tlak v turbe ?!

všetko o tomto modeli
lapejko
panic
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Štvrtok, 30. Októbra 2008, 21:51

tlak v turbe ?!

Príspevok od používateľa lapejko » Sobota, 14. Marca 2009, 21:37

Kto z Vás pozná diagnózu?Pred časom som po snahe vyhnúť sa kamiónu a panickom brzdení skončil v priekope, potom sme narovnali akotak blatník a jazdím poškriabaný. Problém je v tom, že sa postupne prepadáva brzd. pedál, na prvé šliapnutie ide do polovice, na druhé je tvrdší, na tretie a štvrté sa správa skoro ako pri vypnutom motore. Mali sme podozrenie na prešliapnutý hlavný valec, nový stojí 7500 sk , tak som kúpil nové gumičky za 1000 ale s blbým pocitom (embéčka ?). Ešte som ich nemenil, medzitým mi párkrát vyplo motor, vraj tlak k turbu. Tam tých príčin môže byť viac ale vákuová pumpa robí podtlak na posilovač aj na klapku turba. RIEŠIL TO UŽ NIEKTO??? ĎAKUJEM ZA INFO..........

mato.208
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 22. Júla 2008, 15:22

Re: tlak v turbe ?!

Príspevok od používateľa mato.208 » Nedeľa, 15. Marca 2009, 12:04

servis kamo. mam jednu otazocku. ake mas auto lebo mne sa brzdovy pedal sprava asi tak isto ako tebe vymenil som zadne valecky predne su v pohode a stale nic. ak by ti tie gumicky pomohli tak by som to tiez skusil lebo ta cena je taka aku si spominal to je naozaj dost.dik
ex:skoda 110R
ex:skoda 136 Rapid
ex:Peugeot 405 SRi 2.0 dobra masina
TOYOTA Avensis 2.0TD celkom slušné vozitko

toyomoyo
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 22:33

Re: tlak v turbe ?!

Príspevok od používateľa toyomoyo » Pondelok, 16. Marca 2009, 13:03

tlak v turbe vedia v servise odmerat nejakym pristrojom aj na parkovisku aj pod zatazou bez demontaze cohokolvek.
teda v autorizovanom v Nitre. asi aj inde.
e-mail: toyomoyo@centrum.sk

Avensis Verso 2.0 D4D
Yaris 1.0 3D

lapejko
panic
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Štvrtok, 30. Októbra 2008, 21:51

Re: tlak v turbe ?!

Príspevok od používateľa lapejko » Utorok, 17. Marca 2009, 17:24

mato.208 napísal:servis kamo. mam jednu otazocku. ake mas auto lebo mne sa brzdovy pedal sprava asi tak isto ako tebe vymenil som zadne valecky predne su v pohode a stale nic. ak by ti tie gumicky pomohli tak by som to tiez skusil lebo ta cena je taka aku si spominal to je naozaj dost.dik
Ahoj,mám Avensis Verso 2D4D 2002. Gumičky mám kúpené, keď sa k nim dostanem, dám vedieť.
Ostatným vďaka za rady.

lapejko
panic
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Štvrtok, 30. Októbra 2008, 21:51

Re: tlak v turbe ?!

Príspevok od používateľa lapejko » Pondelok, 15. Júna 2009, 22:40

ahojte, už ma to naštvalo,tak som kúpil hlavný valec, vymenil a houby,takže brzdy zatiaľ neviem čo s nimi.Zato však som vybral von chladič intercoolera a na jednej AL. rúre aj v hadici bola hruda korózie. Odstránil som ju, vybrúsil, vytmelil neutrálnym silikónom a je to. Motor ťaháá a dúfam, že mu to vydrží.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných