Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa kracken » Pondelok, 10. Júna 2013, 11:19

podla mojich skusenosti... 2,4ka 140kW benzin v meste zerie vsetko, aj travu okolo cesty.. .priemer zima - leto, iba kratke trasy do 3 km cca 11,5 litra na 100ku.
dlhsia trasa, t.j. cca 500 km, kombinacia 60% dialnice a 40 % okresky cca 7,8 - 8,1 l... a to nie som brzdou, a rad si uzijem aj vetec.. :mrgreen:

ale uz sme OT... :(
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa Gabo » Pondelok, 10. Júna 2013, 11:52

zvady napísal:Tiež som chvílu pokukoval po Accorde - koľko tá 2.4 v reáli žerie? (nerobil sa aj 2.0?)
Lebo ten diesel má fajn spotrebu - aspoň čo som pozeral recenzie.
Podla vyrobcu je 9,8l/100km kombinovana. Ja sa drzim okolo 8,5l/100km. Ale mesto jazdim len velmi malo. Plus je tam automat, ktory tiez setri spotrebu :)
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa milos » Pondelok, 10. Júna 2013, 21:37

ak si sa rozhodla pre naftu pozeram ze tu na fore je jeden slusny na predaj :D
viewtopic.php?f=19&t=7671
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

wer
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Sobota, 8. Júna 2013, 19:20

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa wer » Streda, 12. Júna 2013, 08:30

ooo, to teraz mi tu davas, ked som uz nalomena na benzin..? :razz:
ale inak tych benzinakov (aj vseobecne) moc v ponuke nie je :( na co sa tam mam, prosim, zamerat (aky motor), comu sa vyhnut, na co obvykle trpia..? a co sa tyka spotreby - nie je lepsou volbou mensia corolla napr?

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 12. Júna 2013, 09:10

Rozne kombinacie vahy vozidla, konkretnej motorizacie a sposobu jazdy spravia vela v spotrebe. Napriklad moje GTi zralo priemerku na 300km po okreskach a troskuv meste 7.5 / 100 a to je 4age a moc som ho v serpentinach nesetril - for fun!, bezna corolla 4afe (tiez 1.6 ale mensi vykon a zivost) s ktorou som jazdil ako s rodinnym a viac po meste zrala 10 ale tiez som ju moc nesetril ze :D. Corolla combi urcite uvezie dost ale co sa tyka spotreby a diesel motorizacii to ti neviem povedat. urcite je lahsia ako avensis
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa milos » Streda, 12. Júna 2013, 23:03

hlavne si ujasni čo potrebuješ- velke auto(avensis) alebo staci aj mensi kombik (Corolla) na porovnanie mam fotku mojej rolky s bratovim ave
Obrázok
dalej kratke trasy hlavne mesto alebo casto na dialnici?
ja ked som pomahal vyberat ave pre brata tak tam bola jasna volba lebo auto služi hlavne na dlhe trate po dálnici čiže nafta ale ked sa teraz zhovaram s bratom tak rovno povie že keby jazdil viac v meste tak tam sa ta vyhoda nafty strati lebo spotreba nie je az taky rozdiel tak by radsej bral benzinak.
Motor by som povedal 1,8vvti 1,6ka bude slaba ak by si vybehla mimo mesto s viac naloženim autom kedze si zvyknuta na naftu tam by ti velmi chybal krutak .
Corolla by mohla mat lepsiu spotrebu predsa je to lahsie auto(aj ked velký rozdiel tam nebude ak vobec) a podla mna to pohodlie v avensise za to stoji a bude aj bezpečnejší a aj vybavou bude niekde inde
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

wer
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Sobota, 8. Júna 2013, 19:20

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa wer » Štvrtok, 13. Júna 2013, 05:38

co sa tyka velkosti - ja by som skor potrebovala porovnat kufre... :D isteze by som uprednostnila avensis, ale zalezi na ponuke - moc ich nie je.. :? a teda nechala som si poradit (vseeetci mi to radia :) ) - pojdem do benzinaka - najcastejsie jazdim po meste a kratke trasy.

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 13. Júna 2013, 07:56

Aj pri tom kufri zalezi ako ho chces pouzivat, ci sa budete vozit viaceri s batozinou(tak Avensis), alebo len prilezitostne chces previest nieco vecsie. Ak len prilezitostne staci aj Corolla, mam Starletu a ta je ozaj mala, mensia ako napr.Skoda Felicia, ale po sklopeni sedaciek tam vopcham paletu 80x120cm a ked vyhodim spolujazdcovu sedacku tak som viezol 2 matrace 80x2000cm a to som este zavrel zadne dvere. Takze aj Corolla by stacila, aj tak ked tam budes pchat nieco vecsie musis sklopit sedacky aj v Avensise. A bude lahsia(menej zrat,zivsia) a spratnejsia. A neviem ci ma Avensis take iste kolesa ako Corolla, ale je rozdiel kupovat 14" alebo 15-16" gumy.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

wer
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Sobota, 8. Júna 2013, 19:20

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa wer » Štvrtok, 13. Júna 2013, 08:10

noo, takze jedine avensis v tom pripade :? kufor bude permanentne obsadeny - potrebujem tam dat velku prepravku na psa - ze vopcham niekam moju terajsiu, neverim (podorys 100 x 100 cm, vyska 75 cm), ale chcela by som minimalne podobnu...

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa milos » Piatok, 14. Júna 2013, 22:36

zmeral som kufor v ave a na sirku by ti ta prepravka vosla ake na dlzku nie,sice pri spodu ma meter ale ako sa zvažuje zadne okno tak tam je to menšie čiže dvere by si nezavrela len pri sklopenych sedačkach
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

wer
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Sobota, 8. Júna 2013, 19:20

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa wer » Sobota, 15. Júna 2013, 08:07

dakujem za ochotu! :) ono by mozno aj vosla - ta prepravka nie je hranata, zvazuje sa. aj ked ten uhol (sedadla, zadne okno) nemusi sediet, kedze bola robena na mieru do citroena.

st0rmik
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pondelok, 15. Júla 2013, 10:25

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa st0rmik » Pondelok, 15. Júla 2013, 11:06

Ja by som sa chcel opytat na e10 benzin , niektore toyotky avensisy s motorom 1.8 vvti maju napisane v popise , ze e10-enable.

Ma niekto skusenosti s tymto benzinom alebo sa tymto autam treba vyhybat pri kupe z dovodu, ze predchadzajuci majitel pouzival lacny benzin ? Hra to vobec ulohu pri spolahlivosti motora ?

Dakujem

dido
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Streda, 28. Januára 2009, 21:01

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa dido » Pondelok, 15. Júla 2013, 20:19

kracken napísal:ak stale koncis pri nafte, tak skus pozriet aj Accorda siedmej generacie s motorom 2,2 CDTi. Tam sa honde podarilo vychytat vacsinu much a na hondackych forach nezneju na tento typ motora nejake negativne ohlasy.. mozno lepsie pozerat po roku 2006, co je poFL.. :)
napr.: http://honda-accord-combi.autobazar.eu/ ... 44142.html
alebo: http://honda-accord-combi.autobazar.eu/ ... 44244.html


K uvedenym Hondam, obe som bol pozriet, cierna je dost donicena a predok lakovany, modra je podstatne lepsia ALE, strecha prelakovana preco? nikto nevie :) obe ma jeden a ten isty mladik DS takze predstava kludneho spania z auta vas moze coskoro preist. Okrem toho ceny si meni podla toho ako sa vyspi, raz je to 6800 potom 7500 atd. hrozne daco :)

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa Gabo » Streda, 17. Júla 2013, 00:51

Ak sa rozhodujes medzi Avensisom a Accordom, pozri si tento test, kde je aj nazorna ukazka porovnania kufrov: http://www.auto.cz/test-honda-accord-to ... bi-2-0-910 ;-)
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

vandal
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Streda, 2. Apríla 2014, 12:10

Re: Rada pri kupe jazdenky....Dakujem

Príspevok od používateľa vandal » Streda, 2. Apríla 2014, 17:31

čaute, pripojím sa do témy, keďže aj ja zvažujem kúpu liftback alebo kombi Avensisu. Mám zopár otázok čo sa týka benz. motorov: je pravda, že 1,8 sa zadierali a žrali veľa oleja, viď inzerát

http://auto.bazos.sk/inzerat/36092168/T ... x-kola.php

ďalej ma zaujíma, či niekto z KE nepozná predajcu tohto Avensisu, resp. či nevie v akom stave sa predáva a ako bolo o ňu starané

http://auto.bazos.sk/inzerat/35955085/T ... -I-SOL.php

a ako rozoznám podľa fotiek, či je to sedan alebo liftback, podľa stierača?

http://auto.bazos.sk/inzerat/35775153/T ... utomat.php

Avensis by som chcel liftback alebo kombi, sedan veľmi nechcem, keďže doteraz som jazdil na Seate Toledo 1M a ten otvor do kufra je jednoducho jak za trest :D
Avensis 2.0(1AZ-FSE) LiftBack A/T Sol Eleg
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných