Check T25

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Check T25

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 18. Mája 2016, 20:20

Ak je otazka ohladne adaptera na mna,tak nie. Mam len jednu sondu,teda nemusim nic oklamavat.
Co sa spotreby oleja tyka, mam rozhodne viac nez liter za vymenu. Kat mam povodny 20 rocny a viac nez 400tis.km. U mna je co sa katu tyka ,problem skor v zhrdzavenej prirube,ktora zacina "netesnit". Tiez som cumel - pochopim ak zhrdzavie rura,rozpadne sa samotny kat,ale priruba? V podstate najmasivnejsia cast toho celeho..no to je jedno.
Inak kat sa da s uspechom riesit navarenim uni katu do povodnych rur co vyjde v niektorych pripadoch podstatne lacnejsie nez celok. Zial v mojom pripade irelevantne :neutral:
Ale k veci - isteze primarny problem,teda olej zanasajuci kat, treba vyriesit - v tvojom pripade ozaj dost bolestive,ale nie neriesitelne. Kazdopadne velmi drahe. Na druhej strane liter na 10 az 15 tis.( neviem ako menis) je za mna tazka pohoda.
Davnejsie sa na fore objavilo info o pripravku menom oxykat,ktory bu mal cistit lambdu a kat prave od napalenych olejovych necistot,ale ci funguje....
Je to ako s tou zlomenou rukou...mozes si vziat nieco proti bolesti,ale tym ju nevyliecis.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

mustang941
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Decembra 2013, 19:11

Re: Check T25

Príspevok od používateľa mustang941 » Streda, 18. Mája 2016, 20:34

No skusim teda ten adaptér zatial... tych 20e ma nezabije, na ostatné automobilky to šlo a vysledky boli dobré
Ave T25 1,8 Vvti 2005

Petrik
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 15. Marca 2018, 22:52

Re: Check T25

Príspevok od používateľa Petrik » Nedeľa, 17. Februára 2019, 20:56

ahoj, dnes ma moja T Avensis nepríjemne prekvapila, keď mi najskôr počas jazdy začala svietiť kontrolka batérie (dobíjanie alternátora) aby som počas cesty domov mal zrazu rozblikanú celú palubovku, vypnuté rádio, kúrenie, nefunkčný posilovač... horko ťažko som zaparkoval, teraz hľadám príčinu....teda sa asi určite nevyhnem návšteve servisu.....nemali ste niekto podobný problém na svojich strojoch?
Mám benzínovú 1,8 vvti

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Check T25

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 17. Februára 2019, 21:53

niekde som podobný problem na fore už stretol..... :roll: presne tam spomínali "rozblikanu prístrojovku" a nefunkcne elektrické zariadenia rozne...ale už si viac z toho nepamätám.
Ale zmiatol ma ten posilovac. Mas hydraulický alebo je v tomto elektrický? Nie som si istý, totiž niektoré motorizácie T25 mali elektrický a niektoré stále hydraulický , ale matne sa mi zdá, že práve tá tvoja ma mat elektriku...potom by to sedelo.
Neviem ako problem vyriešili ( ak je to vobec to iste) tam ,kde som o tom cital, ani neviem ci to bolo tu alebo v CZ fore alebo u poliakov ....ale tusim, že výmena baterky za novu tam bola tiež spomínaná. Vsak toto sa da lahko vyskusat...
No a ak nepomože , potom hladaj na forach toyotakov tu aj český toyota klub.
Ale asi by som navstivil autoelektrikára - pozriet funkciu dobíjania - ked to tým žačalo.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Check T25

Príspevok od používateľa MiBo » Pondelok, 18. Februára 2019, 09:17

Petrik:
URCITE -treba skontrolovat-premerat dobijanie pri nastartovanom aute -ALTERNATOR -by mal davat 14.2V.
Je mozne ze akumulator je kaput ale toby si mal problem nastartovat!
Inspiracia:
https://www.youtube.com/watch?v=LGB6ZEjGm7Q
...atd
http://www.rmteam.sk/?opravy-starterov= ... y&rmteam=6
https://autorepas.sk/

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Check T25

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 18. Februára 2019, 09:48

Ja by som ako prve skontroloval ci nepraskol alebo nezoskocil klinovy remen.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Petrik
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 15. Marca 2018, 22:52

Re: Check T25

Príspevok od používateľa Petrik » Pondelok, 18. Februára 2019, 21:01

remenica na alternátore normálne fungovala, ani nebola na pocit nejaka horúca,to skôr bolo cítiť teplo z motora. vo štvrtok som objednaný do servisu. ak si dobre pamatám, niekde som kedysi čítal že Avensis mal občas problém s dobíjaním alternátoru, možno je vadné čidlo, neviem. teda dúfam že to bude max chybný alternátor, lebo ak by bol problém niekde v elektrike, to by asi bolo zlé...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných