Pretrhnuty rozvodovy remen D4d 2,0

všetko o tomto modeli
supertenerak
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Decembra 2009, 20:59

Pretrhnuty rozvodovy remen D4d 2,0

Príspevok od používateľa supertenerak » Utorok, 13. Septembra 2011, 09:16

Tak toto som naozaj nečakal.Minule pri tak trocha adrenalinovej jazde (140km/h) a pomerne dost vysokych otačkach (4000),sa mi stala neočakavana a motor devastujuca vec.A to,že mi pretrhlo rozvodovy remen.Samozrejme že som na to prišiel až po odtiahnuti auta domov a po demontaži krytu remena.Co sposobilo pretrhnutie?Po demontaži vyka hlavy som našiel pod vačkami vypadnutu vymädzovaciu podložku,ktora zrejme pri vysokych otačkach a hlavne preto lebo mala velku volu (čo som nevedel) vyletela von,automaticky sa zmenilo časovanie ventilov a už to išlo.Pretrhlo remen nastal stret piestov z ventilmi a nasledne ich ohnutie.Ked tu raz niekto napisal že nikdy nekupujte od toyoty auto z dieslovvym motorom tak mal svätu pravdu.Je to aj moja chyba,lebo od kedy som kupil bolo počut akysi klepot,resp.detonaciu,ktoru som pripisoval vstrekom.Lenže teraz viem že to neboli vstreky,ale velka vola ventilov v jednom valci.Nepočital som s tym že toyota použiva v 21.storočí system vymedzenia vole ventilov stary viac ako 50 rokov,žil som s tym že su tam hydraulicke zdvyhatka a to sa mi stalo osudnym.No,nevedomost neospravedlnuje,tak teda važení berte to čo sa mi stalo ako vystrahu,alebo ponaučenie a nikdy nepodcenujte žiaden klepot,alebo pazvuk vychadzajuci z motora.Co ma na tom najviac mrzi je že som bol dvakrat v toyote na diagnostiku,a tam mi nič nezistili a ani ma nikto neupozornil že treba nastavit volu ventilov. Motor ma 240000km,no a ja možem zhanat niekde druhy,ak by ste niekto o nejakom vedeli tak info strašne rad uvytam.Je to 81kw,D4d,2.Ol.(1Cd-Ftv).Dakujem :(

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: Pretrhnuty rozvodovy remen D4d 2,0

Príspevok od používateľa pio » Utorok, 13. Septembra 2011, 18:11

No o Toykach toho asi moc nevies ale ako si napisal " nevedomost neospravedlnuje " ;-) ...pokial bol remen v pohodke alebo meneny v predpisanom intervale,nemal sa preco pretrhnut.Este som nepocul ,ze by sa remen pretrhol pred intervalom jeho vymeny aj ked nevravim ze sa to nemoze stat! ....aj tak vela stastia pri oprave :)
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

supertenerak
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Decembra 2009, 20:59

Re: Pretrhnuty rozvodovy remen D4d 2,0

Príspevok od používateľa supertenerak » Utorok, 13. Septembra 2011, 19:00

No remen som menil hned ako som kupil auto pri 200000 km,vlastne komplet rozvody,kladku,vodnu pumpu,hydr.napinak,všetko origo made in japan.Menil som to preventivne,naschval aby sa niečo nestalo a aj napriek tomu stalo sa :x Remen mal asi 40000km.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných