Avensis D4D 2.2 110kw problém

všetko o tomto modeli
ximor
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Piatok, 2. Mája 2014, 15:15

Avensis D4D 2.2 110kw problém

Príspevok od používateľa ximor » Štvrtok, 8. Mája 2014, 22:51

Zdravím, pred necelými 2 týždňami som si zadovážil veľmi krásne a zachovalé autíčko TOYOTA avensis 2.2 D4D 110kw (160 tis. km, 2008). Po prvej jazde som si ho rýchlo zamiloval.

Avšak po pár dňoch ma potešenie prešlo. Sadnem do auta, stočím kľúčom a auto neštartuje. Naštartuje tak na 3-5 krát. Keď som ho kupoval štartovalo, ako keby práve vyšlo z linky a nemalo 6 rokov. Tieto ťažšie štarty sú vždy, keď sa s autom nejazdí deň, dva. Čiže ako náhle sa na aute jazdí, respektíve ako raz naskočí, v ten deň už so štartom problém nie je a opäť štartuje ako nové. Včera auto naskočilo na prvý krát, dnes až na piaty, pričom som si všimol hustý biely dym pri štartovaní. Pri bežnom chode motora pomaly dym ani nevidno, motor ide krásne.

Za týchto pár dní som prešiel hádam všetky fóra, čím to môže byť. Našiel som veľa rubrík so zlými štartami, respektíve problémy s chladnými štartami, avšak nie taký ako môj. Nemyslím si že to je štarterom (ten vraj blbne pri teplom štarte), alebo baterkou (dnes som kontroloval v servise 83%). Dočítal som sa že to môže byť strekovačmi (ale to by predsa auto viac žralo alebo by motor nebežal ako mal nie??? ) Niekde som čítal že to môže byť EGR ventil, avšak neviem či môže mať niečo so štartom? Pokúsim sa ho vyčistiť sám. Nakoniec som čítal o SCV ventiloch. Vraj to môže byť aj nimi. Rozmýšľal som teda aj nad tým, či mi nemôže spadovať nafta.

Vec sa má tak, nerád by som vymenil pol motora (ako to v servisoch radí robia, však biznis je biznis), aby som nakoniec zistil, že mi stačilo vymeniť len jedno z toho.

Bol by som veľmi vďačný, ak by ste sa tu vyjadrili čo si o tom myslíte. Čím to môže najpravdepodobnejšie byť.

PS: nechcem tu otravovať novou rubrikou o štarte motora, len chcem poradiť od skúsenejších a softvérom to asi nebude, keďže som sa dočítal, že s tým mali problémy ročníky pred 2007.

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis D4D 2.2 110kw problém

Príspevok od používateľa fajry » Nedeľa, 11. Mája 2014, 12:21

Problém so štartovaním je aký? Motor točí, točí, ale auto nenaskočí? Alebo otočíš klúčikom a je ticho, motor ani necvakne? Určite by som odporúčal ísť na diagnostiku, kde hneď na úvod zistíš, či motor vykazuje nejaké chyby. Ak nie, tak potom bude treba pátrať ďalej.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

vandal
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Streda, 2. Apríla 2014, 12:10

Re: Avensis D4D 2.2 110kw problém

Príspevok od používateľa vandal » Nedeľa, 11. Mája 2014, 13:24

narýchlo podľa toho, čo píšeš, mi napadlo, že padá nafta, t.j. skús vymeniť palivový filter - meniť ho treba tak či onak a je to aj prvý najlacnejší krok k zisteniu chyby...
Avensis 2.0(1AZ-FSE) LiftBack A/T Sol Eleg
Obrázok

ximor
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Piatok, 2. Mája 2014, 15:15

Re: Avensis D4D 2.2 110kw problém

Príspevok od používateľa ximor » Nedeľa, 11. Mája 2014, 23:17

veru skúsim to tým filtrom, mám také tušenie, že bude asi spadovať nafta, ono to potočí ale nenaskočí.... skúsil som teda nacukať naftu ručne a motor skočil hneď ...

sparcoxxx
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2013, 17:23

Re: Avensis D4D 2.2 110kw problém

Príspevok od používateľa sparcoxxx » Utorok, 13. Mája 2014, 21:50

ci je to starter da sa velmi lahko zistit podla otacok motora cez data list na diagnostike ....ci to robia vstreky alebo scv ventil da sa velmi lahko zistit aky je startovaci tlak na common rail ...ci je to potom scv ventil alebo vstrek sa da zistit pripravkom .....riesim to bezne https://www.facebook.com/JapaneseCustoms


JapaneseCustoms
FaceBook:JapaneseCustoms
špecializovaný servis japonských áut
5rokov mechanik-diagnostik u TOYOTA
TEL:0948 011 923
5xmajster sr dbdragracing
LEXUS LS600HL
Subaru Impreza 2,5Sti,TurboKIT TEIN ,520PS
supra MKIV manual original LHD

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných