymi reprakmi (stereo scena), pokial multimedia tak potom aj repraky dozadu ( teraz presne neviem ako je to v Corole ale pokial mas aj v zadnych tapecoch repraky tak nad ovalmi by som ani neuvazoval, zbytocne vela reprakov)
A co sa tyka origos radia, odporucil by som vymenu (aj ked na druhej strane origos audio v Celice T23 ma velmi prijemne prekvapilo)...Existuju adaptery, vdaka ktorym si nemusis odopriet ovladanie z volantu a dalsie vecicky, cize toto by som uz nepokladal za problem.
A ku znacke reprakov: Ja by som si vyberal podla ucha, tzn. zaklad je si tie repraky vypocut, nielen si vyberat podla katalogu, aj ked zas treba ratat stym, ze ine umietnenie moze ich charakter a zvuk trosku zmenit. Na Slovensku je dostatocny pocet znaciek,ktore si mozes vybrat, zalezi od tvojich predstav a penazenky ;-)
Today FIAT, Tomorrow Toyota ??? Maybe ...
Fiat Bravo 1.6MJT 120k/300Nm :)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 30. Júla 2007, 15:37

Sikadamp nie je poriadne tepelne stály, takže napríklad do dverí nepoužiteľný, lebo na jeseň by si mohol zistiť, že ten bordel lepený v lete akosi zaujal stečením miesto inde, než si ho nalepil a sakra ťažko sa premiestňuje, keď už zaplnil kadejaké špáry v dne dverí...
Bolo tu hovorené o totál minimálnych a základných úpravách pre ako-tak kvalitný posluch a možno budúcu väčšiu monáž - nie rovno o SPL, SQ alebo MMX montáži...
Diaľkové riadenia na volant a adaptéry k origo diaľkovým na volantoch vyrába 90% výrobcov headunits...treba si len vedieť vybrať - zdá sa mi ale, že kre práve nechce moc headunit meniť.
Počúvanie repro meničov v obchode je pixovina ako hrom - sú namontované v pre ne neprislúchajúcom objeme ozvučnice (ak tam vôbec niečo také ako ozvučnica je) a aj objem, do ktorého "hrajú" je nereálny - v aute máš malinký objem toho polopriestoru kam membrána meniča vyžaruje v porovnaní s priestorom obchodu, takže takéto rady si nechaj.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 30. Júla 2007, 16:52

Rasťo napísal:Sikadamp nie je poriadne tepelne stály, takže napríklad do dverí nepoužiteľný, lebo na jeseň by si mohol zistiť, že ten bordel lepený v lete akosi zaujal stečením miesto inde, než si ho nalepil a sakra ťažko sa premiestňuje, keď už zaplnil kadejaké špáry v dne dverí...
Bolo tu hovorené o totál minimálnych a základných úpravách pre ako-tak kvalitný posluch a možno budúcu väčšiu monáž - nie rovno o SPL, SQ alebo MMX montáži...
Diaľkové riadenia na volant a adaptéry k origo diaľkovým na volantoch vyrába 90% výrobcov headunits...treba si len vedieť vybrať - zdá sa mi ale, že kre práve nechce moc headunit meniť.
Počúvanie repro meničov v obchode je pixovina ako hrom - sú namontované v pre ne neprislúchajúcom objeme ozvučnice (ak tam vôbec niečo také ako ozvučnica je) a aj objem, do ktorého "hrajú" je nereálny - v aute máš malinký objem toho polopriestoru kam membrána meniča vyžaruje v porovnaní s priestorom obchodu, takže takéto rady si nechaj.
no nemyslim si, ze niekde uviedol, ze to treba popocuvat v OBCHODE!!! len ze to treba pocut a vybrat si... U Zola v Tornali ked som pocul GZ repraky namontovane uz u mna na skusku hrat, a Alpine, uz som si to nenechal vymontovat... :-D
Takze rada dobra, treba pocut...presnejsie, treba pocut hrat v aute...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

TommyDS
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Utorok, 19. Júna 2007, 18:42
Bydlisko: Dunajska Streda
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa TommyDS » Pondelok, 30. Júla 2007, 18:08

Rasto:
Neviem odkial beres tepelnu nestalost Sikadamp-u, podla mna si ho mylis s niecim inym...Ako som hovoril Sikadamp je presne to iste ako Dynamat akurat na nom nie je napis (http://shop.hifol.eu/index.php?cPath=51_29 pre porovnanie). Ako si pisal adapter vyraba 90percent vyrobcov, cize vymena radia nesposobuje problemy... A ako uz Gabi poznamenal nepovedal som, ze si ich ma vypocut v obchode (neplati to co si povedal ze v aute bude hrat repro v malom objeme - samozrejme pokial repro nehra pod tapacir ale medzi uzavrety priestor medzi vonkajsim a vnutornym plechom - objem je cca 20litrov), na druhej strane v kazdom aute bude ten isty reprak hrat inak (kedze cely retazec, umiestnenie, natocenie nie je rovnake)...Pocul som to iste repro hrat vyborne ale aj na p..u, vsetko to zalezi od montaze (niekedy aj 60-80 percent vysledneho zvuku)
Today FIAT, Tomorrow Toyota ??? Maybe ...
Fiat Bravo 1.6MJT 120k/300Nm :)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 30. Júla 2007, 18:53

TommyDS napísal:Rasto:
Neviem odkial beres tepelnu nestalost Sikadamp-u, podla mna si ho mylis s niecim inym...Ako som hovoril Sikadamp je presne to iste ako Dynamat akurat na nom nie je napis (http://shop.hifol.eu/index.php?cPath=51_29 pre porovnanie). Ako si pisal adapter vyraba 90percent vyrobcov, cize vymena radia nesposobuje problemy... A ako uz Gabi poznamenal nepovedal som, ze si ich ma vypocut v obchode (neplati to co si povedal ze v aute bude hrat repro v malom objeme - samozrejme pokial repro nehra pod tapacir ale medzi uzavrety priestor medzi vonkajsim a vnutornym plechom - objem je cca 20litrov), na druhej strane v kazdom aute bude ten isty reprak hrat inak (kedze cely retazec, umiestnenie, natocenie nie je rovnake)...Pocul som to iste repro hrat vyborne ale aj na p..u, vsetko to zalezi od montaze (niekedy aj 60-80 percent vysledneho zvuku)
presne tak... ;-) ;-) ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 31. Júla 2007, 10:39

Odiaľ beriem info o tepelnej stálosti Sikadampu? - asi tak, že z praxe ;-) - keď sa mi v dverách mojej 3 dv. Corollky rozlial už po dvoch mesiacoch a nešlo mi ani okno otvoriť, začal som sa pídiť kde je problém a tu - v TN - v LaugArt-e ma ešte moc neznalého záludností automontáží uistili, že do dverí a na plechy kde priamo páli slnko Sikadamp ee, lebo sa to bude len opakovať. Potom som to polepil Extremom Dynamatom a je to úplne bez problémov - takže - poučenie znie - nie všetko, čo podobne vypadá, aj podobné je a nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci...
Inak Tommy - ten popis vyžarovania ... no radšej nič... Len dodám, že sú značky meničov, ktoré sú známe svojou "všežravosťou" (napr. GZ, DLS, Impulse...) a meniče, ktorým sadnú len určité štýly muziky (napr. Herz, Sinus Live...), takže treba hľadať na nete a snoriť a vybrať si reálne podľa toho čo budeš počúvať.
A výmena headunit spôsobuje problémy - to mi ver - napríklad v kvalite príjmu rádiového signálu - treba často dorábať anténne preamp-y a meniť celé antény, aby sa dosiahlo aspoň aké-také impdančné prispôsobenie a hralo to podobne, alebo lepšie, ako origo headunit od výrobcu auta.
A repro bude vždy vyžarovať v aute do malého polopriestoru - objemu auta - jedine ak by si mal kabrio, tak by to bolo o inom - a to by si sa divil, aký je rozdiel mať strechu a ju nemať - myslím v zvuku...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

TommyDS
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Utorok, 19. Júna 2007, 18:42
Bydlisko: Dunajska Streda
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa TommyDS » Utorok, 31. Júla 2007, 18:14

Rasto:
To je mi fakt luto co sa ti stalo a o to viac ma to prekvapuje, ze tvrdis ze to bol Sikadamp... Pretoze poznam viacero ludi, ktori ho v aute maju, niektori uz aj 2roky, auto chodi na zrazy, tlaci rekordy na EMMA a zatial nic netecie...Cize moj nazor - niekto ten material vydaval za Sikadamp ale nebol to on...
Co sa tyka reprakov nepovedal by som ze GZ je vsezravac, ale kazdy ma inu predstavu, prave repro od GZ (GZUC165) bolo to, ktore vedelo zahrat aj pekne ale aj na p..u, no aj tak ma nepresvedcilo o svojej univerzalnosti...
V radiach v podstate suhlasim, niekedy predzosilnovac na antenu moze byt problem, ale ja by som sa urcite snazil o vymenu (pokial samozrejme tam nie je od vyroby zabudovany nejaky Becker ;-) )
A ten priestor: V aute nikdy nedosiahnes to co v izbe, kde si vies nastavit idealnu posluchovu poziciu, ale ze by hudba bez strechy bola v kabriolete lepsia ako so strechou??? :?: Mozno pokial stojis niekde u seba v garazi, ale inak vonkajsi ruch, popripade ak jazdis tak samozrejme vietor, atd...
Ale samozrejme nexcem sa tu hadat, snazil som sa len poradit...
Today FIAT, Tomorrow Toyota ??? Maybe ...
Fiat Bravo 1.6MJT 120k/300Nm :)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 31. Júla 2007, 18:23

Však ten Sikadamp som kupoval práve u hifolákov - ešte pekne po telefóne - nemali e-shop rozchodený - v podstate len začínali...
Neviem - mne Ti zas ako sakra citlivé na muziku pripadali Hertz-y...asi je to už čisto subjektívne vnímanie, ale proste Rammstein od nich (v spojení s Alpine headunit) bol ako Malá nočná hudba... :?
No vidíš - kabrio práve riešim :lol: - bude to trojpásmo - použijem to, čo bolo v Corollke - Alpine+DLS+Seas - som fakt zvedavý, lebo tá sériová muzika ako nič moc... :(
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa kre » Štvrtok, 2. Augusta 2007, 09:08

vdaka za postrehy, spravne rasto poznamenal, ze vymena headunitu nie je zrovna ta cesta ktorou sa chcem vydat. nejde mi o ziadny multimedia system, ale iba o "zdravy" posluch pomerne kvalitnej muziky na zaklade moznosti. dozvedel som sa tu nieco o tlmeni a jeho vyzname, a vieme, ze seriove repro nebyvaju to najlepsie na trhu. a tak. ale nejake vacsie prerabanie interieru by som nechcel absolvovat...
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 7. Augusta 2007, 08:34

Kre - len pre zaujímavosť - aby si vedel aká hrôza Ti tam teraz hrá - som vyhrabal moje pôvodné repro, čo boli v dverách...
Obrázok
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných