Avensis T22 pazvuky od riadenia

všetko o tomto modeli
jonki
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Utorok, 9. Júna 2015, 10:36

Avensis T22 pazvuky od riadenia

Príspevok od používateľa jonki » Štvrtok, 18. Júna 2015, 16:11

Ahojte chalani,

na Avensise T22, 1,6VVTi, r.v.2002 sa obcas pri parkovani vyskytuju pazvuky od riadenia. Zvuk si mozete vypocut vo videu:
https://www.youtube.com/watch?v=f4Oi7lZ9uss

Robi to pri zohriatom aute, najma ked je odpor od vozovky velky. Samotne riadenie ma bezproblemovy chod, ziadne vole, plynule sa vracia. Servo olej je doplneny, nie su ziadne straty. Zvuk nejde od klinaku a kladiek.

Problem skumalo viacero ludi a tipuju to na samotne riadenie. Nikto vsak nie so 100percentnou istotou. Riadenie - prevodovka pocas vydavania tohoto pazvuku vibruje/chveje sa.

Na jednom zahranicnom fore som nasiel informaciu (z r.2008)- parafazujem:
Po vymene riadenia problem pretrvaval, isiel som do ineho autorizaku, tam mi vymenili servo hadicu a bolo to OK. Nechapali, preco to neurobili uz v prvom autorizaku, vraj je to bezny problem T22.

Predtym, ako sa rozhodnem menit cele riadenie by som rad vedel, ci ste sa uz niekto nestretli s podobnym problemom a ak ano, ci sa vam ho podarilo vyriesit.

Dakujem za kazdu info ;-)

Jano

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis T22 pazvuky od riadenia

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 18. Júna 2015, 21:14

Mam podozrenie, ci to nie je ulozenie tlmica. Je zvlastne, ze to robi len na jednu stranu. Ale z toho videa sa neda nic jednoznavne povedat.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných