E12: vykon vstavaneho radia?

Audio, video, navigácia, ...
Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa kre » Pondelok, 16. Júla 2007, 10:45

neviete nahodou, aky ma nominalny vykon vstavane radio na E12? konkretne facelift, ale to je asi jedno... vdaka
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 16. Júla 2007, 10:57

Rátaj 2x40W RMS - reálne cca 12-13W...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

ToyoCarE

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Pondelok, 16. Júla 2007, 13:23

treba pozret aky to ma koncovy stupen,, ale ak nechces rozoberat,, pozri aky to ma vzadu chladic,,, a podla toho,,, cim vyssi vykon,,tam musi byt vacsi chladic,,, ale tych 12,, no,, moze mat

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 16. Júla 2007, 13:35

Čo sa chladiča týka - kašli naň, lebo zosíky pracujú v rôznych pracovných triedach podľa veľkosti kľudového prúdu - tam vznikajú tepelné straty, takže môžeš mať 5W zosík, čo potrebuje chladič ako skriňa (trieda "A"), ale napr 100W zosík v triede "D", ktorý chladič pomaly ani nepotrebuje. Tých 12W reálne je dané tým, že to rádio nikdy nemá napájacie napätie väčšie ako cca tých 14-15V.
Ak chceš zlepšiť zvuk v aute, tak kašli zatiaľ na woofer a rozober tapacírung dverí, polep plechy dverí Dynamatom Original tak, aby si vytvoril kvázi uzavretý priestor do ktorého budú reprá zadnou stranou hrať (ozvučnicu) a vymeň repro za niečo normálne okolo 3-4 tisíc za kompo set s výhybkou - budeš prekvapený, ako sa táto investícia vyplatí - obmedzia sa rezonácie dverí a zlepšia basy a celkové podanie hudby - ani rádio nebudeš chcieť meniť - mi ver.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

ToyoCarE

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Pondelok, 16. Júla 2007, 14:01

tie sety su rozne,, ale zalezi podla objemu tvojej penazenky,, mozes tam dat JBL,, nie su zle,, alebo Focal. Ja som mal urobenu hudbu v Peugeote z reproduktorov Alphard.. je to dost lacna znacka,, a pokial nebudes chodit na SPL,, tak ti to musi stacit

ToyoCarE

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Pondelok, 16. Júla 2007, 14:04

a este k tym zosikom,,, vsetko zalezi na tom,, aky prud je v sustave,,, a pokial nemas menic napr je dobry menic 12/36V 100W,, tam mozes navalit zosik ale nie na 12V ale 36V a to uz je pecka,, ale existuju zosiky,,ktore si dokazu vyrobit selnejsie napajanie,, vid posledne konstrukcne Amaterske Radio (modre)

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa kre » Pondelok, 16. Júla 2007, 14:11

ide mi presne o to, ze chcem vymenit tie 4 repraky vo dverach za nieco co aj hra... tak ci budem potrebovat aj zosilovac, alebo to to radio vydrzi... skusim este pre istotu pozriet do manualu (keby som vedel kde je) ze ci to tam nepisu... a podla toho potom kupim repraky
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 16. Júla 2007, 14:28

Zos by Ti bol naprd a rátaj, že s ním prichádzajú aj iné nemalé investície - problém so signálom pre zos - menič úrovne, potrebuješ kvalitné káble, poistkové púzdro a pod... Ak chceš prehľad toho, čo sa dá zohnať za rozumné ceny, tak... http://shop.hifol.eu/ - sú spoľahliví a majú fakt slušné ceny. Asi by som išiel do Ground Zero - ich reprá sú takí všežravci na muziku... A fakt nešetri na tlmení - to urobí viac ako 10 tisícové repro...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 16. Júla 2007, 14:31

ToyoCarE napísal:a este k tym zosikom,,, vsetko zalezi na tom,, aky prud je v sustave,,, a pokial nemas menic napr je dobry menic 12/36V 100W,, tam mozes navalit zosik ale nie na 12V ale 36V a to uz je pecka,, ale existuju zosiky,,ktore si dokazu vyrobit selnejsie napajanie,, vid posledne konstrukcne Amaterske Radio (modre)
Hej, ale na to potrebuješ rozmerovo náročný trafák, lebo násobič Ti nedodá do sústavy viac, ako pár stovák miliampér... Také riešenie ako spomínaš je použité v klasických auto zosoch...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa AlfGordon » Pondelok, 16. Júla 2007, 14:32

2 kre: Majky, preveziem Ta v Oktavke, popocuvas a hned budes mat pocit, ze s defaultnym audiom v Corolle mas vysadu byt clenom hi-fi klubu ;-)
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 16. Júla 2007, 16:23

Rasťo napísal:Čo sa chladiča týka - kašli naň, lebo zosíky pracujú v rôznych pracovných triedach podľa veľkosti kľudového prúdu - tam vznikajú tepelné straty, takže môžeš mať 5W zosík, čo potrebuje chladič ako skriňa (trieda "A"), ale napr 100W zosík v triede "D", ktorý chladič pomaly ani nepotrebuje. Tých 12W reálne je dané tým, že to rádio nikdy nemá napájacie napätie väčšie ako cca tých 14-15V.
Ak chceš zlepšiť zvuk v aute, tak kašli zatiaľ na woofer a rozober tapacírung dverí, polep plechy dverí Dynamatom Original tak, aby si vytvoril kvázi uzavretý priestor do ktorého budú reprá zadnou stranou hrať (ozvučnicu) a vymeň repro za niečo normálne okolo 3-4 tisíc za kompo set s výhybkou - budeš prekvapený, ako sa táto investícia vyplatí - obmedzia sa rezonácie dverí a zlepšia basy a celkové podanie hudby - ani rádio nebudeš chcieť meniť - mi ver.
co sa tych tried tyka, asi je tu zbytocne spominat triedu D, digi zosikov, kedze "bezne" radia maju zosiky len triedy A
seriove radio je tak ci tak lacina, ked nechces zosik, kup radio Clarion, Alpine, ktore su vlastne vitazmi vela vela testov (ja vlastnim Alpine a som max spokojny...nema naj tuner, ale co sa tyka optiky a D/A prevodniku, nieje to ziadne sitne sony, panasonic, ani kenwood... jednoznacne je to naj za "ludove" peniazky...), vid casopis Autohifi...
ak budes mat vymenene repra a slaby zosik, co radia maju slaby, tak ti to nebude hrat, len chrcat, iked to bude zlepsenie oproti seriovemu radiu s reprakmi, casom kupis potom zosik a budes len kukat, ako to hra...
...SAMOZREJME AKO TU RASTO SPOMENUL, BEZ DOBREHO TLMENIA TI
NEZAHRA ANI 10tisicove compo NIC!!!

takze tlmenie, repro, radio, potom zosik a nakoniec woofer, vela ludi to robi opacne a preto im to len chrapsi, vrci....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

ToyoCarE

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Pondelok, 16. Júla 2007, 16:28

Rasťo napísal:
ToyoCarE napísal:a este k tym zosikom,,, vsetko zalezi na tom,, aky prud je v sustave,,, a pokial nemas menic napr je dobry menic 12/36V 100W,, tam mozes navalit zosik ale nie na 12V ale 36V a to uz je pecka,, ale existuju zosiky,,ktore si dokazu vyrobit selnejsie napajanie,, vid posledne konstrukcne Amaterske Radio (modre)
Hej, ale na to potrebuješ rozmerovo náročný trafák, lebo násobič Ti nedodá do sústavy viac, ako pár stovák miliampér... Také riešenie ako spomínaš je použité v klasických auto zosoch...
precitaj si to najprv ako to v skutocnosti je,, kym takuto blbost vyrieknes... ten menic ma rozmery asi 5x5,, je to jednoduche,, ale ziadny obrovsky trafak tam nieje,, som vyuceny slaboprudovy elektrotechnik,, aj ty si?

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 16. Júla 2007, 17:00

ToyoCarE napísal:precitaj si to najprv ako to v skutocnosti je,, kym takuto blbost vyrieknes... ten menic ma rozmery asi 5x5,, je to jednoduche,, ale ziadny obrovsky trafak tam nieje,, som vyuceny slaboprudovy elektrotechnik,, aj ty si?
Ehm - nechcem Ti nič hovoriť, ale som akosi inžinier komunikačných a informačných systémov a nejaký ten zos som už postavil... ;-) Ak máš nejaký ten zos poruke, tak ho rozober - ak to nie je digitál, tak má v sebe trafo (nie odrušovacie tlmivky na koncoch, čo zvyšujú stabilitu zosu na úkor šírky prenášaného pásma). Bez toho trafa nevytiahneš zo zosu viac, ako Ti dovolí fyzika. Napäťové násobiče jednosmerného napätia, čo urobia z 12V nejakých 35V nie sú na výkonové prvky - možno v predzosoch, ale nie v koncákoch.
Naposledy upravil/-a Rasťo v Pondelok, 16. Júla 2007, 17:06, upravené celkom 1 krát.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 16. Júla 2007, 17:03

Gabriel Nagy napísal:co sa tych tried tyka, asi je tu zbytocne spominat triedu D, digi zosikov, kedze "bezne" radia maju zosiky len triedy A...
Tak to by na tých 12W potrebovali chladič tak veľký ako rádio samo - áčka majú sakra malú účinnosť - v autorádiách sa používajú zosíky v AB triede a ponovom aj v D-čku - tie robí tuším zatiaľ len Panasonic...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: E12: vykon vstavaneho radia?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 16. Júla 2007, 17:29

Rasťo napísal:
Gabriel Nagy napísal:co sa tych tried tyka, asi je tu zbytocne spominat triedu D, digi zosikov, kedze "bezne" radia maju zosiky len triedy A...
Tak to by na tých 12W potrebovali chladič tak veľký ako rádio samo - áčka majú sakra malú účinnosť - v autorádiách sa používajú zosíky v AB triede a ponovom aj v D-čku - tie robí tuším zatiaľ len Panasonic...
ok, AB... ale D moc nieje este, teda tak nejak som to myslel...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných