Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 2. Júna 2014, 22:14

Problem nie je v dennom svieteni ale v ludoch co nevedia pouzivat svetla. Problem je v povinnom dennom svieteni a na to denne svetla su fakt dobre kedze nezatazuje komponenty ktore nie su potrebne, napriklad zadne svetla, osvetlenie spz a hlavne podsvetenie pristrojovky kde sa fakt zle vymenaju vypalene ziarovky. Zazil som ludi ktori mali denne svetla v takych svetelnych podmienkach, ze som nad zadnou hmlovkou premyslal ale oni by isli aj bez svetiel podla mna, takze to nebude problem denneho svietenia.
Inak nad tym cybertronic som uz viac krat premyslal, len sa mi nepaci, ze musis zasahovat do kabelaze. V tom to nemecke riesenie je ovela krajsie. Ale keby niekto vedel kde zohnat take puzdra na poistky ako pouzivaju oni, tak by som bol celkom vdacny.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
patrik97
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Sobota, 16. Novembra 2013, 10:29
Bydlisko: ZA

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa patrik97 » Streda, 4. Júna 2014, 13:59

Tomáš, máš pravdu - rozmýšľanie sa dnes akosi moc nenosí, , ,a tiež mi to nie je po vôli.

Denné svietenie je takto predpísané, takže tí, čo nemysia (ne)svietia...resp. (ne)svietia za zníženej viditeľnosti (ako píšeš napr. za šera), pretože "denné proste svieti a načo budem zapínať svetlá" nemysliac na ich viditeľnosť...Takto je to to s myslením u nás ale bohužiaľ pri všetkom a väčšine, pretože ohľaduplnosť a MYSMENIE aj na ostatných je už pre mnohých niečo nepohodlné a "navyše"...,,,človek sa takto vo všetkých oblastiach (nie len premávka) denne bezmocne pozerá a často sa nedá nenas..ť, ale škodíme tým len sebe, jelitá sa proste aj tak nezmenia...

No, späť k téme:
Po pripojení modulu mám páčku zapínania svetiel stále v režime "AUTO", aby sa napr. počas zlého počasia keď je tmavo, podvečer alebo pod mrakom zapli svetlá kompletne a na 100%. Viem, že nie vždy, kedy by som chcel sa svetlá zapnú automaticky (v závislosti na nastavení citlivosti svetelného senzora), ale aj toto sa na module dá programovať.
Preto striehnem, kedy a za akých podmienok sa svetlá v režime "AUTO" zapínajú, aby som to mohol upraviť podľa potreby, t.j. prenastavím senzor (jedna z funkcií modulu) aby zapínal svetlá pri konkrétnych vonkajších podmienkach...
Už som to skúšal, počas tohto týždňa bolo dosť pod mrakom, daždivo a tmavo (utorok), svetlá sa rozsvietli naplno...no musím vonku vystihnúť ten prelom, kedy ešte nie je až tak tmavo, ale svietiť by už mohli, aby som to prenastavil ;)

P.S.: Zmena v mojom nastavení intenzity denného svietenia na 60%...tých 40% bolo málo.
TOYOTA Avensis, t27, 1.8 Valvematic, Kombi, smart key

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 4. Júna 2014, 17:15

No s tym senzorom mas pravdu, kolega na ochcafke to ma tiez ktovieako nastavene a minule som si vsimol, ze vobec nesvietil pricom bolo fajne sero a rozhodne to na svetla bolo. "Ale vsak mam AUTO", asi tak nejak je zmyslanie ludi, automatika sa postara. Veru sa "postarala".
Dalsia vec je navrh samotnych aut/svietiacich elementov, svietim cely zivot, aj na felcke za mojich mladych cias som svietil a je pravda, ze ziarovku som riesil asi 2x a raz odislo podsvietenie pristrojovky (resp. ocovi), na druhu stranu to auto malo za sebou cez 10 rokov. Na mojom Lexe svietim furt a jakziv som nic menit nemusel (klop klop). Takze je to aj o navrhu, beriem ze mozno nejaky francuz abo co - tam je vidina uspory ziaroviek mozno na mieste :) Otazka ci to stoji za to ak sa do mna raz niekto trafi len vdaka tomu "lebo AUTO". :roll:

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 9. Júna 2014, 15:16

Som na tom podobne ako spider. Svietim celym autom furt. A neznasam denne "svietenie". Kazdy druhy dement si nabastli barsaku bludicku barskam na auto, kde sa to vojde, a hura, podme do krasneho letneho vecera o 20:30 robit haluze druhym vodicom! A zozadu nesvieti pre istotu vobec nic, zozadu sa nehody totiz nestavaju :idea: . Jak toto mohol niekto vobec vymysliet, a preco nebol na mieste zastreleny? :roll:

Myslenie nie je v mode, spravne to tu bolo napisane, ze kto o pol deviatej vecer svieti dennymi, tak ten by ani normalnymi svetlami nesvietil. A tak jedine riesenie, ktore odfiltruje ludsku nepozornost ale aj chronicku neschopnost rozmyslat je to, ze cele auto bude svietit furt a hotovo! Kym to tak nebude, budu cesty plne dementov na dennom svieteni za burky, vecer, alebo ako som uz neraz videl, aj v uplnej tme. A dalsi experti nebudu svietit vobec (znamy vdaka takemu prisiel o znacnu cast kufra na svojom novom BMW, mal stastie, ze len o to). Ak denne svietenie, tak umoznit vypinat jedine osvetlenie SPZ a palubky.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 9. Júna 2014, 15:39

Cez den ked je dobre svetlo je uplne jedno ci mas zadne svetla alebo nie a preto je zbytocne ich zapinat. Presne pre to boli schvalene denne svetla a zo zakona, pokial mas namontovane denne svetla tak ti nesmu svietit ziadne ine okrem dennych.
Ja osobne by som zrusil cele denne svietenie aj s dennymi svetlami aj ked ja svietim stale aj ked to nebolo povinne som svietil.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 9. Júna 2014, 16:22

smutok napísal:Cez den ked je dobre svetlo je uplne jedno ci mas zadne svetla alebo nie a preto je zbytocne ich zapinat.
Nesuhlasim, staci ked auto vojde za bieleho dna do tiena a voci silnemu svetlu vsade naokolo ho "nevidis", svetla by si videl. Uz sa mi to neraz stalo. Sede auto v tieni je problem.
smutok napísal:Presne pre to boli schvalene denne svetla a zo zakona, pokial mas namontovane denne svetla tak ti nesmu svietit ziadne ine okrem dennych.
Ale toto schvalili dodatocne. Prve (starsie) auta s dennym svietenim to maju tak, ze svieti aj zadok okrem SPZ.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 9. Júna 2014, 16:37

Neviem ktore to tak maju, nemal som este osobnu skusenost s takym systemom, co automaticky zapinal aj zadne svetla.
A v tieni zo zadu nie je problem iduce auto, lebo ide priblizne rovnakou rychlostou, ale taky cyklista alebo odstavene auto bez svetiel uz problemom je.
Ale uprimne sa nechystam pustat do tejto polemiky. Takze mas pravdu, nech auto svieti co najviac zo vsetkych stran a potom ho bude urcite videt.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 10. Júna 2014, 10:42

:mrgreen: ;-)

P.S. kamosove BMW 1 to ma tak, svietia angel eyes a zadne svetla, nic viac. Bal sa, ze presne kvoli tomu co si pisal, ho budu natahovat na STK alebo policajti - ze mu svieti aj zadok. A preaveze mu povedali, ze to je tak spravne, lebo ma auto z doby, kedy bol zakon takyto a ze praveze, keby nesvietil zadok, tak mu daju po prstoch :roll:
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
JRD McLAREN
začiatočník
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2012, 21:45

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa JRD McLAREN » Streda, 22. Februára 2017, 22:08

Ludia ozivim trochu temu ..
kedze ma dnes zavzdusnovali s Landcruiserom a dennym svietenim ..
ja som nasledne zavzdnusnoval Pia, on dalsich ludi .. ...atd. atd..

Mate niekto v hlavnej dedine na svojom aute funkcny modul DRL z nemecka ..??
..teda z tohoto linuku http://www.misterdotcom.de/tagfahrlichtmodule/toyota/ , ktory dam na prvu stranku patrik ..??

rad by som si to pozrel nazivo....

prip. by som chcel vediet, co vsetko bolo sucastou dodavky ..??
ake prislusenstvo, kabelaz adeptere poistiek a pod ...

DAKUJEEMM ... :mrgreen:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/
montaz Standalone a PiggyBack jednotiek

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa farnell » Štvrtok, 23. Februára 2017, 13:36

kuki napísal: Utorok, 10. Júna 2014, 10:42 :mrgreen: ;-)

P.S. kamosove BMW 1 to ma tak, svietia angel eyes a zadne svetla, nic viac. Bal sa, ze presne kvoli tomu co si pisal, ho budu natahovat na STK alebo policajti - ze mu svieti aj zadok. A preaveze mu povedali, ze to je tak spravne, lebo ma auto z doby, kedy bol zakon takyto a ze praveze, keby nesvietil zadok, tak mu daju po prstoch :roll:
A aký rok výroby to BMW malo.
Ja som bol na STK nedávno a mam DRL s hmlovkami od osram a na STK nik neriešil rok účinnosti toho predpisu, rok výroby auta a (ne)svietenie zadných skupinoviek ak svietia DRL...

Používateľov profilový obrázok
hugot
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Novembra 2016, 09:59

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa hugot » Štvrtok, 23. Februára 2017, 14:22

tak to moze byt rad, ze ma auto z tej doby. A ze je to tak ako je. Ono clovek niekedy ani sam nevie ako co urobit aby vyhovel aj na stk alebo pred policajtami

Používateľov profilový obrázok
JRD McLAREN
začiatočník
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2012, 21:45

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa JRD McLAREN » Sobota, 25. Februára 2017, 19:24

...kurna jak som ja rad, ze ste mi dokazali poradit ...
..a nepiplali sa zbytocne v 3 roky starom temate ..
:roll:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/
montaz Standalone a PiggyBack jednotiek

Používateľov profilový obrázok
mravac
panic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Piatok, 3. Júna 2016, 15:11
Bydlisko: Žilina

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa mravac » Nedeľa, 26. Februára 2017, 12:36

Ja som nad niečím takým tiež rozmýšľal do mojej T27, ale príde mi to dosť predražené nato, čo to dokáže. Teraz sa môžem mýliť (vyveďte ma z omylu), dám za modul 80€, a za ako dlho sa mi to vráti, aby som bol v pluse? Samozrejme to plní šetriacu funkciu, menej sa hrejú svetlá, žerie bateria, ale najvacsia vyhoda je, ze nemusim sam zapinat svetla. Da sa nejako vycislit, ze sa mi na ziarovkach a ostatnych veciach tato investicia vrati a ako bonus dostanem automaticke denne svietenie?

Predpokladam, ze tam je nejaky mikrokontroler za 3€ plus nejake tranzistory s PWM za 10€-20€ aby dokazali spinat prudy na svetla. CI sa mylim?
Toyota Avensis T27 combi - 2009 2,0 D4D 93kW 1AD-FTV

Používateľov profilový obrázok
JRD McLAREN
začiatočník
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2012, 21:45

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa JRD McLAREN » Nedeľa, 26. Februára 2017, 19:49

mravac napísal: Nedeľa, 26. Februára 2017, 12:36Predpokladam, ze tam je nejaky mikrokontroler za 3€ plus nejake tranzistory s PWM za 10€-20€ aby dokazali spinat prudy na svetla. CI sa mylim?
Predpokladas uplne spravne ...
tutok modul co mi bude spinat HLAVNE SVETELNE RELE ..
po zapnuti zapalovania..
DSCN3924.JPG
DSCN3924.JPG (103.04 KiB) 5960 zobrazení
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/
montaz Standalone a PiggyBack jednotiek

Používateľov profilový obrázok
mravac
panic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Piatok, 3. Júna 2016, 15:11
Bydlisko: Žilina

Re: Denné svietenie t27 - žiadne prirobené LED a pod.

Príspevok od používateľa mravac » Nedeľa, 26. Februára 2017, 20:02

Že by som si niečo zostrojil do auta? Asi by som poriešil aj tú reguláciu výkonu svetiel cez nejaký tranzistorový spínač. Tam by trebalo ale zakomponovať asi aj výstup zo svetelného senzora a poriešiť k tomu nejaké ovládanie. Skôr ide o problém ako to odladiť aby to bolo spoľahlivé a neodišlo to niekde na ceste. Nejaký master vypínač, aby to obišlo celú elektroniku, keď by zlyhala. Máš nejakú schému k tomu čo vyrábaš?
Toyota Avensis T27 combi - 2009 2,0 D4D 93kW 1AD-FTV

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných