aky motor by ste vybrali

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
robusejo
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Streda, 23. Novembra 2016, 12:42

aky motor by ste vybrali

Príspevok od používateľa robusejo » Streda, 26. Apríla 2017, 11:43

chcel by som sa s vami poradit do akej motorizacie by bolo pri tomo aute vhodne ist ak by som chcel kombi a od roku 2010

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: aky motor by ste vybrali

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 26. Apríla 2017, 12:29

1.8 alebo 2.0 benzin.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

dff7462
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Utorok, 10. Novembra 2015, 13:35
Bydlisko: Bratislava

Re: aky motor by ste vybrali

Príspevok od používateľa dff7462 » Utorok, 9. Mája 2017, 15:31

Pridávam sa k týmto motorom. 1.8 bude mať nižšiu spotrebu.

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: aky motor by ste vybrali

Príspevok od používateľa milos » Piatok, 6. Októbra 2017, 20:39

chalani chcem sa poradiť, uvažujem nad Avensisom v kombiku nájazd tak 12 tis. ročne ale z toho 10 tis. diaľnica a zvyšok okresky, v meste veľmi málo. Otázka znie ako by to zvládal ten 1,8 eventuálne 2 lit. benzín. Vie mi niekto povedať aké otáčky motora sú pri 130 ke a či je to dobrý nápad ? Nie som síce nejaký zástanca dízlu ale nehodil by sa teda radšej nafták?
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Používateľov profilový obrázok
mravac
panic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Piatok, 3. Júna 2016, 15:11
Bydlisko: Žilina

Re: aky motor by ste vybrali

Príspevok od používateľa mravac » Nedeľa, 8. Októbra 2017, 10:50

O ktorú generáciu máš záujem? Resp. aký máš rozpočet? ... čo sa týka benzínu, ten to isto bude zvládať dobre, či už 1.8 alebo 2.0 resp. čo si pod tým dobre predstavíš (spotreba, hlučnosť na palube pri jazde na diaľnici, servisné náklady, ... ). Rozdiel v otáčkach bude medzi generáciami, T25 bude mať 5st. a T27 by mala mať už 6st. prevodovku, takže isto tam nejaké zmeny v sprevodovaní budú.

Ja som tiež pôvodne hľadal 1.8 benzín, ale zohnať na SK nejaký dobrý kus bol obrovský problém a stále je. Ľudia to nepúšťajú z ruky. Ja osobne by som ti nafťák asi nedoporučil (z pohľadu dialnice a dlhých trás áno, ale z pohľadu ročného nájazdu asi nie). Ak to rozpočet dovolí, možno by som porozmýšľal aj nad aurisom kombi 1.6 benzín. Ten má kolega a na to ticho od motora by som si hneď zvykol ;) Kufor to má tiež veľký, a na dialnici mi pripadá aj trošku menej hlučný. Asi to bude tým benzínom.
Toyota Avensis T27 combi - 2009 2,0 D4D 93kW 1AD-FTV

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: aky motor by ste vybrali

Príspevok od používateľa milos » Nedeľa, 8. Októbra 2017, 14:52

Tak pozerám po T27 ,čo sa týka rozpočtu ide o to že auto nekupujem na rok dva takže z toho dôvodu mi príde 8 tis. za naftu strop lebo beriem to tak že to už za pár rokou nepredam pokiaľ bude pokračovať hon na dizlove auta. Čo sa týka spoľahlivosťi nevidím problém v naftovom motore studený štart by u mňa nezažil a menej ako 20 km by auto nejazdilo mali sme doma aj Avensis v nafte a čo ten motor vydržal to je neuveriteľné. Pri mojom nájazde keď nájdem v dobrom stave tak si myslím ze problémy necakam. Zasa ako píšeš v benzíne je to takmer nezohnatelne na SK čiže by som išiel do DE pre nejaké. Tam som ochotný dať viac peňazí ten by bol aj na dlhšiu dobu len nechcem kúpiť niečo čo mi nebude vyhovovať teraz mám 1,4 corollu a to auto má 4 až 5 tisíc otáčok na diaľnici síce to zvláda ale cítim že to nie je ono je to auto do mesta. Preto hľadám niečo benzínové ale zase aby to malo aj nejaký výkon. U tých 1,8 až 2litroch som sa nejak nedopatral či je to vhodné na diaľničné tempo väčšinou sú testy na dízle a tie odporúčajú. Bojím sa že je to veľké auto keď to nalozim aby som nebol na tom ako z corollou . Keby do toho dávali nejaký 6 valec tak mám po starostiach a smelo do toho idem. :D
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných