Kontrolka oleja

všetko o tomto modeli
ghibli
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Piatok, 30. Mája 2008, 23:11
Bydlisko: Piestany

Re: Kontrolka oleja

Príspevok od používateľa ghibli » Piatok, 6. Mája 2011, 23:06

no ved to bol problem, ze ked mi v dvoch servisoch povedali, ze je to asi ok, a asi je zle tlakove cidlo, tak som si z toho nerobil starosti a isiel som na dlhsiu cestu. po 1000km ale postupne zacalo viac a viac pocut turbo (kontrolka tlaku oleja uz ani nezhasinala a svietila permanentne) - doslo mi, kde je chyba. s takym turbom som prisiel takmer domov (dalsich 1000km), az pokial sa turbo nerozsrotilo tak, ze len biely kudol za mnou.. turbo sa uz nedalo opravit, lopatky zdeformovane.. vymenil som cele turbo za druhe - robil som si to sam, lebo neverim servisom (ospravedlnujem sa dobrym mechanikom, ale faktom je, ze skutocnych odbornikov je ako safranu)..
po vymene turba kontrolka zhasina normalne (1-2 s), auto nedymi, jazdi spolahlivo..
suhlasim, cierny dym pri plnom plyne nemusi suvisiet s turbom, ale byva tomu casto tak.
ak ti vsak nedymi, nestraca sa olej, moze to byt len senzorom..
ak mas z toho blby pocit achces silou-mocou nieco podniknut, daj si zmerat tlak oleja - v servisnych manualoch je predpisany tlak pri volnobehu a tusim 2.000ot/min.
moze to byt ale aj taka banalita, ako olej. ked som jazdil s mobil1 esp 5w-30, po 10.000 bolo pocut rozvody. teraz mam shell helix ultra 5w30 a ziadny strikot z motora nejde... olej tiez moze mat vplyv na neskorsie zhasnutie kontrolky...
Ex: Saab 99 2,0
Ex: Saab 900 turbo 2,0
Ex: Octavia 1,8
Avensis 2,2 D4D 110kW 03/2005

VladoKat
panic
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Utorok, 17. Júla 2012, 12:56
Bydlisko: BA

Re: Kontrolka oleja

Príspevok od používateľa VladoKat » Utorok, 6. Augusta 2013, 11:49

ahojte.
zhasnutie kontrolky tlaku oleja po 1-2 sekundach je v pohode?
lebo mne po poslednej vymene oleja zacala zhasinat tak cca po 2s, predtym myslim zhasla okamzite pri starte motora.
TOYOTA AVENSIS Kombi T27 2.0 D-4D (91kW / 124HP) 2012 - 1AD-FTV

Craken
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Štvrtok, 15. Apríla 2010, 16:59

Re: Kontrolka oleja

Príspevok od používateľa Craken » Streda, 15. Apríla 2015, 07:48

Si menil olej?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných