Toyota Avensis- problémy

všetko o tomto modeli
macka391
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Streda, 19. Septembra 2012, 14:40

Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa macka391 » Štvrtok, 20. Septembra 2012, 15:30

Ahojte toyoťaci!
Chcem sa podeliť aj ja s Vami o zážitky.Kúpili sme v novembri Avensisku lift. r.v.2002,d4d,81kw,1CDFTV.Dovezené z Rakúska.
Pekné autíčko,interiér ako nový,no nádhera.Naše potešene ale netrvalo dlho,odišla spojka.
Mala na tachometri 131 000Km,no tie boli stáčané,čo potvrdil aj technik.Tak sa kupovala nová.
Potom pokles výkonu motora,svietila kontrolka check engine.Tak som s tým išla cez kopce,pedál na podlahe,po asi 15 min.to prešlo a rozbehla sa ako šíp ďalej.Možno upchaté kanáliky pri ventiloch.Vraj. Tak zas sa šprtať na nete a na fórach,
čo sa deje.Diagnostika určila palivové čerpadlo,potom ďalšia zas regulátor tlaku paliva-odchýlka regulácie.Potom ma zas strašili s SCV ventilmi,takže tankujeme len na OMV s aditívami./ od začiatku /,no asi 3x to bolo na inej pumpe,na čo auto zareagovalo poklesom výkonu.To sme ešte nevedeli,že tam musi ísť len z OMV.Občas padá nafta,tak známy mi tam chce dať spätný ventil.Medzitým sa menili ložiská predných kolies.
Tak som ešte dala vymeniť rozvody,remene,palivový filter mám už 3 pre istotu,keďže auto nemalo servisnú knižku.
Teraz ma zas čaká repas štartra alebo kúpa nového,nechce to štartovať,údajne je to pastorok.Keď tu ešte čítam o riadiacej jednotke a common raili,tak vôbec neviem,čo ďalej.Auto ide po prečistení
ventilov super, /až na ten štartér / je radosť jazdiť na tom.Spotreba je 5,4 l.Momentálne to nechávam tak,nech jazdí.Horšie na tom je to,že keď sa mechanikov u nás na okolí pýtam,tak každý je do Toyot laik. Boja sa toho ako čert kríža.Toyota v BB a vo Zvolene za veľa nestojí.
Tak Vás touto cestou chcem poprosiť o kontakt na niekoho,čo sa vyzná. A ešte niečo.Klúčik v zap.je
občas teplý,dočítala som sa o ,,oriešku,,.Môže to byť ono?Káble sú v poriadku.ďakujem a držte palce

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 20. Septembra 2012, 15:48

Tak to je vecny problem ojazdenych aut, ze netusis ci na tom nebolo nalietane uz vyse 300k km kedy uz niektora mechanika zacina odchadzat.
No a potom su tu hrozostrasne pribehy o nekvalite urcitych aut pricom majitela nemaju ani potuchy kolko a akym sposobom na tych autach bolo najazdene.
Kazdopadne drzim palce nech co najdlhsie jazdi bez poruch.
Klucik v zapalovani mavam teply aj ja na roznych autach, ale hlavne ked su vonku horucavy, to by som vobec neriesil pokial sa nezahrieva tak, ze po vytahnuti je ho problem udrzat v ruke ako je horuci.
Starter je celkom bezny problem pri autach ktore zazili vela startov a toho repasu sa netreba bat. Co sa servisako tyka, tak toyota uz nie je ten technologicky skvost ktorym bola v 80-90 rokoch, teraz uz su to technicky velmi podobne auta inym automobilkam. Treba len najst sikovneho mechanika ktory sa neboji naucit sa novym veciam.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

macka391
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Streda, 19. Septembra 2012, 14:40

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa macka391 » Štvrtok, 20. Septembra 2012, 16:36

ten kľúčik býva horúci,aj vnútro spínačky.teplo vonku nebolo,auto bežalo asi len 15 min.uvidím,mám plast spod volantu dole a kontrolujem hmatom tie
káble,zatiaľ sa nič hrozné nedeje.ďakujem za odpoveď :)

macka391
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Streda, 19. Septembra 2012, 14:40

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa macka391 » Piatok, 21. Septembra 2012, 11:55

Ešte mám otázku.mám možnosť kúpiť za dobrú cenu motor 85 kw,čo mi tam bude pasovať a čo nie?ďakujem, naši mechanici nevedia. :D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 21. Septembra 2012, 12:03

Z akého auta? Lebo ako 1CD, tak novších 1AD motorov sa robilo asi 5 typov a až tak jednoducho swapnuteľné medzi sebou nie sú...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

macka391
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Streda, 19. Septembra 2012, 14:40

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa macka391 » Piatok, 21. Septembra 2012, 22:20

Rasťo napísal:Z akého auta? Lebo ako 1CD, tak novších 1AD motorov sa robilo asi 5 typov a až tak jednoducho swapnuteľné medzi sebou nie sú...


je tam napísane len d4d.na tom motore nie je žiadne číslo.iba na spojke,a to som porovnala s výrobou a dalo mi že to ide na 85kw motor.a spojky pasuju.potrebujem vedieť,či budú pasovať vstreky,SCV ventily,čerpadlo,turbo.
štartér tam už nie je,ale to sa vyrieši inak.
Podľa čoho by sme mohli zistiť teda o aky typ motora ide?je to zas taká mačka vo vreci. :roll:

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 25. Septembra 2012, 07:17

Macka kuk sem. http://www.toyodiy.com/parts/q.html

dekoder ti povie presne oznacenie motora v tvojom aute aj mesiac a rok vyroby. zisti a napis.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

macka391
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Streda, 19. Septembra 2012, 14:40

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa macka391 » Utorok, 25. Septembra 2012, 17:43

grexos napísal:Macka kuk sem. http://www.toyodiy.com/parts/q.html

dekoder ti povie presne oznacenie motora v tvojom aute aj mesiac a rok vyroby. zisti a napis.
dakujem velmi pekne ,tam som uz bola,aj som si to vsetko zadala,mne islo hlavne o kupu nahradneho motora . uz je to vyriesene.
boli to scv ventily,preto nam to ani nestartovalo.uz je to vymenene,auto ide,ale zároven je rozhodnute o jeho dalsom osude.sme vacsinou zenska osadka a ked sadnem do auta,tak potrebujem ,aby ma to aj doviezlo do ciela.a nie sa niekde strachovat,kde ostanem visiet/co sa aj stalo/.kebyze som chalan,tak si ho mozno necham,poopravujem,ale toto je jedinné riesenie.a nemozem cakat,ci sa nepokazi common rail.ecu a pod.
mali sme predtým toyotku camry,benzin,2.0l starsiu uz,no na tu nedam dopustit.ta ma nenechala ani raz na ceste.a teraz brazdi afriku!!!
tieto toyoty s dieslovymi motormi teda avensis d4d 1 CDFTV r.v.2002, / ako moja/majú este co dohanat.
len to uz asi nedozenu,lebo zakaznikov stratili uz dost.chceme len jazdit a nie furt kupovat nahradne diely.
uvazovali sme aj o kupe benzinovej,ale dovera je otrasena teda dost.
no 1 nas clen rodiny je aj tak rozhodnuty,ze toyotku yaris benzin si aj tak v buducnosti kupi.
tak este napisem,ako to vsetko nakoniec dopadlo,prajem vela km bez poruch caute :D

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 25. Septembra 2012, 17:52

Neviem ci si pomozes s dizlom u ineho vyrobcu...

Rovnako ako ty, nedam dopustit na benzit, preto ale nad dizlom ani neuvazujem...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa tofak » Streda, 26. Septembra 2012, 09:15

Prepacte za OT ale akurat vcera sme rozoberali vstreky NIssan Almera 1,5dci 2004r.v. kedze odporucanie bolo kupit vsetky 4x580 Eur 2320Eur oprava a tak z dlhej chvile som si to poratal, ale len tak zbezne.
Rozdiel medzi 5l nafty a 7l benzinu je na 150000km 4500Eur usetri naftak, takze ak by si ich odkladal po oprave mu ostane este 2180Eur, lenze kto si ich odklada a to bolo akoze ratane ked je auto od nova.
Ak na tom aute ako tento kamos najazdim len 40000 tak usetrim 1200eur a tak som -980 Eur(a to neratam zhavice a repas turba) moj sukromny nazor je, ze radsej si kupim benzin a v podstate budem na tom istom, ak nie aj mierne lepsie. Ale mozno stoji zato ta pociatocna euforia, ze som dobre kupil diesel a mal len 130000 tis. km. najazdene :D
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 26. Septembra 2012, 09:32

macka, hcem tak len upozornit na to, ze posudzujes kvalitu automobilky podla jedneho kusu auta s neznamym povodom a sposobom pouzivania a ani nevies kolko vlastne na tom bolo najazden.
Kazdopadne je to na tebe co si kupis ale osobne by som toyotu nezavrhoval, len diesel od nich by som kupil jedine ako nove auto aj to nie je iste, kazdopadne benziny nemaju aktualne ziadne vyrazne problemy.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

macka391
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Streda, 19. Septembra 2012, 14:40

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa macka391 » Streda, 26. Septembra 2012, 12:01

nechcela som nikoho urazit, posudzovala som automobilku podla viacerých clankov,co som si tu precitala,niektori su teda zufali zo stavu svojho auta. / diesel/kebyze je dost mechanikov, ktori sa toyotam venuju,tak by to bolo jednoduchsie.lebo nám laikom staci strasenie typu cerpadlo,vstrekovace a uz to ide potom.
zatial toyotku mame, ja osobne som za benzinovu nahradu, staci aj Yaris.
co sa este tyka mojej historie,nasla som si v cechach zistenie celkoveho stavu podla VIN,síce za poplatok,ale chcem vediet celkovy servis,tiez ubehnute kilometre,lebo to auto je na svoj vek ako nove.
:)
a poprosim o nejake recenzie na Yarisu do roku vyroby 2005. :D

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 26. Septembra 2012, 12:18

Nemyslim si, ze si kohokolvek urazila, napisala si svoju skusenost a hotovo. Ja som ta len upozornil na to, ze to iste sa ti moze stat pri akejkolvek automobilke pokial sa zlucia tie iste faktory.
Co sa yarisa tyka, tak mal som yaris 1 generacie 1.0 motor a fungoval perfektne, bolo to relativne prestranne a dobre auto, obsolvoval som na tom aj cestu do irska a spat s dalsimi 3 ludmi, bola to sranda.
Teraz mame doma yaris 2 generacie po FL ale ten ma nabehanych 40 tisic, takze neda sa este posudit spolahlivost, ale mali sme na nom par reklamacii ale vsetko to boli kozmeticke malickosti bez vaznych funkcnych nedostatkov az na vypalujucu sa parabolu predneho praveho svetla, ale na svietivost to zatial nema vplyv.
Kazdopadne yaris by som ti doporucil, lebo manzelka je z neho uplne nadsena ale isiel by som jednoznacnedo 4 vlaca, lebo ten novy trojvalec mi vobec nevyhovuje zvukovo.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 26. Septembra 2012, 12:35

Tunak spisal nejake svoje postrehy Rasto:

viewtopic.php?f=17&t=641#p93427
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Avensis- problémy

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 27. Septembra 2012, 08:42

No nedá mi okomentovať diskusiu k téme diesel vs. benzín. Ak si niekto myslí, že moderné common-rail diesle sú stavané na bohvieakú životnosť, je na omyle - tú ovplyvňujú hlavne elektronické debiliny ako SCV ventily (tie Toyo pasujú napr. aj do Nissanov), moderné vstrekovače (tie staré zniesli aj olej z fritézy), systém riadenia vstrekovania s predvstrekom, hlavným vstrekom a dovstrekom - všetko v záujme zníženia spotreby o 0,0001L/100km a zníženia hlučnosti. Preč sú časy starých VW pumpa-tryska TDi, ktoré zniesli hravo pol milióna km. detto staré diesle od Toyoty - to boli nezmary. Pamätám si keď Toyota uviedla po 1,8L hladkom dízli prvý turbodízel. Všeci okecávali, že Toyota čakala na to kým ostatní vychytajú muchy v ich TDi a až potom uviedla vychytaný turbodízel a podobné žvásty. Dnes keď vidím, že ich Toyota fakt vychytala a jej staručké turbodízle veselo behajú, kým TDi-čka koncernu VW vďaka zadným vrátam ktoré umožnili zabíjať motory chiptuningom, už v podstate umreli (už som dávno nevidel trojkového, resp. štvorkového golfa TDi, zato starých Picnic-ov, Corolliek, Avensisov a kdečoho iného dízlového s nezmarom 2,0L 66kW od Toyoty je na mraky).
A ako je to so spoľahlivosťou nových dízlov? - ak nekupujete nové auto so zámerom ho po max 150 tisíc predať, tak do akéhokoľvek ojazdneného TDi-čka s CR systémom od akejkoľvek značky ísť, je totálna lotéria. A to, že majú Toyo TDi-čka problémy, je prd nič oproti problémom aké majú moderné TDi-čka od VW. Kým oprava 1CD/1AD vo forme výmeny SCV ventilov a repasu štartéra vyjde na cca 300 euro, tak úplne bežná výmena turba a čerpadla (nehovorím o všakovakých váhach vzduchu, ktoré sú bežný spotrebák) u akéhokoľvek koncernového motora VW je pálka skoro desaťnásobná. A rétorika v štýle "ja mám Volvo" neobstojí, lebo VW TDi-čka sú dnes aj v iných ako typických autách pre VW. Všetci vychvaľujú momentálne TDi-čka od Renaultu - 1,5L DCi (ešte aj Mercedes sa znížil k ich montáži do svojich vozov) - sused ho má a vravel mi ako je ten motor stavaný a aké má s ním trable - pri tom rozhovore som si pripadal jak debil že som vôbec niekedy nadával na 1CD v RAV-ke.
Takže ak si macka myslíš, že výmenou Toyo TDi-čka za nejaké iné (nedajboh nemecké) získaš superspoľahlivé auto, si na fatálnom omyle.
Proste moderné dízle za to ani náhodou nestoja. Ten pocit pri tankovaní, že si natankovala za rovnaké peniaze o 3 litre viac ako "henten pako s benzíňákom" a prešila si o 100-200 km na nádrž viac, sa Ti spakruky vráti pri prvej (aj tej sebemenšej) poruche v podobe priam šialených nákladov na jej odstránenie. A že čas do poruchy u moderného TDi-čka je inde ako u normálneho benzínového motora, asi písať nebudem.
Yaris? - pred pár dňami sme si jeden zadovážili...ja výhrady nemám a dnes kľudne poviem, že to síce nemá "tah vodspoda" ako TDi-čko, ale spotrebu to má sakra nižšiu ako 1CD/1AD a pri porovnaní s TSi od VW ten malý jednoliter vyhráva na celej čiare, lebo TSi a spoľahlivosť nejdú vôbec dokopy (vedeli ste že VW okrem totálneho zastavenia výroby 1,4l TSi uvažuje aj o zrušení výroby 1,2L TSi kvôli mizernej spoľahlivosti? - viac ako 1/2 aut s týmto motorom ide pred 50t km na jeho komplet výmenu).
Proste zlatá dobrá benzínová atmosféra. A ktorá bola za celú históriu Toyoty fakt naj? - ja si myslím že ako performace to bolo 4A-GE a ako efficiency jednoznačne 4E-FE.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných