Avensis t27 automaticke odomknutie dveri po zaparkovani

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Avensis t27 automaticke odomknutie dveri po zaparkovani

Príspevok od používateľa hanz » Nedeľa, 5. Septembra 2010, 11:32

Ahojte,

t27 sa z fabrickym nastavenim po dosiahnuti 20 kmh automaticky zamkne (teda aspon 2,2 automat) ale po zaparkovani (ergo po zaradeni paky do polohy "P") sa uz automaticky neodomkne..

podla prirucky je vsak mozne toto nastavenie zmenit na automaticke odomknutie, dnes sme to po asi 10 minutach skusania spojazdnili:

v prirucke je navod na strane tusim 73, ale chce to hodne vela domyslania, nakoniec je to ale pomerne jednoduche:

Ak chcete aby sa Vam automaticky odomkli dvere po zaradeni paky do polohy "P" nastartujte motor a v polohe "P" kolisku zamykania / odomykania dveri v polohe "odomknut" cca 5 sekund. Nakoniec sa ozve take dvojite odomknutie / zamknutie a nastavenie je ukoncene.
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

luve
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Nedeľa, 25. Augusta 2013, 17:34
Bydlisko: BA

Re: Avensis t27 automaticke odomknutie dveri po zaparkovani

Príspevok od používateľa luve » Pondelok, 27. Januára 2014, 11:08

Hm, a neodomykajú sa dvere na každej križovatke po zastavení na semaforoch?
Nastavenie odomykania dverí je dosť chaotické. Nastavil som odomykanie po vypnutí motora, poloha "P", kľúč v spínacej skrinke a otvorení vodičových dverí - keď však kľúč vyberiem a otvorím dvere, dvere sa automaticky neodomknú.

Doteraz som nezistil ako sa zapne-vypne svetelný senzor,ale to som už odbočil od témy- sorry.

Používateľov profilový obrázok
strucy
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Januára 2014, 22:17
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Re: Avensis t27 automaticke odomknutie dveri po zaparkovani

Príspevok od používateľa strucy » Piatok, 14. Februára 2014, 21:41

Mne sa pri preradení z P do inej automaticky uzamkne auto, a zase preradení do P sa odomkne.
Avensis Combi 2010 2,2 D-Cat A/T v skratke žrút :)

Používateľov profilový obrázok
patrik97
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Sobota, 16. Novembra 2013, 10:29
Bydlisko: ZA

Re: Avensis t27 automaticke odomknutie dveri po zaparkovani

Príspevok od používateľa patrik97 » Sobota, 31. Mája 2014, 21:21

Ahojte, ako som našiel na CZ fóre, je tam v návode chyba, ten opis nastavení automatického odomykania / zamykania je nasledovný, (skúšal som to a bavil sa s tým, pretože ma už jemne povedané hnevalo, že sa auto pri 30 km/h uzamkne a keď zastavím a chcem, aby deti vystúpili, treba to manuálne odomykať, takže som to vypol úplne) :

1.) Automatické odomykanie ostatných (zadných) dverí je možné nastaviť len do stavu, že po vypnutí motora a otvorení vodičových dverí do 10 s. sa odomknú aj ostatné. Podľa mňa je to nanič, ale nastavuje sa to takto:
-kľúč zapnúť do polohy "IGNITION ON" (druhá poloha), potom stlačiť a DRŽAŤ 5 s. stlačené na kolískovom vypínači "ODOMKNÚŤ", tlačidlo uvolniť...auto potvrdí zmenu nastavenia zamknutím a odomknutím. Raz je to nastavené bez odomykania prostredníctvom vodičových dverí a raz s odomykaním vod. dverí (po vypnutí motora, vytiahnutí kľúča a do 10 s.)...

2.) Aktivácia / deaktivácia automatického uzamykania pri rýchlosti 30 km/h (podľa mňa jednoznačne dobré deaktivovať a je kľud :) )
-stlačiť a DRŽAŤ stlačené min. 5 s. na kolískovom vypínači tlačidlo "ZAMKNÚŤ", potom zapnúť kľúč do polohy "IGNITION ON" (druhá poloha), potom tlačidlo uvoľniť, auto potvrdí zmenu nastavenia aut. zamykania pri 30 km/h odomknutím dverí...
TOYOTA Avensis, t27, 1.8 Valvematic, Kombi, smart key

sparcoxxx
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2013, 17:23

Re: Avensis t27 automaticke odomknutie dveri po zaparkovani

Príspevok od používateľa sparcoxxx » Piatok, 27. Júna 2014, 18:37

ked budes mat cestu okolo PP ozvy sa a ukazem ti ake mody zap vyp su a uznas za vhodne aky mod si nechas cez diagnostiku

https://www.facebook.com/JapaneseCustoms
FaceBook:JapaneseCustoms
špecializovaný servis japonských áut
5rokov mechanik-diagnostik u TOYOTA
TEL:0948 011 923
5xmajster sr dbdragracing
LEXUS LS600HL
Subaru Impreza 2,5Sti,TurboKIT TEIN ,520PS
supra MKIV manual original LHD

Používateľov profilový obrázok
Pepo
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Štvrtok, 23. Augusta 2007, 21:28

Re: Avensis t27 automaticke odomknutie dveri po zaparkovani

Príspevok od používateľa Pepo » Utorok, 2. Decembra 2014, 13:10

sparcoxxx napísal:ked budes mat cestu okolo PP ozvy sa a ukazem ti ake mody zap vyp su a uznas za vhodne aky mod si nechas cez diagnostiku

https://www.facebook.com/JapaneseCustoms
Cau Sparco
Mohol by si poradit, ako sa daju tieto veci nastavit? Ja sa viem dostat do diagnostiky cez OBD2 a program ScanMaster. Neviem ci sa to da cez tento SW, alebo treba nieco ine. Nemam konkretny problem, len mozno, keby som videl tie volby, nieco by ma napadlo.
Dik ;-)

sparcoxxx
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2013, 17:23

Re: Avensis t27 automaticke odomknutie dveri po zaparkovani

Príspevok od používateľa sparcoxxx » Sobota, 13. Decembra 2014, 09:13

da sa to prepnut iba s original toyota diagnostikou resp na inej som to nevidel je to tam v prisposobeni RJ...:)
FaceBook:JapaneseCustoms
špecializovaný servis japonských áut
5rokov mechanik-diagnostik u TOYOTA
TEL:0948 011 923
5xmajster sr dbdragracing
LEXUS LS600HL
Subaru Impreza 2,5Sti,TurboKIT TEIN ,520PS
supra MKIV manual original LHD

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných