Avensis T25 1,8i - LPG Tartarini, skusenosti s LPG

všetko o tomto modeli
toyotak4ever
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 13. Októbra 2015, 11:51

Avensis T25 1,8i - LPG Tartarini, skusenosti s LPG

Príspevok od používateľa toyotak4ever » Streda, 13. Marca 2019, 11:25

Ahojte,
Uvazujem dat do svojho Avensisu T25 1,8i LPG Tartarini ale s inymi vstrekovacmi ako original (odchadzaju) a s domazavanim ventilov a pristrekom benzinu pri vyssej zatazi.
Mate niekto skusenosti s LPG v avensise, ak ano ake?
Najazdil som na LPG 150 000 km na inom aute a bez vacsich problemov, ale toyota ma vraj makke sedla ventilov a moze to robit problem, preto sa pytam na skusenosti, dakujem.

Rasto

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis T25 1,8i - LPG Tartarini, skusenosti s LPG

Príspevok od používateľa fajry » Streda, 13. Marca 2019, 11:51

Osobne skúsenosti nemám a ani skúsenosti s niekym, kto má LPG v Toyote. Poznám LPG vo VW, Subaru a Chevrolete. Vsetci kupovali jazdene auto a mali s tym len problemi, auta predali. Osobne by som do toho nesiel.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis T25 1,8i - LPG Tartarini, skusenosti s LPG

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 13. Marca 2019, 19:32

tak ja zase naopak - sused a kamarat sucasne, ma tento motor a tento pohon - myslim že najlacnejsi solaris system. Co viem auto ma okolo 800tkm ( asi už teraz viac) a on si chváli. Je LPG pozitiv. Aj predoslu Carinu mal plynovku. Ano , žije s vedomím , že jedného dna motor odíde...ale to aj s benzínom alebo naftou predsa. Rozdiel je v tom, že on na rozdiel od tých klasických , si medzitým už sam zarobi na nový. Takto to nejako chápe, podla toho ako sme sa o tom bavili. Možno by ste sa mohli skontaktovat.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

toyotak4ever
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 13. Októbra 2015, 11:51

Re: Avensis T25 1,8i - LPG Tartarini, skusenosti s LPG

Príspevok od používateľa toyotak4ever » Štvrtok, 14. Marca 2019, 15:03

jarson napísal: Streda, 13. Marca 2019, 19:32 tak ja zase naopak - sused a kamarat sucasne, ma tento motor a tento pohon - myslim že najlacnejsi solaris system. Co viem auto ma okolo 800tkm ( asi už teraz viac) a on si chváli. Je LPG pozitiv. Aj predoslu Carinu mal plynovku. Ano , žije s vedomím , že jedného dna motor odíde...ale to aj s benzínom alebo naftou predsa. Rozdiel je v tom, že on na rozdiel od tých klasických , si medzitým už sam zarobi na nový. Takto to nejako chápe, podla toho ako sme sa o tom bavili. Možno by ste sa mohli skontaktovat.
to by bolo fajn ak by bol ochotny podelit sa o skusenosti, ved sa ho opytaj a daj vediet, diky

toyotak4ever
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 13. Októbra 2015, 11:51

Re: Avensis T25 1,8i - LPG Tartarini, skusenosti s LPG

Príspevok od používateľa toyotak4ever » Nedeľa, 2. Júna 2019, 22:33

Tak tu sú moje skúsenosti s LPG v Avensise druhý mesiac po montáži, ak by to niekoho zaujímalo.

Dal som namontovať Tartarini s domazávaním ventilov a singnalizáciou ak je málo oleja na ventily. Vstrekovače nie sú ale tartarini, tie odchádzajú a treba ich časom draho repasovať, ale odolné japonské Veva. Tie majú vydržať viac. Celé to vyšlo cca 1400€, jasne že sa to dá aj lacnejšie, ale chcel som niečo poriadne. Auto je o niečo lenivejšie čo je dané záťažou v kufri - ďalšia nádrž, aj vlastnosťami plynu, ale je to ok, v norme.

Predtým som tankoval za cca 60€ s dojazdom cca 500 km, teraz za 21€ s dojazdom 450 km. Úspora je teda jasná a nelutujem montáž LPG. Skôr naopak, mal som to urobiť ovela skôr. Teraz necítim tankovanie ako finančnú záťaž a jazdím si ako sa mi zachce.

Ak by sa vyskytli nejaké problémy s LPG, doplním príspevok.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis T25 1,8i - LPG Tartarini, skusenosti s LPG

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 3. Júna 2019, 21:19

a na problém , že "lenivejšie" je jednoduchý recept - držat to furt v otáčkach jak sa patrí :D . Vsak za tie prachy co stojí LPG to na penaženke ani nepocítiš. Ved ti iste Marian povedal. Jazdí doslova "sportovo" a pri tankovaní sa aj tak smeje od ucha k uchu. A myslím, že aj preto ma motor stale v pohode, lebo ho rozhodne nepodtáča ako ludia co jazdia na spotrebu.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

toyotak4ever
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 13. Októbra 2015, 11:51

Re: Avensis T25 1,8i - LPG Tartarini, skusenosti s LPG

Príspevok od používateľa toyotak4ever » Utorok, 4. Júna 2019, 21:39

jarson napísal: Pondelok, 3. Júna 2019, 21:19 a na problém , že "lenivejšie" je jednoduchý recept - držat to furt v otáčkach jak sa patrí :D . Vsak za tie prachy co stojí LPG to na penaženke ani nepocítiš. Ved ti iste Marian povedal. Jazdí doslova "sportovo" a pri tankovaní sa aj tak smeje od ucha k uchu. A myslím, že aj preto ma motor stale v pohode, lebo ho rozhodne nepodtáča ako ludia co jazdia na spotrebu.
JJ inak dik za toho kamosa, trochu sme pokecali a presvedcil ma, nelutujem. Ak to do buducna vydrzia netvrdene sedla ventilov na motore, ani nebudem, ale snad ano. Este zostava nastavit pristrek benzinu pri vyssej zatazi a hotovo.
Obcas pridam plyn aby auto nezlenivelo, ale inak ho setrim a rozumieme si. Sportove roky uz mam za sebou, a nastastie bez nehody 8)

Keby mi este niekto vedel poradit co s tym stale vrciacim motorcekom po palubovkou co tam doblba otvara a zatvara nejaku klapu ako som pisal v dalsom prispevku, tak by to potesilo. Je to otravne a ja mam rad pokoj v aute...

Inak, trochu som ten Avensis upravil, interier a casom mozno pridam foto, vyzera to zaujimavo. Ta fadna cierna je ozivena, elektronika omladena, audio akustika upravena bez vymeny repro a je fakt neskutocna, tak nemam dovod pozerat po novsom. Vsak je to Toyota a v takom stave, ze to po 16 rokoch povazuju za nove ti, co nepoznaju modely znacky :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných