Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

všetko o tomto modeli
Kudly
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Novembra 2008, 00:02

Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa Kudly » Nedeľa, 23. Novembra 2008, 14:49

Takže čauko.
Mám pár otázočiek ohladne vyššie uvedeného autíčka. Asi pred týždom som si ho kúpil. Je to Kombík, keďže sme už štyria. Stručná charakteristika... rok výroby 12/2006 najzdených 22 000 km a výbava je označená ako Sol Navy. Síce nie je to exekutive, ale vcelku stačí.
Potrebujem vsak odopovede na tieto otázky a potrebujem ich hlavne od majiteľov presne takého to modelu.
Proste nič v zlom, ale nech sa mi ozaj vyjadrí šéfko, ktorý taký motor ma pod kapotou už nejaký piatok.
Takže strašne by ma zaujímalo...
-Kam sa s tým chodí tankovať?
-Aká pumpa? čo sa týka kvality nafty? OMV, SHELL, Agip?
-Tankovať výlučne bezsírnu naftu?
-Aké aditívum je do tohoto motora najlepšie a či je dobré to čo odporúča výrobca a teda aditívum od Toyoty? Ak ako to aditívum riediť?
-V toyote majú od výrobcu a neviem či je to vo vhodnej kvalite?
-Aké sú najvhodnejšie pneu na zimu? čo sa veľkosti týka a v podstate akú značku by ste preferovali?
-Kde najlepšie zohnať na tento model plecháče? Teda bud nové, alebo zánovné? v slušnej cene. Hlavne nie u toyoty?
Takže veľmi pekne dakujem za odpoveď a fakt mi to pomôže.

čo by mi mali pri najbližšej prehliadke v Toyote vymeniť. Idem teraz 25.11. a mala by to byt prehliadka po dvoch rokoch.

Používateľov profilový obrázok
redik
panic
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Piatok, 24. Októbra 2008, 08:30

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa redik » Piatok, 5. Decembra 2008, 09:00

tankovat chodim pravidelne na Shell - zatial iba diesel extra. Vcera som natankoval na OMV alpine bezsirovy. Sice drahsi ale raz za cas tomu auto doprajem :-)
Podla odporucania vyrobcu sa ma tankovat iba bezsirna nafta, zial takuto v Europe nenajdes, kedze to vsetko ide z Ruska a ta je plna siry.
O aditive som uz rozmyslal, necham si niekde poradit - hlavne na zimu.
Zimne pneu mam Dunlop 3D na 16 plechacoch - akcia v Nemecku - 4 kusy za cca 18000 Sk (589 EUR). Teraz ma caka prva zima tak som zvedavy ako sa to bude spravat na vozovke - lad, sneh a tak.

Ja by som mal tiez otazku, ak vie niekto poradit. Totiz ten diesel co tankujem tak tankujem na Shell-ke v Bratislave - Podunajske biskupice. A co ma zarazilo je ze ta tankovacia pistol sa tam cela nezmesti. Musim ju drzat celu dobu pocas tankovania aby nevypadla (kedze vojde do hrdla iba 3-5 cm). Uz som obehal vsetky stojany a vsetko rovnake. Tiez na tej OMV (Vrakuna) na vsetkych stojanoch bola taka ista pistol. Aj obsluhy som sa pytal a ze s takymto sa este nestretol. Som si najprv myslel ze tankujem na stojane pre nakladiaky, ale pochybujem zeby vsetky boli take.

Vie niekto poradit?
Avensis T25 2007 WG, 2.2 D-CAT, 130 kW
Ex: Fabia Sedan 2003, 1,4 MPi, 50kW

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa fajry » Nedeľa, 7. Decembra 2008, 13:12

Kudly napísal: -Kam sa s tým chodí tankovať?
-Aká pumpa? čo sa týka kvality nafty? OMV, SHELL, Agip?
-Tankovať výlučne bezsírnu naftu?
-Aké aditívum je do tohoto motora najlepšie a či je dobré to čo odporúča výrobca a teda aditívum od Toyoty? Ak ako to aditívum riediť?
-V toyote majú od výrobcu a neviem či je to vo vhodnej kvalite?
-Aké sú najvhodnejšie pneu na zimu? čo sa veľkosti týka a v podstate akú značku by ste preferovali?
-Kde najlepšie zohnať na tento model plecháče? Teda bud nové, alebo zánovné? v slušnej cene. Hlavne nie u toyoty?
Takže veľmi pekne dakujem za odpoveď a fakt mi to pomôže.

čo by mi mali pri najbližšej prehliadke v Toyote vymeniť. Idem teraz 25.11. a mala by to byt prehliadka po dvoch rokoch.
- kam tankovať? No v prvom rade na benzínku :D . V podstate je to jedno, ale určite by som uprednostňoval značku ako: Shell, Agip, OMV, ... tým nič nepokazíš. Miestne družstevné a lacné benzínky vynechávaj
- bezsírnu naftu? A kde ju akože chceš natankovať? Aj keď to výrobca odporúča, tak na SK môžeme tankovať to, čo nám benzínky ponúkajú
- aditívum tam chceš dávať načo? Však to máš nové auto, tak tam tankuj naftu a na nejaké aditíva sa vyprdni. Je to zbytočné
- aké sú najvhodnejšie pneu? Pozri si príručku k autu, tam máš rozmery napísané. Všeobecne sa na zimu odporúčajú menšie rozmery. 15" alebo 16" môžu byť.
- veľa ľudí kupuje aj pneu aj disky cez www.nejlevnejsipneu.cz alebo iné eshopy. Ja osobne som kupoval cez spomínaný obchod a pohodička. Prišlo rýchlo až domov.
- čo sa značky pneu týka, tak veľmi dobré sú Dunlop Wintersport 3D alebo Goodyear Ultragrip tuším ???

- a na najbližšej prehliadke v Toyote určite budú vedieť, čo majú meniť. Je zbytočné tu o tom debatiť.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa fajry » Nedeľa, 7. Decembra 2008, 13:13

redik napísal: Ja by som mal tiez otazku, ak vie niekto poradit. Totiz ten diesel co tankujem tak tankujem na Shell-ke v Bratislave - Podunajske biskupice. A co ma zarazilo je ze ta tankovacia pistol sa tam cela nezmesti. Musim ju drzat celu dobu pocas tankovania aby nevypadla (kedze vojde do hrdla iba 3-5 cm). Uz som obehal vsetky stojany a vsetko rovnake. Tiez na tej OMV (Vrakuna) na vsetkych stojanoch bola taka ista pistol. Aj obsluhy som sa pytal a ze s takymto sa este nestretol. Som si najprv myslel ze tankujem na stojane pre nakladiaky, ale pochybujem zeby vsetky boli take.

Vie niekto poradit?
tak s týmto som sa nestretol. Ako som začal čítať Tvoj príspevok, tak som myslel, že si tankoval pištolou určenou pre nákladné vozidlá. No potom si ma z omylu vyviedol. Fakt neviem čím to je. Možno máš Ty malú dierku :mrgreen:
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa pio » Pondelok, 8. Decembra 2008, 08:30

....daj si vymenit nalievacie hrdlo ,robilo sa to na zaruku....(bolo mensie a preto sa nedalo tankovat)
Naposledy upravil/-a pio v Streda, 7. Januára 2009, 08:17, upravené celkom 1 krát.
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

Používateľov profilový obrázok
redik
panic
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Piatok, 24. Októbra 2008, 08:30

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa redik » Pondelok, 8. Decembra 2008, 09:22

teraz som mal trochu viac casu na pumpe a tak som si to riadne obzrel - ono sa to da tam vsunut cele, len to treba tak trochu natocit.
Avensis T25 2007 WG, 2.2 D-CAT, 130 kW
Ex: Fabia Sedan 2003, 1,4 MPi, 50kW

Kudly
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Novembra 2008, 00:02

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa Kudly » Pondelok, 8. Decembra 2008, 18:37

No super. Ďakujem za odpoveď.
Inak to aditko sám neviem ako. Mám dosť dobre recenzie na prípravok WIF, alebo niečo s podobným názvom.
Auto, ktoré som kúpil ma reálne najazdených 22 000 km, ale neviem akú maftu tam lial predchádzajúci majiteľ, keďže sa v podsate živý dovozom aut. Dúfam, že žiadne JRD, alebo pumpa na ukrajinskom dvore. No a tento Wifík, by mal troška čistiť vstreky a naftička vrak nezamrza a je proti hrdzy a podobne. Tak len preto zvažujem nad týmto prípravkom. V Toyote mi odporúčili ich aditko, ale to je v podstate to isté. Len troška drahšie a odporúčajú takto čistiť každých 15 000tis.km
Tak neviem. Gumy už su na aute a super 205 /55- R16

Používateľov profilový obrázok
stelaNT
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 16:03

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa stelaNT » Streda, 31. Decembra 2008, 10:24

ja tankujem Shell Diesel V-Power. Myslite ze este treba aj nejake aditiva (obcas) ??? :oops:

lopino
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 20. Decembra 2008, 21:47

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa lopino » Pondelok, 5. Januára 2009, 21:32

Ja som zatiaľ z fin. dôvodov a možností tankoval v rakúzoch. Zatiaľ neviem porovnať vplyv našej vs. rakúskej nafty. Kúpil som si aditívum vo Forstingeri, ale zatiaľ som úspešne zabudol vopred "predtankovať". Prečítal som si Wikipediu, kde priam doporučujú pravidelné prečisťovanie common railu.

Chcem sa popýtať, či niekto nemá skúsenosti s plecháčmi z VW Golf na AVE. Stredová diera je trochu väčšia.

Ak sa bavíme o nafte, akú máte vy spotrebu?

Kudly
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Novembra 2008, 00:02

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa Kudly » Pondelok, 5. Januára 2009, 21:57

No co sa týka plechov z VW na Avensis, tak s tým nemám skúsenosti, ale jeden nový plech ma vyšiel asi na 1800 SK asi pre mesiacom a mám na nom obuté 205/55 R16.
Aditko odporúčam, ale ja som este nedal. Neviem, nejako mi to pripadá čudné, je to moj realne prvý diesel a pred tým som do ziadenho benzínu nič nedával. Navysse mám natahaných nejakých 23 000 tis km, tak neviem, ale asi to vyskúšam. No a co sa týka spotreby, tak teraz v zime sa mocem okolo siedmych litrov - priemer. No a teraz som dorazil z východu a cesty zlé a zlé a mal som nalozeno a poriadne a mal som nejakých 7.7 litra.
Ty si na tom s Ave ako?

lopino
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 20. Decembra 2008, 21:47

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa lopino » Pondelok, 5. Januára 2009, 22:39

Ja som práve dnes skúšal plechy z VW a vnútorná diera je väčšia. Vraj mám skúsiť vymedzovací krúžok.
Kde si ich kúpil? Ja som pozeral na rakúskom aj nemeckom nete a v D by ma vyšli okolo 1400Sk, pardon 43€. Záruku tam ale žiaľ nemám - chýba skúsenosť.

čo sa týka spotreby, jedna je na palubnom počítači, ktorá sa pohybuje okolo 5l/100km, realita je niekde okolo 6. Ale ja mám 2liter. Dlhé trate zatiaľ výnimočne. Mám ho 4 týždeň a spoznávame sa.

Kudly
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Novembra 2008, 00:02

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa Kudly » Pondelok, 5. Januára 2009, 23:18

zohnal som ich na východe u jedného kamoša, ktorý ma pneu servis, ale tusim som sa motal po nete a nasiel som niečo podobné v tej cene aj niekde inde. No ja by som vymedzovací krúzok nedával, jeden clen ho dal a vymlátila sa mu stredová diera a bolo po disku a aj po krúžku. Mal ju ako vajco. No a kolko ma natahných a aká výbavička? Zatial spokojný?

lopino
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 20. Decembra 2008, 21:47

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa lopino » Utorok, 6. Januára 2009, 23:05

Ja som zatial spoko. Ale ako tu čítam tie príspevky od bohov, mám triašku v kolenách. Zatiaľ ma poslúcha a na prvé rande so servisom pôjdem až o nejakých 10tis. km, to počítam do začiatku leta. Svoju feldičku som doteraz servisoval u známeho, zrejme aj AVE pôjdem podobne, ak sa mi nepodarí nejakého dobrého servismana zohnať cez forum - jedného som tam videl na inzeratoch. Jediné, čomu zatiaľ ešte nie dobre rozumiem je ohrev chladiacej sústavy po štartoch. Dnes som ho skúšal prvý krát, lebo bolo -5, že by ohrial rýchlejšie, no neviem. Predpokladal som, že sa aktivuje pred štartom, ale v návode je, že motor musí bežať.
Výbava je klasika, myslím že to zodpovedá Sol. Potrebujeme rodinné auto pre žienku a dve decká. Pohodlia je haba kuk

Používateľov profilový obrázok
redik
panic
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Piatok, 24. Októbra 2008, 08:30

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa redik » Streda, 7. Januára 2009, 15:22

mna caka teraz fitnesscheck. Idem do AWF-ka v BA, 43 tisic najazdenych. Este je v zaruke tak preto do original toyoty.

Co sa tyka spotreby, mierne svizna jazda z vychodneho Slovenska do BA sa da spravit okolo 6 - 6,2 litrov, v BA o liter vacsia.
Avensis T25 2007 WG, 2.2 D-CAT, 130 kW
Ex: Fabia Sedan 2003, 1,4 MPi, 50kW

Kudly
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Novembra 2008, 00:02

Re: Mám pár otázok ohľadne Avensis 2.2 D-Cat

Príspevok od používateľa Kudly » Streda, 7. Januára 2009, 16:36

No tak asi nejako zle jazdím, ale ja mám na svojej podla palubáku spotrebu asi okolo 7 litrov, nezdá sa mi to nejako vela, keďze som z východu sile nalozený ako blázon, navysse zimnné pneu a motor som po dlhsej jazde podla knihy nechal bezat na volnobeh.
Takze som bol v celku spokojný

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných