Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

všetko o tomto modeli
mistr323
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Sobota, 15. Októbra 2011, 08:26

Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa mistr323 » Nedeľa, 16. Októbra 2011, 15:17

Ahojte, mam avika nabehane 122tisic km a uz davnejsie som si vsimol podozrive klepotanie motora. Ked je vonku okolo 10 stupnov tak to klepotanie znie dost hlucne ale ako nahle sa zohreje klepotanie stichne ale vzdy ho pocut v rozmedzi 1400- 1800 otacok potom to nepocut. V servise vraveli ze zle detonuje valec dosledkom odchadzajuceho vstreku... v inom servise, ze odchadza cerpadlo CR a v dalšom, ze moze byt slaby tlak oleja na vacku.... poradte ak ste sa s tym stretli.. vstreky aj cerpadlo su od firmy Denso takze repas asi sa neda urobit. Dakujem

supertenerak
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Decembra 2009, 20:59

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa supertenerak » Piatok, 28. Októbra 2011, 10:42

Ahoj,mam toho isteho avika,ktoreho som kupil z bazaru už z podobnym klepotom v tom istom rozmedzí otačok ako spominaš.Tiež som si myslel že su to vstreky,lebo auto ma už 230000 a je možno už aj načase aby pomalinky doslužili.Ale mylil som sa,detonaciu sposobovalo uplne niečo ine na čo som prišiel nedavno a neplanovane.Pri vysokych otačkach mi minule počas jazdy praskol rozvodovy remen a problem bol na svete.Pri rozoberani som si všimol že jedna z vymädzovacich podložiek na vymädzenie vole ventilov ktora sa nachadza v hlave priamo pod vačkou nebola na svojom mieste ale bola vypadnuta,takže to ona sposobila pretrhnutie remena,lebo ako vypadla zmenilo sa časovanie ventilou a došlo k stretu piestov z ventilmi,a tym padom aj k prethnutiu remena.A prečo vyletela vymädzovacia podložka? No preto lebo mala večšiu volu ako je predpisane a vo vysokych otačkach proste vyletela a sposobila tuto katastrofu.A čo je podstata toho čo som tu napisal,no to že nie každy klepot motora treba pripisovat vstrekom a čerpadlu.Dal som hlavu na repas,nastavili mi vole,dal som novy rozv.remen,nove tesnenie a motor ide tak tichučko ako keby to bol benzinak.A pritom som sa vstrekov ani nedotkol.Sice maš ešte malo naj.km.,ale skus dat pozriet aj tu volu ventilov,človek nikdy nevie. ;-)

supertenerak
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Decembra 2009, 20:59

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa supertenerak » Piatok, 28. Októbra 2011, 10:56

A ešte mi neda podotknut že tiež som chodil z autom po servisoch,lebo mi dost vadil ten klepot.V toyote v Košiciach mi po diagnostike povedali že maju podozrenie na dve vstreky,a v toyote Prešov mi povedali že si namyšlam,že nič neklepe,sice je pravda že po zohriati to bolo počut minimalne.Ale aj tak mam sto chuti zobrat ten prasknuty remen aj poškodenu hlavu a podakovat sa im za "dobru" radu a pomoc.To nie len odbyt človeka,a zbavit sa ho lebo diezlove toyoty sa strašne tažko opravuju,ale zaujat aj odborne stanovisko a trošku iny pristup k zakaznikom.Ved stačilo nastavit vole ventilov a nič sa nemuselo stat :oops: :cry: :!:

supertenerak
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Decembra 2009, 20:59

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa supertenerak » Piatok, 28. Októbra 2011, 11:07

A ešte chod do toho servisu kde ti povedali že je slaby tlak oleja na vačku a pošli ich niekam do...lebo ked chcu niekomu radit a nevedia,tak nech radšej neradia,lebo lahko možu sposobit katastrofu.Pokial viem,tak diezlove toyoty nemaju hydraulicke zvyhatka,takže žiaden tlak oleja tam nemože byt.Su tam normalne mechanicke vymädzovacie položky,aspon ja to tak mam,jedine že ty maš trošku novši model,ale pochybujem.A všetko čo je od denso,sa neda repasovat.Bohužial.

Craken
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Štvrtok, 15. Apríla 2010, 16:59

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa Craken » Pondelok, 31. Októbra 2011, 14:23

supertenerak napísal:A ešte chod do toho servisu kde ti povedali že je slaby tlak oleja na vačku a pošli ich niekam do...lebo ked chcu niekomu radit a nevedia,tak nech radšej neradia,lebo lahko možu sposobit katastrofu.Pokial viem,tak diezlove toyoty nemaju hydraulicke zvyhatka,takže žiaden tlak oleja tam nemože byt.Su tam normalne mechanicke vymädzovacie položky,aspon ja to tak mam,jedine že ty maš trošku novši model,ale pochybujem.A všetko čo je od denso,sa neda repasovat.Bohužial.
ja mam Avensis 2,2 D4D, 2006... tiez mam problem s klepotom... a tiez v servise maju podozrenie na slaby tlak na vacke, alebo vadny regulator tlaku oleja....
bol som v tom ze tieto motory maju hydrzdvihatka

mistr323
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Sobota, 15. Októbra 2011, 08:26

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa mistr323 » Utorok, 1. Novembra 2011, 00:28

Pokial viem tak modely pred faceliftom tie 85kw maju rozvodovy remen a tie nase by mali mat rozvodovu retaz.. v toyote mi tak bolo povedane.. a o tych ventiloch som uz pocul...stredu pojdem skontrolovat tu volu ventilov a napisem ci sa nieco zmenilo...

supertenerak
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Decembra 2009, 20:59

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa supertenerak » Utorok, 1. Novembra 2011, 09:39

Aj ja som myslel že mam hydra,ale jak som to rozobral tak tam boli klasicke podložky a všetky mali volu.Preto mi tak auto klepalo.Teraz jak je urobena komplet hlava a su vymädzene vole motor ide ticho a taha pekne odspodu.Ale nie som mechanikom v toyote,a nevidel som rozobrate všetky motory,takže nemožem z určitostou tvrdit kto ma ake ovladanie ventilov.Ja mam ročnik 2001 a mam klasiku a možno tie novšie maju už hydra,neviem. :?:

Používateľov profilový obrázok
darius
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 31. Januára 2011, 15:59

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa darius » Utorok, 1. Novembra 2011, 12:11

s tou retazou som si neni isty ja mam myslim, ze v knizke ze vymena remena... Tie 2.2 maju retaze.
Toyota Avensis 2.0 D-4D T25 Obrázok

Používateľov profilový obrázok
TondoS
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Sobota, 23. Apríla 2011, 21:15
Bydlisko: GA

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa TondoS » Utorok, 1. Novembra 2011, 18:25

Caute,
2,0L D-4D 93kW motory 1AD-FTV majú rozvodovú reťaz, staršie motory 1CD-FTV 2,0L o výkone 85kW mali rozvodový remeň. čo sa týka zdvíhatok a podložiek, tak v tomto zatiaľ nemám jasno
Toyota Avensis combi 2,0 D-4D 93kW r.v.2007
Obrázok

mistr323
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Sobota, 15. Októbra 2011, 08:26

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa mistr323 » Streda, 2. Novembra 2011, 18:40

Po dnešnej konzultacii s odborným technikom mi bolo zdelené, že toyota 2.0 d4d 93kw majú hydro. nastavovanie ventilov... takže ten klepot prisúdil vstrekom... napoji sa to na pc a počas jazdy sa to odmerá jeho tvrdenie.. dam neskôr vediet čo a ako

supertenerak
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Decembra 2009, 20:59

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa supertenerak » Streda, 2. Novembra 2011, 21:52

Fíha,tak to je novinka aj pre mna že maš hydra.No že ich to napadlo tych japončikov urobit nejake pokročilejšie inovacie.Ale tak skoro žeby vstreky odišli? Po 120000km? No uvidiš čo ti povedia po diagnostike.Ja mam 235000km a vstreky su povodne a v dobrom stave.No neviem :?

Používateľov profilový obrázok
Pepa
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Júna 2006, 15:45
Bydlisko: Brněnsko

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa Pepa » Piatok, 4. Novembra 2011, 19:51

Já něco podobnýho řeším na Corolle Verso D4D, jak se teď ochladilo , tak je při ot. kolem1800 , slyšet klepání a zdá se , že to vychází někde z víka ventilů . V pondělí jedu do servisu , kde mi prohlídnou vstřiky a seřídí ventily . Pak se ozvu , jestli se něco změnilo čau Pepa.
Toyota Carina E 2,0 Gli¨
Toyota Corolla 2E 1,3GL
Toyota Corolla Verso 2,2 .,D4D

mistr323
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Sobota, 15. Októbra 2011, 08:26

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa mistr323 » Štvrtok, 10. Novembra 2011, 09:53

Ahoj Pepa tak ako si s tym pochodil? ja akosi sa neviem stale dokopat na tu prehliadku :oops: vela prace..

Používateľov profilový obrázok
Pepa
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Júna 2006, 15:45
Bydlisko: Brněnsko

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa Pepa » Štvrtok, 10. Novembra 2011, 20:00

Čau, auto je zatím v servisu , ventily vypadají o.k.(jsou tam hydroštely ) , ale jeden ze vstřiků funguje na 50% .Teď čekám než objedná nový -asi 10 000Kč/ks. O víkendu mi to možná dodělá -pak se uvidí a určitě se ozvu . Pepa
Toyota Carina E 2,0 Gli¨
Toyota Corolla 2E 1,3GL
Toyota Corolla Verso 2,2 .,D4D

Používateľov profilový obrázok
Pepa
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Júna 2006, 15:45
Bydlisko: Brněnsko

Re: Avensis d4d 2.0 93 kw diesel

Príspevok od používateľa Pepa » Nedeľa, 20. Novembra 2011, 10:11

Corolku jsem přivezl ze servisu , po výměně jednoho vstřiku , možná se to trošku ztišilo , ale klepe pořád dál . Ještě u posledního vstřiku je dost velká korekce(-2,5), tak ho asi nechám vyměnit a uvidíme . Pepa
Toyota Carina E 2,0 Gli¨
Toyota Corolla 2E 1,3GL
Toyota Corolla Verso 2,2 .,D4D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných