Mio C520

Audio, video, navigácia, ...
Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Mio C520

Príspevok od používateľa yeska » Sobota, 12. Mája 2007, 19:29

Máte s ním niekto osobné skúsenosti? Zaujíma ma najmä prepracovanosť Bratislavy...
Prípadne napíšte skúsenosti s iným typom. Opakujem, ide mi v prvom rade o čo najpresnejšiu mapu BA a Rakúska.
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 13. Mája 2007, 11:53

O navigáciách ako niečo viem a poviem Ti rovno - do ničoho iného ako Garmina by som už nešiel.
Zažil som už veľa situácií, kedy ma Becker a VDO naviedlo bez problémov v BA z blbej strany do jednosmerky, vravelo, že idem v blbom pruhu a šiel som pri tom v dobrom a pod... - nehovoriac o úbohom pokrytí zvyšku SK a prehľadových mapách zvyšku Európy... No a prekvapko - MIO používa rovnaké mapy ako tí spomínaní dvaja, takže rozdiel medzi nimi bude akurát v dizajne prístroja...
Dobrá rada - fakt chceckni http://www.garmin.sk
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Rasťo

Príspevok od používateľa yeska » Nedeľa, 13. Mája 2007, 21:00

Vďaka, presne si to vystihol. Mala som asi týždeň požičaný nejaký navigačný /tuším sa v metre predáva za cca 8-9 tis., také veľké, guľaté teliatko/ a bola to hrôza a des v uliciach Bratislavy, takže preto sa pýtam, overujem si správnosť svojej voľby. Na nete som čítala že práve spomínané mio je naj... Ok, zajtra v práci :oops: preštudujem tebou spomínaného Garmina.
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 13. Mája 2007, 21:34

Skús sa kuknúť na nuvi 350 - je tam super cena a tá navigácia povyhrávala aj kopu testov...nie len na SK, ale aj v čechách...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Nedeľa, 13. Mája 2007, 23:38

moj nazor a skusenost:

osobne som toto riesil nie moc davno;
urcite nekupuj TOMTOM. je skvely (udajne najlepsi) ak potrebujes navi pre zapadnu europu.
ale; podstatne je, od koho sa mapy preberaju. tomtom berie od teleatlasu. garmin netusim.
teleatlas na vychodnu eu zatial celkom dlabe, pomalicky sa sice zvysuje pokrytie SK, (cz je celkom prijatelne) ale mimo BA tusim nemas nikde inde zmapovane ulice.

ja som sa nakoniec rozhodol NEKUPOVAT ciste autonavigaciu. kupil som si PDA a tam si mozem dat co chcem. a narozdiel od ciste autonavi som zistil, ze je to skvela hracka a spolocnik. prepadol som okrem toho este aj geocachingu (velmi zaujimava hra zalozena na hladani skrys s GPS).. ale to som odbocil.

ja som kupil iPAQ rx5940 . v baliku je kopec veci (SKVELA koliska, nabijacka do auta, do siete 220V, konektor na anglicke zasuvky, 2x USB kabel - totiz vsetky konektory ci uz do auta alebo do 220v sa prepajaju s PDA pomocou usb kabla, co je super vec..)
navyse ten iPAQ na origo predinstalovaneho TOMTOM navigaror s mapami celej zapadnej EU.
na vychodnu pouzivam iGO2006 SE. co som cital recenziu na http://www.navigovat.cz , tak udajne je to jediny pouzitelny soft pre slovensko. ako je na tom garmin netusim (nemyslim iba BA)..
iGO to riesi tak, ze poziva mapy od roznych dodavatelov, zalezi, kto ma lepsie zmapovane jednotlive krajiny. Teda najma co sa tyka vych. eu, zapadnu prebera od Teleatlasu, ako aj tomtom navigator.

takze asi tolko.
sem tam som skusal navi po BA a musim povedat, ze je dost rozumny. akurat, ze pokial BA poznas, tak nie vzdy sa s nim zhodnes. ale to je skor o tom, ze clovek uz vie kde je vela semaforov, husta premavka a pod. ale co sa tyka navigacie, nemozem povedat nic zle. najma po poslednom update. predtym ma sem tam navigoval trosku divne, ale uz je to prec.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

cahir

Príspevok od používateľa yeska » Pondelok, 14. Mája 2007, 08:17

...vďaka :)

Ako som už napísala, navigácia je pre mňa nutnosťou, keďže nielenže nepoznám ani kúsoček BA, ale dokonca mi chýba aj orientačný zmysel :oops: a bez týchto dvoch vecí sa v spomínanej Bratislave veľmi zle jazdí... i keď, odkedy som si kúpila toto autíčko, rada používam slogan: ''nič nie je nemožnééé'' :lol:
Spravím si nejaký výcuc pre mňa cenovo prijateľných navi /cca do 14tis./ a napíšem ich sem... potom mi môžete napísať , ktorá by bola najvhodnejšia. ok?
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Príspevok od používateľa AlfGordon » Pondelok, 14. Mája 2007, 09:42

Mozem pridat skusenost s iGo 2006 - celkom fajn, hlavne ak poznam cestu a viem kam ist ;-) Inak napr. v Trencine sa mi ukazala ako totalne nepouzitelna.
Cahir, je tam nejaka moznost vybrat si cestu ako napriklad v pripade viamichelin - najrychlejsiu, najkratsiu, najekonomickejsiu? Pretoze mam pocit, ze to niekedy tvrdohlavo vnucuje nie prave najlepsie riesenie.
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 14. Mája 2007, 12:18

alf: ano da sa to tam navolit. . ono, je to tak. . treba si uvedomit, ze na slovensku dokonala navigacia jednoducho NEEXISTUJE! zial.
snad sa toho dockame, ale momentalne clovek niekedy musi odpustit nejake tie chybicky.

v kazdom pripade, ja vidim velku vyhodu v PDA - nakolko kedykolkvek moze clovek prejst na to, co je lepsie :-)


btw alf > aku mas verziu SK map? pre info ja mam 2006.10 (to by mala byt verzia z oktobra 2006 myslim)


jo a k mapam garmina na SK .. kukal som, ze source pre mapy na iGO je firma Conan s.r.o > dal som si ich stranku a hodilo ma to na Garmin. Takze predpokladam, ze Garmin berie mapy od nich.
Takze ak je to tak, potom Garmin nie je o nic lepsi/horsi od iGO .. rozdiel je uz iba v "obale"...
Naposledy upravil/-a cahir v Pondelok, 14. Mája 2007, 12:26, upravené celkom 1 krát.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yeska » Pondelok, 14. Mája 2007, 12:24

Zatiaľ sa prehrabávam touto stránkou:

http://navigovat.mobilmania.cz/autonavigace/
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 14. Mája 2007, 12:48

yeska: yes tes, asi naj CZ/SK stranka o navigaciach co som nasiel. ja som tam tiez zacal :)
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yeska » Pondelok, 14. Mája 2007, 13:42

Niečo som si prečítala a začínam sa prikláňať k niečomu ako je iPAQ rx5940 a ukladám si na neskoršie totok, i keď sa mi zdá trošku drahé na to, že si musím dokúpiť sk mapu:
http://www.zoznamtovaru.sk/pda-c3576/he ... 35517.html

Cahir: pozerala som si nejaké soft ponuky iGO2006 SE, a ak dobre rozumiem, keď si hodím do spomínaného PDA iGO, nahradím tým Toma (?).
*********************************
Fajn, takže pre variabilnosť /veď keď sa niekedy v aute zanudím :wink: , môžem sa aspoň odnudiť s PDA/ a taktiež keď mi vojde mapa BA do krvi, aby nebola navi len tak pohodená kade/tade :lol: , poobzerám sa aj po lacnejších variantách...
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
wilson
Toyota guru
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: Streda, 13. Apríla 2005, 10:52
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wilson » Pondelok, 14. Mája 2007, 13:57

ano, igo a tom sú len softy. pdačku je to jedno, ktorý mu dáš. možeš mať kludne obidva súčasne.
Rommster 1.2 TSI 2012
MB Vito 111 CDI 2004
Previa D-4D 2002
Ex: Mondeo MK3 2004, sedan, 2.2TDCI, Titanium X
Ex: E10 1997, sedan, 1.3 EFI

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

wilson

Príspevok od používateľa yeska » Pondelok, 14. Mája 2007, 14:05

uhm, dík... práve to ma na tom zaujalo, že si ich môžem meniť podľa toho, čo mi bude viac vyhovovať. Len som nevedela, či ich môžem mať súčastne-skôr som si myslela, že sa tým nasledujúcim ''premažú''. 8)
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 14. Mája 2007, 14:31

Len ku Garminu - mapy Garminu sú ich, robia si ich oni - resp. reprezentanti každej krajiny si za svoju zodpovedajú a hlavne sú pravidelne aktualizované - nože skúste v inom ako Garmine nájsť tú novú kvázidiaľnicu - Považská - Žilina... Pochopíte...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
yeska
začiatočník
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 14:46
Bydlisko: SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yeska » Pondelok, 14. Mája 2007, 15:13

-našla som stránku ohľadne máp:

http://gps.favoriteam.sk/archiv/digital ... atory.html

btw: a nenemusíte mi ani ďakovať :lol: :lol:
...Toyota, rozhodne Toyota

Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných