T27-Kúrenie na spolujazcovej strane stále fúka horúci vzduch

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
patrik97
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Sobota, 16. Novembra 2013, 10:29
Bydlisko: ZA

T27-Kúrenie na spolujazcovej strane stále fúka horúci vzduch

Príspevok od používateľa patrik97 » Nedeľa, 3. Mája 2015, 15:39

Ahojte,

na mojom avensise T27 je na strane spolujazca chyba kúrenia, a to že napriek nastaveniu najnižšej teploty fúka stále horúci vzduch, t.j. pravá strana neustále kúri, aj keď je teplota nastavená na "LO", alebo zapnutá klimatizácia a ľavá (vodičová) sa správa normálne....
Táto chyba sa objavila po čistení - dezinfekcii klimatizácie. Niekde na DE fóre som čítal, že by to mohol byť problém s nejakým konektorom alebo riadiacim motorcekom ovládajúcim klímu (asi jej prieduchy).

Nakoľko sa blíži leto, je to dosť blbý problém...ak niekto viete, čo s tým,,,vďaka za rady.
TOYOTA Avensis, t27, 1.8 Valvematic, Kombi, smart key

Používateľov profilový obrázok
patrik97
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Sobota, 16. Novembra 2013, 10:29
Bydlisko: ZA

T27-Kúrenie na spolujazcovej strane stále fúka horúci vzduch

Príspevok od používateľa patrik97 » Piatok, 8. Mája 2015, 18:41

Takže problém vyriešený... :)...
Po pravdepodobnom zatečení dezinfekčného prostriedku na konektor, alebo motorček ovládania kúrenia bola riad. jednotka úplne rozhádzaná a po naštartovaní motora nebolo možné ju spustiť...svietilo iba auto a nič viac. Po chvílke (možno dve až štyri min.) bolo možné ovládací panel klímy zapnúť, no bol v móde AC a tepl. nast. na 22 st. C. Z pravej, teda spolujazcovej strany fúkal pri akomkoľvek nastavení iba horúci vzduch, ľavá vodičova strana reagovala normálne...
Chybou bola chybná poloha motorčeka voči klapkám kúrenia (posun na ozub. kolieskach), čo zblblo celú klímu...po manuálnom posune (demontovaný motorček) ozubených koliesok ovládania kúrenia voči tým na motorčeku bolo zasa ovládanie a celé riadenie klímy OK ;)...
Takže tak, aby ste niekto pri podobnom probléme nerozoberali celú palubovku a nemali hlavu v smútku, ako ja, keď som si prečítal o tomto probléme na DE avensis fóre, kde bolo auto majiteľa 3 týždne v servise s komplet rozobratou palubovkou...
TOYOTA Avensis, t27, 1.8 Valvematic, Kombi, smart key

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných