dotah okien

všetko o tomto modeli
Maro
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 3. Júla 2014, 08:28

dotah okien

Príspevok od používateľa Maro » Štvrtok, 3. Júla 2014, 10:17

Tak aj ja som stal majitelom Avesisa 2.0 D-4D. Mam ho 2 mesiace a zatial spokojnost. Ako to uz u mna byva vzdy do niecoho musim rypat. Po pridani cuvacich senzorov a automatickeho svietenia som namontoval aj modul na dotahovanie okien po zamknuti. MW4. Vsetko som zapojil ako bolo popisane v navode. Problem je v tom, ze to sice funguje, ale nie tak ako by malo. Modul po zamknuti dotahuje kazde okno ale asi tak sekundu, cize neuzavre okna uplne. Ma niekto s tymto skusenost? Budem rad ak niekto napise podobnu skusenost, co treba urobit. Mna napada uz len to, ze by som to zapojil priamo na motor a nie cez spinace.

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: dotah okien

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 3. Júla 2014, 10:55

asi si to skusal ale nie je to tym ze musis podrzat to tlacidlo zamknutia az kym nevybehnu hore ? aspon mne na honde to tak funguje. inde take vychytavky nemam
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Maro
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 3. Júla 2014, 08:28

Re: dotah okien

Príspevok od používateľa Maro » Štvrtok, 3. Júla 2014, 16:45

grexos napísal:asi si to skusal ale nie je to tym ze musis podrzat to tlacidlo zamknutia az kym nevybehnu hore ? aspon mne na honde to tak funguje. inde take vychytavky nemam


Urcite nie. Tu staci kratky impulz, ktory spusti rele a to dava prud motorcekom. Skusal som to aj na druhom aute co mam, peugeot a robi to to iste. Typujem ze ten modul je zly.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: dotah okien

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 3. Júla 2014, 17:01

Tie okna zastanu vzdy v priblizne rovnakom mieste ale vzdy rozne?
Lebo problem moze byt aj vo velkom odpore skla, pokial modul vyhodnotcuje zavretie okna podla odberu.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Maro
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 3. Júla 2014, 08:28

Re: dotah okien

Príspevok od používateľa Maro » Štvrtok, 3. Júla 2014, 17:51

smutok napísal:Tie okna zastanu vzdy v priblizne rovnakom mieste ale vzdy rozne?
Lebo problem moze byt aj vo velkom odpore skla, pokial modul vyhodnotcuje zavretie okna podla odberu.
Nie. Tie relatka cvakaju naprazdno, ale aj ked su okna pripojene. Proste ked dostane modul impulz zacnu cvakat jeden po druhom a to len na sekundu. Cize kazde okno vytiahne o 10 cm. Dnes som pripojil vsetky okna. Uplne sa zatvorili az na tri zamknutia auta. Tie rele cvakaju v pravidelnych intervaloch, vobec nie podla zataze.

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: dotah okien

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 4. Júla 2014, 10:35

ja by som povedal ze to mas zle zapojene... nerobil som to, ale podla mojho laickeho nazoru si vystup z relatka ktory dava impulz na dovretie pripojil na kabel ktory ovlada klasicke zavretie okna, nie na ten ktory ovlada uplne dovretie. Kedze vacsina vnutornych spinacov v afte su pri zatvarani dvojpolohove, teda v prvej polohe ide ikno hore kym drzis, a v druhej ked potiahnes tlacidlo viac, staci kratky impulz a ide okno hore. Mne to vychadza ze relatko dava signal tomu kablu/spinacu na bezne zatvaranie a nie tomu kablu na jednoklikove zavretie...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Maro
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Štvrtok, 3. Júla 2014, 08:28

Re: dotah okien

Príspevok od používateľa Maro » Piatok, 4. Júla 2014, 20:30

ondrik napísal:ja by som povedal ze to mas zle zapojene... nerobil som to, ale podla mojho laickeho nazoru si vystup z relatka ktory dava impulz na dovretie pripojil na kabel ktory ovlada klasicke zavretie okna, nie na ten ktory ovlada uplne dovretie. Kedze vacsina vnutornych spinacov v afte su pri zatvarani dvojpolohove, teda v prvej polohe ide ikno hore kym drzis, a v druhej ked potiahnes tlacidlo viac, staci kratky impulz a ide okno hore. Mne to vychadza ze relatko dava signal tomu kablu/spinacu na bezne zatvaranie a nie tomu kablu na jednoklikove zavretie...
Dava to logiku co si napisal, ale nieje to pravda. Ten modul je pripojeny priamo na kabel od motorceka. Tzn. Obchadzam rele aj tlacitka. Tento modul by mal napajat motorcek az do doby kedy dojde k pretazeniu a teda uplnemu zatvoreniu okna. Nedeje sa tak. Pisal som do eshopu kde som to kupil a napisali ze do avensisu to nepojde. Odporucili ze si mam kupit M03, ktory je urceny pre vw. Asi kaslem nato, alebo skusim najst odbornika aj ked sam niesom uplny laik....uvidim.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných