repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka

Audio, video, navigácia, ...
Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 7. Septembra 2010, 20:49

aj medzi GZ sa daju najst high end :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

akim
panic
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Piatok, 25. Apríla 2008, 15:01
Bydlisko: Bratislava

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka

Príspevok od používateľa akim » Streda, 8. Septembra 2010, 08:42

Gabriel Nagy napísal:aj medzi GZ sa daju najst high end :-)
mozno high end ceny, ale urcite nie vyrobky... ale samozrejme, kazdy ma ine naroky
ex. Corolla E11 4AFE
ex. Corolla E11 G6 4EFE
ex. Corolla E9
ex. Camry 1MZFE
ex. Yaris

Milan.B
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Piatok, 27. Februára 2009, 12:24
Bydlisko: Šamorín - Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka

Príspevok od používateľa Milan.B » Streda, 8. Septembra 2010, 09:03

Aha, tak dik za info.
Takze s tym ist do specialnej firmy co sa zaobera ozvucenim. kedze len vymena by nepriniesla ziadanu zmenu.
:cry:
Auris Hybrid 1.8 2015
Auris 1.4

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 8. Septembra 2010, 09:54

co som spominal Zola zo Starne, on by ti to kvalitne spravil, zaobera sa tym uz zo 10 rokov ... samozrejme, ze prve co je, tak ti navrhne spravit ozvucnicu... no niekedy je kvalitne tlmenie drahsie ako repro.. :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 8. Septembra 2010, 11:13

akim napísal:ako povedal jeden moj dobry kamarat, zo 100% montaze robia pouzite komponenty len 20% vysledneho zvuku...
Ale čo je toto za blbosť... Kedysi dávno, keď som nastúpil na elektro výšku, som ako strojár mal vo všetkom v čom bola elektrika chaos. Vyliečila ma z toho audiotechnika. Odvtedy som postavil mnoho repro a zosíkov a svojho času na základe mojich návrhov vyrobili AQ pár reprákov (keď ma to prestalo baviť a presedlal som na autá, tak sa sa o také niečo začal starať "antonio" - možno Tebe, alebo Tvojmu kamošovi ten nick jedneho známeho a kultového maníka (už pán v rokoch), čo kedysi písal články do "čiernych stránok" Sterea & Videa niečo napovie). U elektrotechniky a zvlášť u audia (aj car-audia) platí, že hovno keď zabalíš do zlatého obalu, furt bude smrdieť ako hovno. Montáž je síce dôležitá, ale dúfam že nik nie je taký čurák, že by si myslel že mu budú meniče za tisíc euro hrať čo i len dobre v rozdrbanom interiéry.
akim napísal:je nezmysel vymenit originalne reproduktory (v Toyote to budu FujitsuTen alebo Panasonic/Matsushita) za ine, napr. cinske GroundZero a podobne low end reproduktory, lebo su to len vyhodene peniaze
Sú kvalitnejšie - značne kvalitnejšie ako to, čo tam montujú sériovo. Ak Ti vadí GZ, tak sa poďme baviť o DLS, Herz alebo Focaloch v low end edícií...
akim napísal:verte mi, ze ovela viac spravi napr to, ze derave dvere sa cele uzavru cim vznikne tzv. ozvucnica s objemom za reproduktorom a hlavne reprak uz nebude hrat v akustickom skrate, co je vlastne najvacsi nepriatel v mobilnom ozvuceni...
Ak má niekto deravý tapacír dverí, nemal do neho vŕtať. Samo je lepšie prelepiť konštrukčné otvory vnútorných plechov dvier nejakou tlmiacou srandou, ale efekt pri normálnej hlasitosti bude veľmi podobný ako originálny tvrdý igelit, ktorý je tam nalepený presne za tým účelom od výroby.
akim napísal:ak uz menit reproduktory, tak ich aj spravne namontovat a urobit ozvucnice, inac je to cele nezmysel a len placebo efekt z vacsej vychylky membrany a tym padom ineho akustickeho tlaku, ale urcite nie lepsi zvuk...
Urobiť ozvučnicu? - dúfam že si myslel vytvorenie ozvučnice pomocou tlmiacich materiálov - nie vytváranie zvlášť ozvučnice pomocou dynabox-u a podobne...
akim napísal:je totiz pocut aj rozdiel 1-2db a pri obmedzenom vykone, ktore radio urcite ma, bude hrat predok inou hlasitostou ako zadok...
Tak to chcem vidieť toho frajera čo bude počuť rozdiel 2 dB - ak také niečo počuješ, je to spôsobené zlým nastavením vybudenia zosilňovačov a nie reprákmi. Navyše takéto niečo môžeš počuť u zle nastavených systémov skutočne pri minimálnych hlasitostiach, pri akých hudbu v aute nik nepočúva.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

akim
panic
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Piatok, 25. Apríla 2008, 15:01
Bydlisko: Bratislava

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka

Príspevok od používateľa akim » Streda, 8. Septembra 2010, 13:50

Rasto, ako na to reagovat ?
Nic si nevyvratil ani nic nove nenapisal...

Toho pana, ktoreho spominas, podla nicku nepoznam, mozno po mene ano.
Nesledujem tieto rozne internetove nicky.
Kazdy sme ale asi nieco dokazali a kazdy asi pozname niekoho, kto sa vyzna.

Aby sme ale ostali pri teme tak v skratke, ja som pisal o montazi, pretoze to tu nikto nespomenul, len vymenu repro... z mojho pohladu menit v seriovych dverach seriove repraky za ine low costy je skoda penazi

Tak isto mi je jedno kto si kupi aku znacku, to ze sa spomenulo GZ je uplna nahoda, ktora ale presne vystihuje svoj nazov a korene povodu. Tak isto som toho nazoru, ze ci vymenim seriove repro Panasonic za ine, napr GZ v cene 2000sk je uplne zbytocne... opat skoda penazi.

K ozvucniciam a tlmeniu, ak sa s tym clovek pohra, funguje to skvele. Igelit to na 100% nenahradi ;)

A k tej citlivosti, mas z casti pravdu, ale opat musim napisat, ze to nieje vobec k teme tohto vlakna a dokonca si moj citat vytrhol z kontextu a chyba tam prva cast textu... nikto tu nepise o pouziti zosilnovaca, ani ziadnych dsp a podobne... len o vymene repra. Schvalne si to skus, na obycajnom radiu, seriovom, alebo aj nejakom za 150€ kde mas maximalne tak fader...

Nechcem aby sme sa tu teraz hadali, kto ma vacsi a kto nie. Nechcem ani spochybnovat tvoje znalosti. Snazil som sa len poradit a hlavne sa opieram o vlastne skusenosti. Som drzitelom niekolkych cien European Mobile Multimedia Association pre CZ a SK, spolupracoval som zo zakladatelmi firmy Ketos, ktora priniesla na SK napr. Dynaudio, tak isto s majitelmi firmy Platan, ktora priniesla dalsich vela dobrych veci. Povodny zakladatelia firmy Fast-Forward, ktory pre auta priniesli JL Audio, Boston Accoustic a vela dalsich veci, su moji priatelia.
Mohlo by to vyzerat ako reklama, ale nieje, chcem tym len naznacit, ze si nestruzlikam v pivnici nejake bednicky, ale mam co to vypocute a vyskusane.

Aktivne sa tomuto hobby nevenujem uz niekolko rokov s roznych dovodov - hlavne financnych. Je to zla investicia, hlavne ak vam pol mega niekto vybere z auta na parkovisku.
Ak by to niekoho zaujimalo, tak v aute mam stare Nakamichi CD45 radio a seriove Toyota repraky...
ex. Corolla E11 4AFE
ex. Corolla E11 G6 4EFE
ex. Corolla E9
ex. Camry 1MZFE
ex. Yaris

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: repraky 13 vs 16,5 a znacka vs znacka

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 8. Septembra 2010, 14:13

Nápodobne som už z audiosveta pár rokov mimo - len posledné týždne špekulujem nad repráčikmi pre Maťu...čerešnička na torte od SEAS-u.
Vyzúril som sa však značne s muzikou v Kačene - tam sa moje audiošialenstvo aj skončilo. Myslím že plne aktívnych systémov nie je ani v najnovších a najluxusnejších autách veľa...
Aby sme toľko nerobili OT, tak už pri kúpe auta treba vedieť čo s ním chce majiteľ ďalej robiť. Nebudem si kupovať niečo s jednaštvorkou pod kapotou, ak si chcem naprávať ego na ulici rýchlou jazdou a takisto si nebudem kupovať IS-F ak ho budem parkovať pred panelákom na sídlisku a budem s ním dochádzať rušným mestom 10 km do práce. Život je hold otázkou priorít.
Ja osobne by som sa u nového auta s takým niečím vôbec nebabral. Na robenie hovadín s muzikou by som si kúpil za pár šlupiek E10 a ak by to aj nevyšlo podľa mojich predstáv, aspoň by som si nezničil nové auto.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní