Strana 1 z 2
repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Štvrtok, 8. Februára 2007, 15:15
od používateľa kuki
Kedze som bol nedavno pokarhany za pisanie off topic, tak zakladam na toto zvlast temu, aj ked by som nemusel, ale predsa len, su to repraky a nie kable......
Tolko vylev urazeneho

, teraz k veci.
Vyberam si teraz predne kompa do auta. Podmienky su jasne. Cena maximalne zhodna s Hertz DSK 130 teda max 2600SK. Chcem si vymenit koaxialy v prednych dverach za kompa len preto, aby dorovnali zvuk zadnych ovalov, lebo teraz mam pocit, ze vsetka hudba ide zozadu, predne nestihaju.
Bol som v Hifole - to je ta predajna na Bazovej (dik fajry) a dozvedel som sa, ze radsej 16,5ky ako 13ky, ktore samozrejme mam. Neviem, ci sa vojdu 16,5ky, pomeram a uvidim, ale skor si myslim ze nie a tak sa bavme o 13kach. Viete niekto, ake su dobre? Chalanisko v Hifole hovoril, ze hertz hraju ostro, Ground zero stredne a Sinus live znacne zahunane (stredobasovo). Viete niekto poradit, alebo aj ine kompa...
Napísané: Štvrtok, 8. Februára 2007, 15:22
od používateľa Gabriel Nagy
takto... ja mam v prednych dverach dva pary 16,5cm impulse comp6,5.... hraju krasne... su zname z testov spitzenklasse do urcitej ceny... stali ma 3000za par, teraz sa uz aj lacnejsie daju kupit... co sa tyka, ci sa ti tam zmestia, alebo nie... ked tam mas 13ky, tak skor nie... ale vsetko vyriesi priamociara pilka, aj s plechom si poradi, pri vymene listy... a na otvor nezabudni priskrutkovat prstence z MDF... proste nech maju repra na com hrat a do coho hrat.. 13kami sa nezaoberaj, to by som zakazal vyrabat.. su proste male....
Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Streda, 11. Augusta 2010, 15:05
od používateľa Milan.B
Poradi niekto amaterovi kto a kde vymeni reproduktory na aurise (prva verzia).
Treba nejake specialne aby pasovali rozmermi a parametrami?
Da sa to robit aj ked je auto v zaruke? Ak to urobia v neautorizovanom servise stratim zaruku?
Som amater v tejto oblasti ale stve ma ako hra muzika v mojom aute.
Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Streda, 11. Augusta 2010, 19:02
od používateľa Gabriel Nagy
hm, Samorin je dost daleko od Tornale, tam by som ti poradil Zola zo Starne.
Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Nedeľa, 15. Augusta 2010, 11:49
od používateľa Rasťo
Ja by som to urobil takto:
Kúpil by som repro aké tam chcem namontovať (ale fakt neviem či Aurisky majú kompá alebo koaxy a nemám ani v päte či sú v základe 16-tky, alebo 13-tky), no a prišiel by som s nimi do servisu s požiadavkou na výmenu, že tie čo sú tam origo stoja za hovbelajz (a ver že to nehovorím do vetra - je to pravda). Tým pádom by si nemal prísť o záruku, akurát o pár euro za demontáž čalunenia, reprákov a spätnú montáž. Inak pre šikovného maníka je to robota na pol hodiny.
Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Pondelok, 23. Augusta 2010, 09:16
od používateľa Milan.B
Do servisu si myslel autorizovany Toyota servis?
Ale asi hej, ked ide o zaruku..
Inac skvely napad, rovno sa ich na to mozem spytat. Urcite nejeden majitel dostal napad tie repro zamenit.
Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Pondelok, 23. Augusta 2010, 14:43
od používateľa Rasťo
Áno - myslel som autorizovaný servis - naj tam, kde si auto kupoval.
S takouto výmenou nemáš čo stratiť.
Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Streda, 25. Augusta 2010, 22:44
od používateľa Samuel
V kazdom aurise su vpredu 16,5 "komponentne", vzadu 13 koaxial.
Daj si to vymenit sikovnemu chalaniskovi a povodne repro si nechaj, pre pripad, ze by bol problem s tym, ze je tam nieco ine. Neviem ci budu ochotny v kazdom servise vymenit repro, ale zaruku tym nestratis.
Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Streda, 25. Augusta 2010, 23:20
od používateľa Gabriel Nagy
ja ti to bezproblemou vymenim

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Štvrtok, 26. Augusta 2010, 09:30
od používateľa Milan.B
Kus cesty do Želoviec.

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Utorok, 7. Septembra 2010, 02:02
od používateľa stenky
chalani ja mam taku fakt debilnu otazku tak sa mi nesmejte
repraky sa predavaju po paroch ci po jednom?

v zivote som to nekupoval tak ma to zaujma

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Utorok, 7. Septembra 2010, 09:22
od používateľa Milan.B
IMHO, preco by sa nedali kupit aj jednotlivo? Napr, ked sa ti jeden poskodi.
Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Utorok, 7. Septembra 2010, 15:23
od používateľa stenky
mna to zaujma koli tomu ze keby som nahodou chcel menit tie moje katastrofalne SEAT repraky

ono v tych shopoch na nete neuvadzaju ci ide o balena po 2 alebo samostatne kusy... no na forkach su vzdy po paroch tak mam z toho teraz melon ze aka je konvencia

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Utorok, 7. Septembra 2010, 15:29
od používateľa akim
v novych toyotach su original repraky v takych plastoch, do ktorych sa nedaju dat ine... treba vyrobit ten medzikus, teda MDF kruzok, alebo nieco podobne...
v servisoch urcite kruzky vyrabat nebudu...
btw, trochu teorie pred tym, nez zacnete nieco robit...
ako povedal jeden moj dobry kamarat, zo 100% montaze robia pouzite komponenty len 20% vysledneho zvuku...
chcem tym len naznacit, ze dobre ozvucit auto je vela roboty a nikdy to nebude take dobre, ako domace, ci studiove audio...
je nezmysel vymenit originalne reproduktory (v Toyote to budu FujitsuTen alebo Panasonic/Matsushita) za ine, napr. cinske GroundZero a podobne low end reproduktory, lebo su to len vyhodene peniaze
verte mi, ze ovela viac spravi napr to, ze derave dvere sa cele uzavru cim vznikne tzv. ozvucnica s objemom za reproduktorom a hlavne reprak uz nebude hrat v akustickom skrate, co je vlastne najvacsi nepriatel v mobilnom ozvuceni...
ak uz menit reproduktory, tak ich aj spravne namontovat a urobit ozvucnice, inac je to cele nezmysel a len placebo efekt z vacsej vychylky membrany a tym padom ineho akustickeho tlaku, ale urcite nie lepsi zvuk...
este jedna vec, ak maju reproduktory hrat z radia, je dobre pouzit tie, ktore maju vyssiu citlivost a hlavne aby tu citlivost maly predne a zadne rovnaku a asi aj dodrzat znacku, lebo cinani tie cisla hadzu rozne... (92db od Ground Zero moze byt inych, ako 92db od Magnat)
je totiz pocut aj rozdiel 1-2db a pri obmedzenom vykone, ktore radio urcite ma, bude hrat predok inou hlasitostou ako zadok...
Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka
Napísané: Utorok, 7. Septembra 2010, 16:35
od používateľa stenky
pravdupovediac po GZ som poskuloval lebo sa daju zohnat celkom prijatelne 13cm repra. v celice nemam original toyota ale SEAT repraky (sietotlacou vyfarbene Sko na magnete) no a ta pruzna stena na obvode repraku na ktorej membrana z velkej casti pruzi...uz takmer neexistije. rozpadla sa. cudujem sa ze ti repro hraju tak ako hraju. ziadn slava ale na to ze su derave ako svajciarsky syr je to skvele. vymenu si iste casom zasluzia
tie drziaky reprakov som mal v plane dofabrikovat z 4mm plexiskla lebo sa s nim dobre pracuje ale mozno siahnem aj po MDF ak ma byt lepsia. zadne drziaky musim vyrobit na novo, predne su celkom pouzitelne povodne