Avensis T22 SW - voda v kufri

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Krakatau
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Streda, 29. Apríla 2015, 21:38
Bydlisko: Bratislava

Avensis T22 SW - voda v kufri

Príspevok od používateľa Krakatau » Streda, 21. Októbra 2015, 08:40

Ahojte,

Chcem sa len spýtať, či náhodou niekto nemá podobný problém ako ja a to je ten, že sa mi v kufri v prietore pre rezervu a v tých dvoch malých okolo vyskytuje voda, neodteká a hlavne neviem odkiaľ sa tam berie :?: . Koberec je suchý :? . Ak ste niekto mali podobný problém, ako ste riešili odtekanie, resp. zastavili zatekanie? Ďakujem za každú radu ;-)
2001 Avensis T22 SW 2,0 VVT-i

...japonec až nakoniec? :-)

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis T22 SW - voda v kufri

Príspevok od používateľa liguere » Streda, 21. Októbra 2015, 19:23

nazdar. toto doverne poznam :)))

v priestore pre rezervu aj v tych malych 2 bocnych priestoroch su gumene zatky v otvoroch, ktore su v karoserii (akoby v podlahe).
vyber ich a voda ti bude vytekat. dnu ti cez tie otvory nenaspliecha, neboj. ak ano, len minimum.

odkial nateka tebe neviem, mne natekalo cez spoj strechy a boku karoserie, v priestore pri zadnych dverach. proste na hornom rohu vzadu.
kasna je spajana bodovymi zvarmi a teda medzi plechmi nie je vodotesny spoj, tym vznika mala medzierka. spoj je samozrejme pretmeleny ale ten tmel casom proste kustik stvrdne a popraska, potom to prepusta vodu.

este sa casto stava, na roznych autach nielen toyotach, ze nateka okolo zadneho svetla, ale to sa mi na T22 nepotvrdilo. ked mi to zacalo zatekat, rozobral som vpodstate cele zadne dvere vramci patrania, ale ani tmel pod svetla, ani patranie okolo okna, nic nepomahalo. cize som oddekloval zadnu zast kufra, zaliezol do auta, svagor to hadicou poriadne popolieval a uvidel som... tecie zo strechy.

cize tu mas aj navod ako si urobit svoju vlastnu diagnostiku :) a teraz na jesen ti ani netreba druheho s hadicou, staci ze poriadne zaprsi :))))

chlopi ale mam dojem ze som tu uz hadam aj dvakrat pisal. niekedy treba skusit aj hladat
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

nero5501
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Sobota, 30. Januára 2016, 14:39

Re: Avensis T22 SW - voda v kufri

Príspevok od používateľa nero5501 » Pondelok, 18. Apríla 2016, 15:24

Ahoj, tento istý problém mám aj ja, a prišiel som na to že to zateká poza ten plast (nárazník) čo ide od zadneho kolesa až k druhému, neviem to správne pomenovať proste poza tú plastovú kravinu čo sa hrá na nárazník tam to zateká :/

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Avensis T22 SW - voda v kufri

Príspevok od používateľa MiBo » Pondelok, 18. Apríla 2016, 17:07

Krakatau:
Mozu to byt tesnenia pod svetlami ,skontroloval by som pretlakove klapy auta.
inspiracia:
viewtopic.php?f=6&t=2428&start=30
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 68&t=36903

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných