Zapojenie zosiku

Audio, video, navigácia, ...
Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Zapojenie zosiku

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 31. Januára 2007, 23:56

Mam taku otazku. Ako som tu uz pisal, chcem si kupit viackanalovy zosik (5/6) aby som uzivil 4 repro + subwoofer. Ako som tak kukal taketo zosiky, zistil som, ze na rozdiel od dvojkanalu, ktory mam teraz, tieto viackanalove maju zvlast vstup pre predne bedne, zadne bedne a subwoofer. Ja mam vsak len jeden vystup, ktorym chcem vsetky bedne krmit. Mam tedn vystup "roztrojit"??? Tomu som sa prave chcel vyhnut kupou 5/6 kanalu. Inak by som si kupil 4 kanal za vyrazne mensiu sumu a pridal ho k tomu 2 kanalu, co mam. Poradte, ako sa taketo zosiky zapajaju?
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 1. Februára 2007, 11:51

najlepsie 4kanal na 4 repro a ten mono na sub. :wink:
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Mexo
panic
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Utorok, 15. Augusta 2006, 12:13
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Mexo » Štvrtok, 1. Februára 2007, 22:41

Nooo ked vystup z radia zapojis do viacerych vstupov naraz nic sa nestane. Akurat sa chcem opytat na co mas tolko kanalov na tom zosiku? Nema uz v sebe crossover?
TOYOTA STARLET 1,3i 2E-E

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kuki » Piatok, 2. Februára 2007, 08:17

Mexo napísal:Nooo ked vystup z radia zapojis do viacerych vstupov naraz nic sa nestane. Akurat sa chcem opytat na co mas tolko kanalov na tom zosiku? Nema uz v sebe crossover?
Dakujem za odpoved. Si prvy clovek, ktory napisal nieco, co je k veci a neni to nezmysel. Ako vzdy, platilo to, ze ak chces nieco poriadne, musis si to zariadit sam a tak som uz na 99% prisiel na to, ako to vlastne je a naco je na zosiku tolko kanalov. Takze:

Na dobrom zosiku su zvlast predne, zvlast zadne a zvlast sub vstupy preto, lebo je pripraveny na surround zvuk, ktory je typicky tym, ze do kazdeho repraku ide nieco ine. Je to zaroven asi jedine mozne vyuzitie toho, ze kazdy reprak hra nieco ine. A tak by som si v aute mohol spravit domace kino. Kedze ale ja mam len jeden stereo vystup, ktory chcem zosilovat a pustat do siedmych reprakov, je mi to skor na pritaz ako na uzitok.

"Roztrojit" ten stereo vystup sa da a dokonca tym ani neutrpi kvalita, kedze zosilovac ma vysoky vstupny odpor, mozem teda dvoma rozdvojkami napojit z toho jedneho signalu vsetky vstupy zosiku. Takze aspon jedno riesenie existuje.

Nastastie, chalani vo firme Hertz mysleli aj na nas, co nemame zaujem o surround a mame len jeden stereo vystup a zabudovali do svojho zosiku prepinace, ktorymi sa daju tie tri vstupy zosiku spojit na dva alebo na jeden - heureka, riesenie je na svete - ziadne rozdvojky.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

aj...

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 7. Februára 2007, 13:23

Hertz, aj sinusl live a aj ine kvalitnejsie znacky umoznuju na trojvstupovom zosiku zahrat na vsetky kanaly z jedneho vstupu... takze aj chalani z inych firiem.. :D :D :D no ono je dobre si vymenit radio (odporucam ALPINE- daleko naj radio, ake som kedy mal a nielen ja), lebo je to krasne citit, ked si vsetky kanaly naladis podla vkusu, totiz to kazde auto ma inu akustiku a kazde ucho je ine... Takze tak... :lol: :lol: :lol:

Používateľov profilový obrázok
Dark
začiatočník
Príspevky: 268
Dátum registrácie: Štvrtok, 26. Októbra 2006, 19:14
Bydlisko: PN
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Dark » Streda, 7. Februára 2007, 13:49

kurna na co sa pitas ved to ovladas dokonale :))

ps. mne by sa nechcelo pisat take dlhe vysvetlenie :)
. . . celica 1,6 16v 4A-FE 77kW/105k 1993 liftback . . .
Obrázok
ex:Toyota celica 1,6sti 77kW 1992 sedan us verzia
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS 114kW/155k 1998
ex: fiat 126 :) malo kW
ex: skoda 110R tuning

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 7. Februára 2007, 14:51

heh, sak pise z clanku, co sa docital, ci nahodou v casakoch neklamu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bez urazky, srandujem :-)

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 8. Februára 2007, 09:08

dark: no ja uz som taky, ze ked na nieco pridem, chcem to ostatnym podat podrobne, lebo na forach byva tak 90% ludi, co len taraju a nevedia co a ako a potom koluju rozne nezmyselne famy a mytusy....... ja sa rad drzim faktov a chcem aby TTS forum bolo vecne a mam pocit, ze ludia co sem pisu nie su mimo, prave naopak a tak sa snazim aj ja mat aspon trochu uroven

Gabriel Nagy - viem, vsetci ma presviedcali, ze nech vymenim radio za take, co ma 3 RCA vystupy, ale kto hovori, ze som ho nevymenil? A kto hovori, ze ta nova vec, co bude zdrojom je radio? Takze raz a navzdy - vystup bude len jeden stereo a nic sa na tom nezmeni a musim pracovat s tym, co mam. Kedze som polo hluchy na kvalitu hudby, je to o to lahsie. Ani doteraz som to nemal inak a bolo to v pohode, staci, ze na zosiku si vyvazim hlasitosti. Popripade pred zosik hodim ekvalizer s ovladanim hlasitosti - ale na to sa budem coskoro pytat, az bude zosik zabudovany
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Dark
začiatočník
Príspevky: 268
Dátum registrácie: Štvrtok, 26. Októbra 2006, 19:14
Bydlisko: PN
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Dark » Štvrtok, 8. Februára 2007, 09:32

kuki: som rad ze sem pise taky ludia co vedia o com :) ale ties nie je zle ked tu pisu a nevedia o com aspom sa my pobavime :) :) :)

ale mas pravdu treba zdvihat uroven nasho fora :) nech je co najkvalitnejsie :)
. . . celica 1,6 16v 4A-FE 77kW/105k 1993 liftback . . .
Obrázok
ex:Toyota celica 1,6sti 77kW 1992 sedan us verzia
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS 114kW/155k 1998
ex: fiat 126 :) malo kW
ex: skoda 110R tuning

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných