Avensis T25 LPG - nestartuje, pumpa netaha benzin

všetko o tomto modeli
toyotak4ever
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 13. Októbra 2015, 11:51

Avensis T25 LPG - nestartuje, pumpa netaha benzin

Príspevok od používateľa toyotak4ever » Štvrtok, 13. Júna 2019, 22:21

Ahojte,
objavil sa mi problem na Avensise T25 cerstvo namontovane LPG asi 2 mesiace, auto prestalo startovat. Urcite to ma suvis s LPG, ale neviem este aky.

Po nainstalovani LPG palivomer plynule klesal az na nulu, ako keby sa jazdilo na benzin. Posledne dni auto horsie startovalo, dlhsie pretacal elektromotor, kym nastartovalo. Predvcerom nenastartovalo vobec. Najprv som myslel, ze to sviecky, ale su uplne suche, cize cerpadlo nenataha benzin. Tak som pozrel 10A poistku pod volantom, a pre istotu vymenil, ale nepomohlo. Tiez som dotankoval vyse 5 litrov benzinu, tiez nepomohlo. Predtym po dotaknovani cca 8 litrov benzinu palivomer aspon poskocil na realny stav cca pol nadrze benzinu, teraz nic, zostal na nule.

Znamy tvrdi, ze riadiaca jednotka mohla odstavit cerpadlo, ked bol palivomer dlhsie na nule, lebo ak namerala ze v nadrzi nie je nic, tak aby sa neposkodilo. Ale nie som si isty ci ma pravdu..

Sumar: benzinu je v nadrzi dost, ale ani po dotankovani sa palivomer nepohol. Poistka je ok (znamy tvrdi, ze tam este teoreticky moze byt niekde este jedna na cerpadlo - je to pravda?), ale cerpadlo netaha benzin.

Co to teda moze byt?
Dakujem.

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Avensis T25 LPG - nestartuje, pumpa netaha benzin

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 14. Júna 2019, 09:06

Ahoj, je mozne ze sa pri montazi s tym pripajanim moc nepohrali a niekde ti prestrihli kablik , alebo sa ku kabliku pripojili a je tam zly spoj.
Kludne mohli aj nejaky konektor slabo zatlacit. Ono ked sa vrtas do elektriky a nespravis to poriadne tak si to urcite casom vypomsti.
Mne sa stalo nieco podobne a potom po dlhom hladani som nasiel prirobeny tajny vypinac na cerpadlo, ten bol stale zapnuty, ale casom zoxidoval a uz som isiel domov na spagate. Vela stastia a aj ta jednotka ovladania plynu by mala mat svoju diagnostiku, reklamuj.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

toyotak4ever
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 13. Októbra 2015, 11:51

Re: Avensis T25 LPG - nestartuje, pumpa netaha benzin

Príspevok od používateľa toyotak4ever » Piatok, 14. Júna 2019, 10:07

tofak napísal: Piatok, 14. Júna 2019, 09:06 Ahoj, je mozne ze sa pri montazi s tym pripajanim moc nepohrali a niekde ti prestrihli kablik , alebo sa ku kabliku pripojili a je tam zly spoj.
Kludne mohli aj nejaky konektor slabo zatlacit. Ono ked sa vrtas do elektriky a nespravis to poriadne tak si to urcite casom vypomsti.
Mne sa stalo nieco podobne a potom po dlhom hladani som nasiel prirobeny tajny vypinac na cerpadlo, ten bol stale zapnuty, ale casom zoxidoval a uz som isiel domov na spagate. Vela stastia a aj ta jednotka ovladania plynu by mala mat svoju diagnostiku, reklamuj.
Dik. Chlap co to montoval sa vyzna, a myslim ze si dal zalezat. Montovane to bolo len nedavno, co je malo casu na oxidaciu. Asi to bude nieco ine. Ono to startovalo tazsie posledne dni, az prestalo uplne...

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Avensis T25 LPG - nestartuje, pumpa netaha benzin

Príspevok od používateľa ondrik » Sobota, 15. Júna 2019, 12:16

skus odpojit baterku, pockat na kavu a cigu a pak pripojit.
Verzia so zblbnutou riadiacou je mozna, ak si to po zapojeni nacita nanovo, budes vediet kde je chyba.

Mne napr. na priuse ukazuje na palubaku pol nadrze, akoze hladina neklesa, ale cislo dojazdu klesa. Takze ked chodim na LPG, dojazd ukazuje 0 a pol nadrze svieti na palubke.
A zas napr. ked mi raz dosiel benzin, tak motor vyplo a nesiel nastartovat. (preplo to sice na nutenu jazdu na baterku - hybrid, ale aj ked som pridal na max, motor proste nenaskocil). Ale ja som v pohode dosiel na elektrike cca 500m na pumpu
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

toyotak4ever
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 13. Októbra 2015, 11:51

Re: Avensis T25 LPG - nestartuje, pumpa netaha benzin

Príspevok od používateľa toyotak4ever » Pondelok, 17. Júna 2019, 15:14

Dakujem vsetkym co chceli poradit, je to napokon palivove cerpadlo. Napatie tam ide, ale cerpadlo nebzuci.

Este ak by niekto vedel poradit, kde dat upravit riadiacu jednotku, aby ukazovala skutocny stav nadrze, budem vam velmi vdacny.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných