Check engine na 1ZZ-FE - vyblikanie kodov?

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Check engine na 1ZZ-FE - vyblikanie kodov?

Príspevok od používateľa liguere » Streda, 7. Novembra 2012, 23:07

akosi som to nenasiel, (asi neviem hladat lebo ani na gugeli som si zatial neporadil) daju sa na tomto motore prepajanim svoriek (a ktorych?) vyblikat chybove kody, alebo to treba uz len napojit na tester? je tam obd II pokial ma zrak neklamal.

totiz, situacia je taka, ze nie som si celkom isty co sa vlastne stalo. asi kombinacia viac faktorov. v nedelu som natankoval takmer plnu nadrz, na OMV. v pondelok som zaznamenal prvykrat nejake take divne cukanie, akoby skakaci benzin. kus som zanadaval ze kurnik na tej pumpe berem uz roky a nikdy nebol problem, co to tam teraz naliali...
ale zhorsuje sa to, hlavne za studena velmi cuka/trha/zakucka sa pri pridavani, najma v otackach do 2500. a zacal uz svietit a sem-tam aj blikat check engine. vyzera to na seriozny misfire, aj ked len za studena. ked sa zahreje, sprava sa slusne.
tipy su:
moj prvotny - hujovy benzin.... asi to nebude len to.
moj druhotny - kedze zle pali, nieco okolo sviecok a kablov(cievok). kluc na sviecky neviem najst (HANBAAAA, ale co uz), cize toto neskontrolujem a kable nemam s kym vymenit na otestovanie.
moj treti podporeny telefonickou diagnostikou s mojim znamym odbornikom na toyo - lambda. ale ktora...

cize vselijak by som potreboval vyblikat tie kody ak sa da. potom hadam vygooglit tabulku ze co znamenaju tie bliknutia

ak by ste niekto vedeli, pls napiste. idem este kus googlit
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Check engine na 1ZZ-FE - vyblikanie kodov?

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 8. Novembra 2012, 06:57

Videl som neaky navod na vyblikanie aj na obd2 konektore ale nikdy som to neskusal a inak ako citackou by som to ani nerobil. Ale pozor musi ti svietit porucha, inak nic nevycitas.
Co sa kablov tyka, tak na zz motoroch uz nie su v tej klasickej podobe, su tam cievky na kazdu sviecku zvlast. Zacal by som od sviecok, kedy boli menene naposledy?
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Check engine na 1ZZ-FE - vyblikanie kodov?

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 8. Novembra 2012, 21:56

ano kable su vlastne spolu s cievkami na tychto motoroch. preto som aj pisal ze podozrenie pada trochu aj na sviecky resp. kable(cievky), lebo su integrovane ci ako to nazvat.

sviecky maju 2 alebo 3 roky, nepamatam presne, ale pri mojom rocnom najazde do 10000km by nemali byt este za zenitom. ako som pisal, mensia komplikacia je ze kluc na sviecky (teda gola nastavec) som kdesi dobre odlozil....

no nic, pokusim sa zajst na diagnostiku, ze co to povie
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Check engine na 1ZZ-FE - vyblikanie kodov?

Príspevok od používateľa liguere » Piatok, 9. Novembra 2012, 17:38

a este teda jedna otazka - aky je rozdiel ked check engine svieti a ked blika?
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Check engine na 1ZZ-FE - vyblikanie kodov?

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 9. Novembra 2012, 18:41

Nemam potochu. Inak k tym svieckam, biezne sviecky maju zivotnost tak 30k km takze podla mna su iz zrele na vymenu pokial tam nemas platinove alebo iridiove. Pripadne neake ine s dlhsou zolivotnostou.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Check engine na 1ZZ-FE - vyblikanie kodov?

Príspevok od používateľa liguere » Utorok, 13. Novembra 2012, 23:02

no tak som sa pohrabal v starsich zaznamoch a sviecky maju cca 2 roky a 20tkm. na diagnostiku som sa sice objednal, ale nakoniec som nezistil nic, lebo check engine zhasol....
totiz cez vikend som sa pokusil o nejaku samodiagnostiku, ze aspon pomeram lambdy. nasiel som 3 ks, vsetky su s tym onym ohrevom (ved to som aj cakal). ten ohrev semtam lubi odist, to uz sa aj tu viackrat pisalo. cize merame merakom na odpor/prud/napatie...
ako mi poradil spominany odbornik na toyo, 2 kable rovnakej farby (ze vraj pravdepodobne cierne - mal pravdu su cierne) su na ohrev, tie dalsie dva su pre signal. (u mna modry a biely). v podmienkach na parkovisku pred blokom som dokazal pomerat 2 z 3 sond, ta tretia ma dobry pristup iba zdola. prip. mozno po demontazi kolesa a plastoveho podblatnika, ale to sa mi nechcelo skusat. zaver - odpor namerany 13.5 ohm na oboch. asi je dost jedno ake cislo, hlavne ze nie je nekonecno, cize preuseny=nefunkcny obvod. ked uz som sa rypal, odpojil som cievky a porusal s nimi aspon trochu - sviecky som nevyberal zatial, kedze orech na sviecky je stale nezvestny a riesil som to v nedelu poobede cize nakup noveho tiez nebol prilis realny.
vysledok, v pondelok zhasol check engine. problem ostal, aj ked menej vyrazny. pri navsteve mechanika, samozrejme uz bez svietiacej kontrolky, sa napojenie na citacku teda nekonalo, aspon mi ale zmerali aj tu tretiu lambdu a tiez sa tvari ze je OK.
aj sme sa trochu previezli, no a hadajte - samozrejme auto neurobilo vobec nic, ani naznak zakuckania ci chodu ako na 3 valce. fakt to vyzera ze len za studena to robi........
tak sme sa posmiali ze toyotka ich chcela vidiet ci este ziju, ze davno nebola v servise (naposledy v lete aj to len zavarit vyfuk). a ze teda skusim prist ked bude svietit kontrolka.
ale tiez manik nevedel, co to je ked blika check engine.
joj ale som sa rozpisal, az prilis vystizne to asi bude.
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Check engine na 1ZZ-FE - vyblikanie kodov?

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 15. Novembra 2012, 23:38

kedze sa check engine umudril a zacal zase svietit, doletel som na diagnostiku.
and the winner is - tip cislo 2, nieco okolo sviecok resp. kablov/cievok.
lebo vycitana chyba je P0303 - vynechavanie 3.valca.
cize pri troche stastia sviecka, pri troche smoly cievka. ako smutok spravne poznamenal, tento motor uz nema klasicke vysokonapatove kable, ale kazdy valec ma svoju vlastnu cievku...
gola orech na sviecky zakupeny, cize zajtra sa mozem na to pozriet, ci nahodou je to len sviecka alebo teda cievka bude musiet prist nova
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Check engine na 1ZZ-FE - vyblikanie kodov?

Príspevok od používateľa liguere » Pondelok, 18. Marca 2013, 18:04

aby som to uzavrel. sviecky som pozrel ale nebolo to ono. cize cievka vymenena, auto fici. naklady cca 60 evri. (cievka cca 57 plus orech na sviecky. diagnostiku mi urobili za pekne dakujem)
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných