Dezinfekcia klimatizacie

všetko o tomto modeli
Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa Robo » Piatok, 26. Marca 2010, 20:19

Ahojte, chcem sa opytat, ci ma niekto skusenost s dezinfekciou klimatizacie?

...po zime prichadza znovu sezona, kedy sa zacne pouzivat klima a zistil som, ze mi celkom slusne zapacha, takze ju asi treba vyzdezinfikovat. Pocul som uz mnohe pripady, ked si ju ludia dali vydezinfikovat v servise, zaplatili za to kopec penazi a vydrzalo to tyzden. Predpokladam, ze to asi nebude ziadna veda, chcem sa preto opytat, kade tam treba tu dezinfekciu aplikovat najlepsie, aby to malo naozaj zmysel a dostalo sa to na miesta, kde treba...? ...a taktiez aku dezinfekciu odporucate? ...cital som totiz, ze dobry je aj AJATIN, ktoreho mam doma dost...
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa ondrik » Sobota, 27. Marca 2010, 10:20

U vas v BA to robia za 10-15 evri, takze byvat tam neriesil by som ze si to spravim sam...
Ja som bol na servisnej kampani na vycistenie klimy v Toy, vycistili, vonala, a po cca 2-3 tyzdnoch to zas smrdelo...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa Robo » Sobota, 27. Marca 2010, 12:30

no vidis... ako sam pises, bol si v Toyote a po dvoch tyzdnoch znovu smrdela... nemam problem dat aj 20 evri, ale nie na dvojtyzdnovy efekt... preto si to radsej urobim sam a poriadne... kvoli tomu som chcel pocut nejake skusenosti...
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

jelinek4
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Februára 2010, 07:22

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa jelinek4 » Pondelok, 29. Marca 2010, 11:25

Ajatinom by som ti to neradil mne uz vyse roka v aute smrdi ako v nemocnici. Najlepsie je aplikovat pripravok na vyparnik klimatizacie, za priehradkou pred spolujazdcom je ventilator pomedzi jeho rebra vlozis hadicku a riadne vystrikas, ak mas nejaky pristup k montaznej jame tak najlepsie je vystriekat aj cez prepadovu hadicku.
Lacne cistice, ktore mimochodom pouzivaju aj v toyote ti vydrzia spominane 2-3 tyzdne, najlepsi osvedceny vyrobok je wurth stoji sice okolo 900 sk ale mas na dlhsiu dobu pokoj.
Vela zalezi na tom ci povypnuti klimatizacie nechas vysusit vyparnik ak nie tak sa ti tam mnozia bakterie, ale ten wurth aj urcitu dobu brani ich tvoreniu.
Existuju este dalsie spôsoby dezinfekcie a to ultrazvukovym rozprasenim dezinfekcneho prostriedku - ja som skusal aplikovat do ultrazvukoveho rozprasovaca bolo by to v pohode keby to rozprasil rychlo nie za 1 hodinu. Original masina stoji okolo 170 eur. Tento spôsob je lepsi ako spreje.
Dalsi spôsob, ktory pouzivam aj ja je dezinfekcia ozonom - klima mi nesmrdi uz dlho akurat ten prasivy ajatin.

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa Robo » Pondelok, 29. Marca 2010, 14:56

super :) ...vdaka za rady... ja som to uz aj tak skusal Ajatinom, ale len tinkturou z lekarniciek. Je to trochu nemocnicne, ale pripomina mi to skor skor vonu nosnych kvapiek :D ...takze to zvladam. Striekal som to na zapnutu vrtulu pod filtrom, lenze ta vrtula je u mna plna, lopatky ma po bokoch, ale za vrtulou je nejaky prepad, alebo nieco take... neviem ci je to nejaka sachta do vyparniku, takze som sa bal naliat tam toho vela... klimu zatial necitim, pretoze citim Ajatin :D ...tak neviem ci je to ciste, alebo nie...
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 29. Marca 2010, 15:20

valvoline na to ma nejaky sprej co si mozes aj sam aplikovat ale ako dlho vydrzi to som este neskusal.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
redik
panic
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Piatok, 24. Októbra 2008, 08:30

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa redik » Utorok, 6. Apríla 2010, 20:23

na nemeckom fore som nasiel post kde to jeden majitel avika vyriesil filtrom s aktivnym uhlim. Dost to tam prebereli, ze to je pri avikoch problem - smrad z klimy. mozem potvrdit to co pisal jelinek4 - ak uz cistit tak aj vyparnik. U mna to na cele leto pomohlo.
Avensis T25 2007 WG, 2.2 D-CAT, 130 kW
Ex: Fabia Sedan 2003, 1,4 MPi, 50kW

jelinek4
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Februára 2010, 07:22

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa jelinek4 » Streda, 7. Apríla 2010, 11:55

Myslim ze ti filter s aktivnym uhlim nepomoze, pretoze najskor ide vzduch cez filter a az potom cez vyparnik. Inak ja mam tiez filter s aktivnym uhlim - ved preco nie ked je od normalneho o 2 eura drahsi.

toyomoyo
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 22:33

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa toyomoyo » Pondelok, 12. Apríla 2010, 00:16

jelinek4 napísal:Ajatinom by som ti to neradil mne uz vyse roka v aute smrdi ako v nemocnici. Najlepsie je aplikovat pripravok na vyparnik klimatizacie, za priehradkou pred spolujazdcom je ventilator pomedzi jeho rebra vlozis hadicku a riadne vystrikas, ak mas nejaky pristup k montaznej jame tak najlepsie je vystriekat aj cez prepadovu hadicku.
Lacne cistice, ktore mimochodom pouzivaju aj v toyote ti vydrzia spominane 2-3 tyzdne, najlepsi osvedceny vyrobok je wurth stoji sice okolo 900 sk ale mas na dlhsiu dobu pokoj.
Vela zalezi na tom ci povypnuti klimatizacie nechas vysusit vyparnik ak nie tak sa ti tam mnozia bakterie, ale ten wurth aj urcitu dobu brani ich tvoreniu.
Existuju este dalsie spôsoby dezinfekcie a to ultrazvukovym rozprasenim dezinfekcneho prostriedku - ja som skusal aplikovat do ultrazvukoveho rozprasovaca bolo by to v pohode keby to rozprasil rychlo nie za 1 hodinu. Original masina stoji okolo 170 eur. Tento spôsob je lepsi ako spreje.
Dalsi spôsob, ktory pouzivam aj ja je dezinfekcia ozonom - klima mi nesmrdi uz dlho akurat ten prasivy ajatin.
prosim, ako a s cim robis dezinfekciu s ozonom?

dakujem.
e-mail: toyomoyo@centrum.sk

Avensis Verso 2.0 D4D
Yaris 1.0 3D

jelinek4
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Februára 2010, 07:22

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa jelinek4 » Pondelok, 12. Apríla 2010, 07:23

Na cistenie ozonom existuje stroj pomocou ktoreho natlacis ozon do auta do pustenej ventilacie a klimatizacie.

toyomoyo
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 22:33

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa toyomoyo » Piatok, 16. Apríla 2010, 21:27

da sa ten stroj kupit? je drahy? da sa pozicat? kde? od koho?
ak to nie je tajomstvo.

dakujem.
e-mail: toyomoyo@centrum.sk

Avensis Verso 2.0 D4D
Yaris 1.0 3D

Používateľov profilový obrázok
bono21
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Utorok, 12. Júna 2007, 13:52
Bydlisko: Košice/KVP
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa bono21 » Piatok, 11. Júna 2010, 08:10

Dezinfekcia v toyote do konca 06.2010 za 9,9 euro
http://www.toyota.sk/cars/new_cars/akci ... ampan.aspx
Váš názor, oplatí sa to?
Alebo si dať urobiť Regeneráciu chladiaceho média klimatizácie za 24,90 a dezinfekciu si urobiť doma nejakým sprejom na to určeným?
Avensis T25 Combi
ex Corolla E10 ´96

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 11. Júna 2010, 09:03

Samotny dezinfekcny sprej byva drahy, napr. ten od Wurthu, ktory zvyknu pouzivat aj v Toyote, stoji tusim cez 20 eur, ale zas vydrzi ti viac ako jedno pouzitie, treba povedat. Ta regeneracia chl.media je zas iny ukon, napustenie plynu, natlakovanie atd. Zvacsa v neautorizovanych servisoch to ponukaju okolo 30-35 eur komplet. Takze cena by sedela. Ale ked si z casu na cas chces klimu vydezinfikovat sam, tak si kup iba sprej.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
bono21
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Utorok, 12. Júna 2007, 13:52
Bydlisko: Košice/KVP
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa bono21 » Piatok, 11. Júna 2010, 10:14

A tú regeneráciu dať urobiť alebo nie, dezinfekciu by som si spravil teda sám.
Avensis T25 Combi
ex Corolla E10 ´96

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 11. Júna 2010, 10:31

vies co to je otazne ako citis ze ti ide klima. ja mam 12 rocnu rollu a klima ide jak diva a za 4 roky co ju mam som do nej ani nesahol. a nesmrdi :D
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných