T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekovace

všetko o tomto modeli
haman
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Utorok, 5. Októbra 2010, 14:04
Bydlisko: Bratislava, Avensis 2.0 benzin 2004

T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekovace

Príspevok od používateľa haman » Streda, 11. Júna 2014, 22:36

Ahojte,

Mam Avensis T25 2.0 benzin 2004 108kW ( 1AZ-FSE )

Uz pol roka sa mi masivne stracala chladiaca kvapalina, riesil som to obcasnym dolievanim, po mrazoch mixovanim G12 a destilky a ked mi vybehla kontrola teploty do maxima, vypol som motor a odstavil auto na kraji a pockal. takto som jazdil po BA.

Davnejsie predtym, mi uz 2x tiekla chladiaca, raz som menil vodnu pumpu a 2.krat to bol chladic. aktualne chladic netiekol a pri vodnej pumpe bolo sucho.

Teraz sa mi uz ale zacal stracat aj olej posledne 2 mesiace a na hladine chladiacej bolo vidiet olejovy film. Bolo podozrenie na tesnenie pod hlavou a pri ciastocnom rozobrani sa zistilo, ze to slzi tam.

Neautorizovany servis, ktoremu verim, hlavu vymontoval, zistil, ze nedrzala vacsina hlavovych srobov. Hlavu idu dat vybrusit, kupil som nove tesnenia, vsetko by bolo fajn a tento prispevok by nevznikol, keby:

Servis mi oznamil, ze potom ako vybrali hlavu, zistili, ze 1 vstrekovac je zlomeny a dalsi nalomeny. Ze tam vidiet pozostatky lepidla, takze predosly majitel uz nieco s tymi vstrekovacmi robil.

Jeden vstrekovac stoji v Toyote 560EUR, takze vas prosim o nazor/informaciu:

1. Ci mohol servisak pri vyberani hlavy tie vstrekovace poskodit, resp. ci by sa to stalo aj v Toyota servise (i ked to je uz pase :-/ ale zaujima ma to )

2. V inom vlakne niekto pisal, ze avensis by mi mal hlasit cez kontrolku, ze je vstrekovac pokazeny, takze: Je to dokaz, ze kym som odovzdal auto do servisu, vstrekovace boli OK? Je sanca, ze toto vyargumentujem a mozem ziadat o nahradu?

3. Kde by som zohnal vstrekovace lacnejsie, 1100EUR + cena za servis, sa mi nejak do auta vrazat nechce, to ho radsej predam na diely a kupim si ine auto. hmm?
3a) je realne ich zohnat na vrakovisku?
3b) existuje predajca neoriginalnych vstrekovacov?
3c) repasacia? ako zistim, ale mam vstrekovace vlastne (vyrobca) - je to na nich napisane?
3d) original diely inym kanalom ako cez Toyotu (nejaky velkosklad) ?

dakujem za akekolvek rady a postrehy!

Moj najvacsi problem je taky, ze som sa do toho auta asi zalubil za tie 4 roky. :oops:

vandal
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Streda, 2. Apríla 2014, 12:10

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa vandal » Streda, 11. Júna 2014, 22:48

vstrekovač zlomený a nalomený?!
tak toto som ešte nepočul, keby to bolo tak po predošlom majiteľovi, tak za tie 4 roky by si si to iste všimol(emisnou by si podľa mňa neprešiel ani keby neviem čo bolo), auto by jednak nemalo ani výkon a pochybujem, že by to nejaká kontrolka NEhlásila - mne(i predošlému majiteľovi) začali odchádzať 2 lambdy a auto to hneď dalo na známosť kontrolkou(hlavne pri jazde v meste) ;)
Neviem, ako je to z právneho hľadiska, ale predpokladám, že keby si to dal do toyoty ako to je teraz a dali by k tomu ofic. vyjadrenie, tak ten servis, ktorému si veril, by mal riadnu smolu... Inak skús kontaktovať "maníkov" z Popradu
https://www.facebook.com/JapaneseCustoms?fref=ts
myslím, že už videli všeličo a snáď Ti aj poradia, ako ďalej...

...ber to len ako môj laický názor
Avensis 2.0(1AZ-FSE) LiftBack A/T Sol Eleg
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 11. Júna 2014, 23:02

najprv zisti cislo toho vstrekovaca - bud podla vin v nejakom katalogu, alebo jednoducho precitaj z neho.
Potom na nete pohladaj a podla mna urcite najdes aj v dobrej ( lepsej) cene.
Co sa týka toho zlomenia , mozno su iba nalomene tie plastove drziaky kontaktov alebo co to vlastne je. Teda to nutne nemusi mat za nasledok okamžite pokazenie vstreku - teda kym je kontakt v poriadku - neviem, to by bolo treba vidiet, ale ine sa tam nema co ulomit myslim.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

haman
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Utorok, 5. Októbra 2010, 14:04
Bydlisko: Bratislava, Avensis 2.0 benzin 2004

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa haman » Streda, 11. Júna 2014, 23:06

diky za reakcie a tip!

Obrázok

ta modra plastova cast je na 1 vstrekovaci urvana a na dalsom sa hybe, po slabom zatlaceni prsta. Zvysne 2 vstrekovace maju tu plastovu cast pevnu/nehybe sa.

je pravdepodobne, ze problem je len v tych plastovych drziakoch. Takze nova otazka:

4) daju sa tie plasty menit / zohnat?

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 11. Júna 2014, 23:33

no presne to som si myslel. Nemam vsak pocit , ze by sa toto dalo zohnat samostatne. Podla mna to zalep a hotovo. Kedze vlastne fungovali, kontakty su nateraz zrejme v poriadku, teda nutne menit asi netreba. Zalepit to ale asi bude lepsie , vibracie to mozu totiž dostat do stavu, ze kontakt už nemusi byt dobrý a vstrek zacne vynechavat - len teoretizujem.
Otazka je kto a ako to zlomil. Beznou prevadzkou sa toto urcite nestane - teda len pri nejakom servisnom zasahu.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 12. Júna 2014, 06:42

Skus kontaktovat www.nipponcars.sk. edia zohnat aj original. A pouzivane by som hladal v polsku cez www.allegro.pl, sprostredkovanie dovozu robi www.autofra.sk objednaval som cez nich par krat veci a vzdy som bol spokojny.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 12. Júna 2014, 09:41

Rychly pohlad na eBay hned odhalil rozumnejsiu cenu ;)

http://www.ebay.com/itm/Toyota-Avensis- ... 1321567706
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa jarson » Štvrtok, 12. Júna 2014, 21:19

alebo tu, mas to v prepocte za cca.130€ aj s omackou... cez autofra to mas doma za oar dni. tiez vyskusane.

http://allegro.pl/wtrysk-23250-28090-to ... 15943.html
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

haman
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Utorok, 5. Októbra 2010, 14:04
Bydlisko: Bratislava, Avensis 2.0 benzin 2004

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa haman » Utorok, 16. Septembra 2014, 16:35

Ahojte znova,

tak zobral som vstrekovace z tej ebay linky co tu bola pastnuta, ale proste zrazu vsetko zle.

silne podozrenie, ze mechanici v BA, ktory pri oprave hlavy setrili cas a nevybrali motor a tym padom urvali vstrekovace a poskodili aj servo, lebo tam je zly pristup. Servo zacalo kvapkat potom ako som od nich dostal auto, reklamoval som to, zistili ano ze je to servo, ze to neni ich problem, ze oni dobre utesnili prsia a hlavu, nechceli si to priznat ani tie vstrekovace, tam tvrdili, ze to uz niekto pred nimi riesil, ale to by som snad vedel.

Zlozili mi auto, ale bolo este v horsom stave ako po 1.odovzdani, skakalo ako diva koza, diagnostika vravela, ze mi vynechavaju 2 valce. Rozhodol som sa na tom odist do Popradu, lebo som bol zufaly.

Tam sa zistilo ze rozvodova retaz bola zle dana a ze EBAY vstrekovace vykazuju prilis velke davky na testoch. Som rad. ze sme nemenili zbytocne zadne lambda sondy, ktore hlasili zvlastne cisla.

Neviem teraz ci tie EBAY vstrekovace mam riesit a ziadat peniaze naspat od toho predajcu z Madarska, alebo sa na to vykaslat.

Inak moderatori prispevok od sparcoxxx mozete presunut sem, nech je to info pokope. dik.

Auto ide teraz mozno aj lepsie ako pred poruchou, je pravda ze ho mam len 3 dni.

Ale Sparcoxxx je pan auto-HODINAR!! rozlozi auto do srobika, vymeni vadne kusy, zlozi a auto ide.

Skoda ze som na Japanese Customs neprisiel skor, bolo by auto hotove o 2 mesiace skor a o minimalne 50% lacnejsie by ma to vyslo.

Ale co ta nezabije, ta posilni :)

Dufam, ze auto potiahne bez vaznejsej opravy aspon rok, idealne 2. Budem jazdit trochu galantnejsie voci nemu a aj castejsie kontrolovat jeho stav (hladiny atd).

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 16. Septembra 2014, 20:43

Super, ze ti to konecne ide.
Vstriekovace by som urcite riesil, hlavne ked mas zaznamy z merania.
Zaujimalo by ma len ci ta cena opravy nebola drahsia ako aktualna cena auta.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

haman
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Utorok, 5. Októbra 2010, 14:04
Bydlisko: Bratislava, Avensis 2.0 benzin 2004

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa haman » Streda, 24. Septembra 2014, 14:37

smutok napísal:Zaujimalo by ma len ci ta cena opravy nebola drahsia ako aktualna cena auta.
je to mozne, ale tie veci sa nabalovali. zacal som s tesnenim pod hlavou, cez znicene zavity na hlave, zlomene vstrekovace, (pocas oprav zacalo tiesct servo), novu rozvodovu retaz, dalsie vstrekovace, lamba sonda. taka mensia generalka, dufam, ze teraz potiahne 2-3 roky, lebo ma vystre.

a kolko stoji aktualne take auto? :)

vandal
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Streda, 2. Apríla 2014, 12:10

Re: T25 chladiaca, olej, uvolnena hlava a zlomene vstrekova

Príspevok od používateľa vandal » Streda, 24. Septembra 2014, 15:15

4500-5000€ :D
Avensis 2.0(1AZ-FSE) LiftBack A/T Sol Eleg
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných