AVE 223 000km

všetko o tomto modeli
viliam
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 24. Februára 2010, 21:10

AVE 223 000km

Príspevok od používateľa viliam » Utorok, 13. Apríla 2021, 21:44

Ahojte klubáci.
Ceske forum už nefunguje nejaky čas, tak som si spomenul na naše slovenské.
Aj FB skupina je OK, ale vždy som mal pocit, že na forach je to o čo si viac živšie.

Otázka k D-CAT 2,2 130kw diesel.
Stav km je cca 223 000tis.

Začina ma hnevat zadna náprava, vyzera to na zlý pravý silentblok.Pozreli sme to s kamošom a je to na 98% to.
Čo som zbežne diskutoval a radil sa s kamošom mechanikom, tak bude potr. (asi) kompletná generálka, čiže náklady budu dost vysoké.
Blbo sa to vraj robi, a lepsie rovno cele rameno teda obidve radšej menit.(aspon tak mi povedal kamoš) Ja nie som mechanik.

Stav auta je inak povodný.
Nič zásadne sa memenilo myslim:turbo, vstreky, tlmiče,spojka, dvojhomota atd.....
Jedine čo som poriešil bolo DPF (to nechcem rozpisopvat,ale mam konečne pokoj už vyše 4roky)

Pravidelný servis u kamoša olej+filter vždy po 15000km samozrejmosť,brzdy,kotuče atd...
Filtre vždy pri oleji+vzduchový.
Palivový po 30tis.km
Prevodovka olej po 60tis.
Ako uprimne v tomto nešetrim, nech dostane to čo má.


Otázka znie.

Ako sa ale k autu ako takému postaviť pri danom nájazde 223 000km.
Nebude to tak, že dám cca 1000€ za zadnú nápravu a tyzden na to sa ozve turbo, vstreky atd?
Viem, ťažká otázka a nikto nemá vešteckú gulu, ale chcel by som s autom ktoré ma 10 rokov vozí dlhé trasy, (aj krátke v BA) este aspon 100 000km pojazdit.Moj priemer je cca 15-20 000km ročne + - čiže nie vela.


Ako sa na to pozriet.Auto ma hodnotu tipujem 2500-3000€ max.A nikto ich velmi nechce.
Mam mat radšej finanč. rezervu a na prípadne poruchy vždy dokladať, alebo si určiť kedy už dost.
A otázka je, kedy je tá pomyselná hranica, že toto už sú vyhodené prachy.

Ked čitam, že niekto nalieta cca 300 000 km a viac, tak to ma každý všetko pomenené?
Tá zadná náprava vydržala niekomu aj s celym prislušenstvom do 300-350 000km povodna?



Ďakujem pekne.

viliam
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 24. Februára 2010, 21:10

Re: AVE 223 000km

Príspevok od používateľa viliam » Utorok, 13. Apríla 2021, 22:40

Ešte som 2x menil kondenzátor klímy.
A 1x tyč stabilizátory predná.
A tyč hrebenoveho riadenia Repas.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: AVE 223 000km

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 14. Apríla 2021, 18:48

ak si už menil hreben riadenia, urcite nemáš 223tkm :D
Ale to je jedno.
Neporadím, otázka nie lahká.
Tu každý musí sám za seba v rozhodnut.
Ine som chcel.
Ceske forum žije. Chod sem:
https://toyotaklub.duckdns.org/forum/index.php

...len tak mimochodom - mam dve stare Cariny s najazdmi 500tm a 340tkm. Jedna docasne odhlasená - asi už ju nebudem oživovať, lebo chce go motora. Druhu ale naopak práve mam na kompletnom repase podvozka. Takže je to velmi subjektívne. Ako vidíš , ja som ochotný dať za repas spodku viac než stojí cele auto. Iný sa zbaví auta pri prvej prkotine. To su asi extremy.
Inak obe maju zadok povodný ( rok 96 a 92).
Lenže z toho vyplýva asi len to, že staršie viac vydržali. Takže sme zasa na nič neprišli. Skoč si na CZ forum, snad sa vyjadrí niekto s týmto konkretnym autom.
Vela zdaru 8)
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

viliam
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 24. Februára 2010, 21:10

Re: AVE 223 000km

Príspevok od používateľa viliam » Nedeľa, 18. Apríla 2021, 10:02

Dik.KM su poctivé. (ten hrebeň sa menil pri cca 150tis.)

Ja rozumiem aj tomuto pohladu,tiež sa mi nechce len tak odskočiť od auta ktore mam dlho, poznam ho.
Rozhodol som sa po cca 10dnovom prezerani ponuk,citaniu fór, že si zatial nechám.
Dam spravit ten silenblok a uvidime.

Je teoreticky možné ze do napr.300 000km, mi vydržia povodne diely: turbo, spojka, dvojhmota,atd?
Pri (novom) resp.3ričnom čo som skoro kupil by bola havarijna ročne 1000€+PZ 200€ a pneu 255,45,20palcov a to ej každa po cca 180-200€ za kus.
Na ave sa viem na 4-gumy 205,55,r16 do 270€ 4-ks.

Ale do buducna chcem isto auto s vyššim posedom, a musi aj nejak vyzerat.

Ale žijeme nevyspytalené časytak zvolim cestu radšej opatrnosti.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: AVE 223 000km

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 18. Apríla 2021, 12:01

Neviem...co sa ave týka, tak su pomerne trvanlivé a skutočné nájazdy zvladaju nad 300 v pohode. Kamoš ma ave ako ty ( ale sedan a hlavne s 1:8 benzínom - nastastie po 2005) a ten už kupoval s 800tkm ( nie je preklep). Až vtedy menil tlmice a nejaké tie klbiky vzadu. Ale silace myslím len vpredu na ramenách ( alebo celé ramená - presne neviem), pokial viem , zadok co sa týka silentov stale povodný. Ona tu tak trochu , ako sa ukázalo, platí zásada "nemeň, čo naozaj už netreba!" Iba, že by si fakt zainvestoval do originálu, alebo velmi kvalitnej druhovýroby ( 555 sankei napríklad)
V tvojom prípade sa asi najviac obavam o motor. Tento model býval problematický. Avsak aj ked pomerne vela ludí malo nákladné problémy , stále su aj takí, ktorý do motora ani po 300t nesahli. Asi je to sposobom používania. Tí co vcas menili oil a jazdili dlhé trasy sa nestažovali. Iní naopak podstupili velmi nákladné opravy hlavy. Na vide bol karbon. Zacina sa prejavovat stratou chladiacej kvapaliny...o tomto sa pomerne dost popísalo aj na týchto našich forach. S uspechom to riešili v Poprade u Sparca. Ale nebolo to nikdy lacné.
Lenže ako vravím, nedokáže asi nikto posudiť , či práve teba to postihne alebo nie.
https://www.auto.cz/motory-toyota-2-0-d ... oty-109388
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných