Prestvaba na xenon (t25)

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
deto
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Nedeľa, 20. Septembra 2009, 20:56
Bydlisko: Presov/Brno

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa deto » Sobota, 24. Septembra 2011, 11:06

Ocividne nevies o com hovoris/pises.

Xenony maju zhora orezany kuzel, co ty na svojich svetlach nemas.
Skoda Octavia Tour II 1,6 MPi 06/2011
Toyota Corolla E15 1,4 VVTi 12/2008

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa ondrik » Sobota, 24. Septembra 2011, 11:19

presne tak, vcera som sa o tom osobne "ocividne" presvedcil... nestacilo ani naklopit svetla uplne dole, aj tak tie xenony neprijemne oslnovali. A to sme oproti tomu autu stali asi 10-15 m, teda keby som sedel v aute, mal by som xicht este nizsie... Pre porovnanie sme vedla postavili ochcafku s xenonmi a bol to fakt rozdiel. Dokonca oslnovala menej aj ked som sa dal do cca vysky sedu v aute. Proste ak raz nie je stavane svetlo na xenon tak bude urcitou mierou oslnovat vzdy! ked zasvietis origo xenonami na stenu oproti autu, tak pekne vidis ostru hranicu luca a tmy nad nim... skoda ze som to neodfotil...
tower, to ze si presiel STK a ze ta za to este nikto nedodrbal, je tvoje stastie. Horsie bude ked nahodou niekde sposobis nehodu (jasne ze ti to neprajem!) a aktivny poistovak obhliadac si vsimne tvoje xenony, druhy vodic povie ze nic nevidel a si v.... Viem o jednom takom pripade, chudak chalanisko - vinnik
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Tower
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júna 2011, 09:06

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Tower » Nedeľa, 25. Septembra 2011, 21:39

Áno, sú taký debili, ktorý si to nahodia a jazdia. No to nieje také jednoduché. Treba to namontovať potom som si pristavil druhé auto, ktoré malo originál xenón a začal som porovnávať a nastavovať. Škoda že som neurobil fotky na stene som mal jasný lom svetla. Keď som sa na auta pozrel tak auto s hid oslnovalo menej. Ja viem vi tu budete tvrdiť že to nieje pravda. Ak budem stíhať tak urobím fotky. Je to len a len o ľudoch, minule som videl dedka na favorite, ktorý mal hid a svetlá nastavené do neba ! Tomu dačo vravte. Mne ešte nikto ani neblikol 2280 km. Mal som aj tri policajné kontroly (dve večer). Pohodka.

deto napísal:Ocividne nevies o com hovoris/pises.

Xenony maju zhora orezany kuzel, co ty na svojich svetlach nemas.
Zhora orezaný kužeľ ? ten mám aj ja tu je photo
Obrázok
Naposledy upravil/-a Tower v Pondelok, 26. Septembra 2011, 17:01, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa hanz » Nedeľa, 25. Septembra 2011, 23:04

Tower napísal:Áno, sú taký debili, ktorý si to nahodia a jazdia. No to nieje také jednoduché. Treba to namontovať potom som si pristavil druhé auto, ktoré malo originál xenón a začal som porovnávať a nastavovať. Škoda že som neurobil fotky na stene som mal jasný lom svetla. Keď som sa na auta pozrel tak auto s hid oslnovalo menej. Ja viem vi tu budete tvrdiť že to nieje pravda. Ak budem stíhať tak urobím fotky. Je to len a len o ľudoch, minule som videl dedka na favorite, ktorý mal hid a svetlá nastavené do neba ! Tomu dačo vravte. Mne ešte nikto ani neblikol 2280 km. Mal som aj tri policajné kontroly (dve večer). Pohodka.

deto napísal:Ocividne nevies o com hovoris/pises.

Xenony maju zhora orezany kuzel, co ty na svojich svetlach nemas.
Zhora orezaný kužeľ ? ten mám aj ja tu je photo
Obrázok

chlape odkial si? postavime vedla seba moje a tvoje auto a budeme hladat 7 rozdielov..

to ze Ti este nikto neblikol moze mat viacero dovodov:

1. mas naozaj kolieskom dobre nastavene svetla
2. nemas svetla zadrbane od brecky snehu, spiny a soli (je leto)
3. ludia tychto prestavbarov uz ignoruju

predpokladam kombinaciu moznosti jedna a dva.

Pri xenonoch nejde o to neoslnovat pokial sedis v aute sam, ale neoslnovat ak auto nalozis a zadok si sadne. Nechcem Ti nic podsuvat, ale ak sa ti podari ani raz nezabudnut nastavit sklon svetiel mas moj obdiv.

Gyroskop nie je o dynamickom nastavovani svetiel (pises ze pri nerovnostiach gyroskop nestiha). Prebliknutie svetla je v norme, uloha gyroskopu je nastavit defaultny luc tak aby svetlo neoslnovalo a nie korigovat retardery a pod.

Neber to v zlom, ale dorobene HID sady rozoznam v 8 z 10 pripadov na sto honov. a este off topic. Ako tu niekto uz hovoril, v pripade buracky by som u druheho auta skumal v prvom rade pneu a v druhom dorabane svetla..

zelam vela stastnych kilometrov
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

Tower
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júna 2011, 09:06

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Tower » Pondelok, 26. Septembra 2011, 17:01

No dobre dajme tomu že máš napríklad menšie auto a za tebou si ide niekto s originál xenonom na terénom aute a drbe ty xenon rovno do ksichtu má gyroskom a čo ? nastaví mu svetlá ale aj tak to nieje to čo by bolo na menšom aute takže ako oslňuje ?

Používateľov profilový obrázok
deto
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Nedeľa, 20. Septembra 2009, 20:56
Bydlisko: Presov/Brno

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa deto » Štvrtok, 6. Októbra 2011, 16:52

OMG.

Ak ide vyssie auto za tebou tak ta bude oslnovat do urcitej miery aj s halogenmi. Tu sa ale da branit. Vyklopis spatne zrkadlo a neoslnuje ta nic. Pri bocnych zrkadlach .. holt, tam mas smolu aj pri malom aute ak ide za tebou. (za predpokladu, ze nemas chromaticke zrkadla).

Ale ak ide auto oproti, tam sa nemas ako branit.
Skoda Octavia Tour II 1,6 MPi 06/2011
Toyota Corolla E15 1,4 VVTi 12/2008

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 6. Októbra 2011, 17:28

Chalani, nechajte towera uz tak... Je vidiet, ze je skalopevne presvedceny o svojej pravde, ze xenony nikomu okolo neho nevadia, a stejne si to neda nijako vyhovorit... Uvidime, ako presvedcivo bude argumentovat poistakovy pri pripadnej nehode... Na to som potom zvedavy, dovtedy je uplne jedno co tu napiseme, stejne si najde dalsi "silny" argument za jeho xenony...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných