Avensis alarm s centralom

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
benzoo1
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Januára 2015, 20:53

Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa benzoo1 » Nedeľa, 25. Januára 2015, 10:32

Ahojte,neviem ci sa to tu riesilo,ale ja som zatial nic take nenasiel..... chcem sa spytat,mam avensis 1.8vvt-i 2004 liftback a neviem ci to tak ma byt alebo nie,ale mam problem s centralom,v jedn. ked dam kluc do polohy ze uz idem startovat tak sa mi hned zamkne central a samozrejme ostane uz aj ked je nastartovane,myslim si ze je to blbost lebo ked som bol aj u mechanika a mali sme nastartovane auto tak sa zase zamklo stym ze vnom nikto ani nebo,ale mali sme stiahnute okno tak to bola jedina zachrana asi lebo neviem ako by to bolo keby bolo okno zavrete....bojim sa aj ked skrabem sklo s nastartovanym motorom aby mi nezamklo auto,tak preto mam dvere radsej pootvorene .... ake mate vy skusenosti s centralom v avensise? podotykam neviem co je to za alarm,ci to original alebo dorabany.... dakujem :oops:

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 26. Januára 2015, 06:10

To bude najskor domontovany alarm. Starsie toyoty nezvykli mat automaticke zamykanie a nove to maju vacsinou az ked sa rozbehnes.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
benzoo1
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Januára 2015, 20:53

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa benzoo1 » Pondelok, 26. Januára 2015, 19:13

dnes mi povedal 1 znamy co pracuje v servise autorizovanom ..... ze mam skusit ist do toyoty to napichnut na pc a ze vacsina sa da nadstavit tych centralov,tak som zvedavy co mu povedia na to ....

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 26. Januára 2015, 20:02

a aky alam tam mas?
vacsina alarmov ma viac moznosti uzivatelskeho nastavenia a toto je jedna z funkcii, ktore sa daju podla potreby preprogramovat uzivatelom.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 26. Januára 2015, 20:02

a aky alam tam mas?
vacsina alarmov ma viac moznosti uzivatelskeho nastavenia a toto je jedna z funkcii, ktore sa daju podla potreby preprogramovat uzivatelom.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
benzoo1
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Januára 2015, 20:53

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa benzoo1 » Utorok, 27. Januára 2015, 17:58

ja vobec neviem aky alarm tam je,ako sa to da prenadstavit ? pomocou nejakeho specialneho softu ci ako ? dnes som volal do toyoty a povedali ze mam prist autom,ale ze by to malo ist nadstavit..... tak uvidim co vyriesim.... alebo myslis ze staci ist nejakemu mechanikovi co ma nejaku zakladnu vybavu ako je pc a diagnostika? dik :D

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 28. Januára 2015, 01:06

najcastejsie mas niekde po pristrojovkou taký gombík ( skorej to býva packový prepinac) a pomocou neho sa to robi. Potrebujes ale manual k tomu alarmu kde je popisane aka funkcia sa ako aktivuje alebo deaktivuje. Najcastejsie je to takým sposobom , ze tým tlacitkom prepinas tam a spät , pricom pocet týchto prepnuti , je pre tu ktoru funkciu. To co popisujes je klasicky v týchto nastaveniach.
To co popisujes by si si na bežnom alarme , za predpokladu , že maš prislusný manual, nastavil podla potreby za 3minuty aj s cigaretou.
Ak mas ale nieco moderne - na pager alebo ine delikatesy, potom neviem . To co popisujem funguje na mojom aute a to je trochu starsie .
pozri tento odkaz ( ale pravdepodobne budes mat iný alarm , toto je z mojeho auta a je to z roku 95.
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... =35&t=2502

pripadne mozes skusit taký najjednoduchsi trik a to prepnutie alarmu do servisneho modu. toto býva u väcsiny alarmov rovnaké. Aj v tomto pripade ale musis najst spominaný prepinac. ked ho najdes , zapni zapalovanie a inhed tento prepiac prepni. nasledne zapalovanie vypni. Hotovo. Týmto v podstate alarm deaktivujes, co znamena , že ti prestanu fungovat vsetky spominane funkcie , ale pozor - sucasne alarm prestane auto "stražiť". jedine co bude fungovat nadalej je odomykanie a zamykanie dveri.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
benzoo1
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Januára 2015, 20:53

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa benzoo1 » Streda, 28. Januára 2015, 22:06

ahoj,zatial dakujem musim to skusit pozret ked pridem z roboty za svetla ... a dam vediet :)

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 28. Januára 2015, 23:49

tak drzim palce.
inak "užívatelské" nastavenie sa tak vola práve preto, že si ho vie urobit sam uživatel. Teda bez specialneho "softu" a podobných veci. len to pravdaže musi vediet.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
benzoo1
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Januára 2015, 20:53

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa benzoo1 » Štvrtok, 5. Februára 2015, 17:23

ahoj,ziadnu packu som na nadstavenie alarmu nenasiel ... som uz zufaly..... v toyote mi povedali ze stym asi nic nespravia ze to je podla znacky alarmu a nakolko sa do roku 2004 alarmy nemontovali,tak oni stym asi nic nevedia spravit,asi by som potreboval niekoho kto sa venuje iba alarmom a vie hned zistit co to je za znacku a potom to moze dalej riesit .... :(

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa jarson » Štvrtok, 5. Februára 2015, 18:16

no nic, takto na dialku asi viacej neporiesime.
Skus ako si pisal, najdi najbližšiu firmu ktora sa tým zaobera a podla mna to potom hravo vyriesis. Ten prepinac tam niekde urcite bude ,len to najst. Byvaleho majitela auta asi nepoznas ?
Ono sa to väcsinou davalo skryte, ale tak aby si to mal v dosahu z miesta vodica, resp aby si dociahol naraz aj na kluc aj na ten prepinac , a sucasne aby si to nemohol prepnut nahodne ( napr.kolenom) Už som to videl napr. v poistkovej skrinke alebo na hriadeli volantu...
Ja to mam pod poistkovou skrinkou napriklad a žial nahodne prepnutie sa mi už podarilo.
Tak držim palce.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
benzoo1
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Januára 2015, 20:53

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa benzoo1 » Piatok, 6. Februára 2015, 09:19

dik z ainfo jarson,uz som volal viacerym firmam co sa zaoberaju servisom alarmov,ale vsetci hovoria ze to je tazko ked nevedia co je to za alarm a podobne..... dnes idem skusit do jedneho pozret uvidim co mi tam povedia ... idem este teraz do auta a skusim to este najst tu packu .... :lol:

Používateľov profilový obrázok
benzoo1
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Januára 2015, 20:53

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa benzoo1 » Sobota, 7. Februára 2015, 07:36

no alarm som dal nakoniec demontovat lebo to bol nejaky polsky srac,na ktory nemohli v servisi najst ziadny manual ani nic podobne ... takze nevedeli to ani prestavit .... dam si neskor namontovat od nic nieco aktualne a bude to ok,lebo ten stary aj blbol,ked som napr.sadol do auta,tak sa mi uz stalo aj 5x ze zacali preblikovat smerovky ako by sa pustil alarm ale nic nepiskalo a ja som sedel v aute,takze musela ta byt nejaka chyba v tom alarme taktiez.....,a auto mi neslo nastartovat,a po niekolkych minutach sa to spamatalo a uz to islo v poho,preto som to dal aj demontovat :lol: :lol:

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis alarm s centralom

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 8. Februára 2015, 12:28

No vyborne...
Co tam budes davat' uz mas vybrate? Kedze to uz mas natahane ( kablovanie) tak to budes mat o to lahsie. V podstate ti staci prehodit jednotku a cidla a hotovo :)
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných