Avensis T25 - cvakanie motorčeka pod palubnou doskou

všetko o tomto modeli
toyotak4ever
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 13. Októbra 2015, 11:51

Avensis T25 - cvakanie motorčeka pod palubnou doskou

Príspevok od používateľa toyotak4ever » Nedeľa, 2. Júna 2019, 08:49

Ahojte,
Mam Avensis T25 Sol 2003 132k km, a spod palubnej dosky sa ozýva cvakanie akoby servo motorčeka. Určite to má niečo s ventiláciou, lebo ak nastavím teplotu nad 25C, občas to prestane, ak mením teplotu smerom nadol, cvakanie mení zvuk. Vypnutie ventilácie ale nepomáha, robí to skoro stále. Je to dosť nepríjemné a rád by som sa toho zbavil, prosím poraďte ako.

Ešte jedna vec - pár týždňov mám LPG a v poslednej dobe auto ťažšie štartuje, dlhšie pretáča elektromotor, kým naskočí motor. Žeby sviečky? Auto má 132k km a ja som ich nemenil, neviem kedy tam boli predtým menené.
Ďakujem

sofun
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 14. Augusta 2012, 11:20

Re: Avensis T25 - cvakanie motorčeka pod palubnou doskou

Príspevok od používateľa sofun » Utorok, 3. Septembra 2019, 10:28

Ahoj,

Mne to zacalo robit po cisteni klimy v autorizovanom servise. Dovtedy som nemal problem a ked som si dal v ramci jarnej akcie vycistit a doplnit klimu, tak odvtedy pocut spod pristrojovky (pred spolujazdcom ako je odkladacia schranka) take lupkanie/cvakanie pri zmene teploty na klime. Niekedy viac, niekedy menej. Podarilo sa ti to prosim ta nejako odstranit? Vdaka

Martin

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis T25 - cvakanie motorčeka pod palubnou doskou

Príspevok od používateľa jarson » Utorok, 3. Septembra 2019, 14:20

ak nevies kedy boli vymenené sviečky a zvlášť teraz po montáži LPG, tak ich vymen. To bez debaty.
Každopadne startovanie priamo ovplyvnuje okrem sviečok aj palivo. Vzhladom k okolnostiam by som to hladal v nastavení po montáži LPG. Kde to robili tiež napovie. Zdá sa ( zo skuseností), že to je pomerne podstatné na to aby systém dobre fungoval.
A to druhé - pripadá mi to, ako keby servomotor , ktorý natáča klapky vo ventilácii, musel prekonávat nejaký odpor. Nečistoty?
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

sofun
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 14. Augusta 2012, 11:20

Re: Avensis T25 - cvakanie motorčeka pod palubnou doskou

Príspevok od používateľa sofun » Streda, 11. Septembra 2019, 09:32

ahoj. co sa tyka toho cvakania pod palubovkou, tak u mna to bude s najvacsou pravdepodobnostou tento problem:

https://www.youtube.com/watch?v=gMvgT_ShjAM

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných