Prestvaba na xenon (t25)

všetko o tomto modeli
Tower
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júna 2011, 09:06

Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Tower » Streda, 10. Augusta 2011, 14:42

Ahojte, prestavbovali ste niekto halogény na xenon na t25 ? Chcel by som sa opýtať, kde umiestniť ballast, netreba tam urobiť nejakú dieru, kde sú h7 ? A vaše skúsenosti so svetlami.

Thomashko
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Utorok, 21. Júna 2011, 00:56

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Thomashko » Štvrtok, 11. Augusta 2011, 02:44

Finančne je to veľmi náročné a na druhej strane kto ti to zlegalizuje? Čiže nemožnosť zápisu do TP, tým pádom na STK bude vozidlo nespôsobilé do premávky.

Tower
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júna 2011, 09:06

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Tower » Sobota, 13. Augusta 2011, 20:08

S policajtmi nebudem mať problém málo policajtov zbadá že mám xenony a keby to zistili tak im poviem že som sa na to ešte nepozeral a neviem aké sú tam žiarovky a keď pôjdem cez STK tak tam hodím halogény.

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Goldak » Pondelok, 15. Augusta 2011, 00:46

Máš k tomu zlý prístup.
Za prvé " poviem že som sa na to ešte nepozeral " Ich to nezaujíma berú papiere na mieste vozidlo nieje spôsobilé na premávku v cestnej premávke...
Ad.1
Ak vopcháš do halogénky xenón alebo do halogenovej čočky xenón budeš oslepovať či chceš či nechceš môžeš to mať nastavené ako chceš...
Ad.2 Na jeepe som takýchto doslova a dopísmena ko**tou riešil zapnutím prídavnych diaľkových/2x rám 4x strecha/ nech si dotyčný okúsi aká je to slasť...

Srať na ostreky ale nemáš záťažový senzor na náprave a bez toho to moc nefunguje a oslepuješ ostatných či úmyselne či nie ...
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Tower
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júna 2011, 09:06

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Tower » Pondelok, 15. Augusta 2011, 13:36

Kamoš má origo xenony a nemá ich zapísané ani v technicaku. Nahodim tam aj imitaciu automatickeho naklapania. Policajti to ani nezbadaju a este som sa nestretol s prípadom, keby policajti kontrolovali svetlá

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 15. Augusta 2011, 14:09

Imitacia naklapania stale nezabrani oslnovaniu ostatnych vodicov v premavke... Bez urazky, ale asi si trochu "iny", ked si nepochopil zakladny princip, o ktorom tu piseme...

Jasne, pome si vsetci na auta montovat, co sa nam zachce, kaslat na zvysok ludi co jazdi na cestach. Hlavne ze ja budem mat svoju peknu hracku na aute!!11one
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Tower
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júna 2011, 09:06

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Tower » Pondelok, 15. Augusta 2011, 17:35

Aj normálne halogény oslnujú vodičov. Keby som si dal večšiu farbu napríklad 12000k tak je to ako keby som tam mal halogény :)

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Goldak » Pondelok, 15. Augusta 2011, 17:56

Prepáč pre niektorých tu na fóre som arogantné hovedo ... Ale tebe nesiaham ani po členky!! Vyskoč s okna bo aj on mohol...
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Tower
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júna 2011, 09:06

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Tower » Pondelok, 15. Augusta 2011, 19:01

Keby bolo podľa teba 40% áut so shimano by nemohlo jazdiť. Prestavbu mám už namontované ked stretnem zelených dám vedieť.

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 15. Augusta 2011, 19:08

No ano, keby bolo po nasom, tak by ani nejazdili, a bolo by to dobre, hned by bolo lepsie na cestach...

Prajem ti prijemnu kontrolu policajtami, bodaj by si robili pracu, ako maju...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Thomashko
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Utorok, 21. Júna 2011, 00:56

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Thomashko » Pondelok, 15. Augusta 2011, 20:47

Tower, stále nechápeš. Tu nejde o to, že budeš vyzerať s domontovanými akože xenonmi ako pubertálny tuzer,tvoja vec a to každý rozozná, ale o bezpečnosť ostatných, pretože tie svetlá budú svietiť kade tade a oslňovať oprotiidúcich. To máš akože na saláme?

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa hanz » Pondelok, 15. Augusta 2011, 21:46

tower, je jasne, ze xenony uz mas nahodene a tesis sa z nich. Len si daj pozor, aby ti niekto v zakrute nevletel do protismeru potom co ho oslnis..

Na zakony mam svoj nazor, ktory tu prezentovat nejdem, ked si niekto da 18" kolesa na fabiu a nema ich zapisane, prosim. Ale na majstrov s dorabanymi xenonmi by som si dakedy najradsej zobral spolujazdca so vzduchovkou.

Zaujimave, ze takychto prestavbarov uz nastastie na slovensku ubuda a trend ide jednoznacne smer ukrajina, rumunsko, bulharsko..

Este mi prosim Vas napiste, co ti ludia na xenonoch take vidia, az na svietenie do bokov v tom nejaky svetoborny rozdiel nevidim ak sa mam priznat
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa chmelo » Pondelok, 15. Augusta 2011, 22:18

Xenónové výbojky v parabolických svetlách sú jednoznačne dôvodom na poriadnu deku pre majiteľa, ale ako je to u projektorových svetiel???
Možno by stálo za skúšku nechať jedno svetlo s H7kou a druhé s výbojkou a porovnať to aspoň subjektívne...prípadne postaviť dve identické autá vedľa seba...t.j. zapnúť a motať sa popred auto, skúsiť, ako to oslňuje a to hlavne z pohľadu protiidúceho auta :roll:

Podľa mňa ide tiež o vyhodené peniaze....ani origo xenóny na AVE niesú bohviečo a nechcem ani špekulovať nad tým, čo bude, keď odídu do večných lovíšť...

Tower...neber to zle, ale moc dobrých skúseností s dorábanými xenónmi tu nikto nemá...hlavne z pohľadu oproti idúcich...len málo vecí sa vyrovná tomu, keď v daždi v ľavotočivej zákrute stretneš exota s dorobenými xenónmi....dosť, že vodorovné značenie u nás je hodné tak fajky dymu, v daždi je v podstate neviditeľné :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa hanz » Utorok, 16. Augusta 2011, 08:06

chmelo - ak chces mozem ti porozpravat prihody z novembrovych vecerov, kedy sa svetla porucali do vecnych lovist, v pripade dalsieho zaujmu ti mozem potom precitat aj sumu vpravo dole na fakture :)

podla mna nejde ani tak o projektorove, neprojektorove svetla, primery, stare e klassen, stare BMW a aj stare S klassen mali HID uz aj v parabolach a dokonca aj bez cirej optiky.

Skor ide o nastavenie sklonu. Chcem vidiet cloveka ktory potoci koleckom na nastavovanie svetiel ked nalozi auto a to auto zrazu "tak fasa svieti" ;)
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

Tower
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júna 2011, 09:06

Re: Prestvaba na xenon (t25)

Príspevok od používateľa Tower » Sobota, 3. Septembra 2011, 10:35

Takže včera som bol na STK prešiel som bez problémov ! Prečo ? lebo čočkové (číre) svetlá rozptylujú svetlo ako na xenonoch (len si to treba dobre nastaviť). Potom ani neoslnujete vodićou, ktorý idú oproti. Viem existuje automatické naklápanie ale to je s prepáčeným na hovno využíva sa len z kopcoch a do kopcoch. A nefunguje to tak ako by to malo fungovať (je to pomalé). Ak chcete tak môžem sem hodiť fotky original vs xenon. Asi tak pred týždňom som stretol aj policajnú hliadku, ktorá si svetlá ani nevšimla.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných