toyota avensis verso

všetko o tomto modeli
Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Štvrtok, 2. Apríla 2009, 09:47

mam motor D-4D diesel zatial som neskusal ale dnes to vyskusam a uvidime dam vediet

efkocko
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Utorok, 18. Novembra 2008, 11:20
Bydlisko: Ružomberok

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa efkocko » Streda, 8. Apríla 2009, 07:40

Marek11 napísal:Vazeny mam otazocku, moja Toyotka mi teras zacala vydavat trochu divny zvuk take piskanie ale len obcas ako keby niegde trela guma. Nieje to turbo to funguje ok a aj ho pocut. je to iny zvuk bol som v Toyote v Presove ale nevedeli co s tym je nevzali ma ani na pocitac lebo nemali cas len ho nastrartovali a popocuvali no a stvrdili ze je vsetko ok ale ten zvuk ma trochu znepokojuje tak ci nahodou niekto nemal daco podobne. Neviem ci to nahodou nieje vlhkost v nejakom remeni. A este jedna otazocka ked poriadne stlacim plynovy pedal pri dvojke mi auticko trochu prerusi tah ale hned zasa naskoci a taha ok co to moze bit? dik za info
....to robí aj mne aj na iných rýchlostiach, prvýkrát ma prekvapilo pri obiehaní, ked som potreboval akcelerovať na 5 a ono to spomalilo, alebo nešlo...niekto mi vysvetloval, že nesmiem prudko stlačiť plyn.pedál, lebo počítač dostane zrazu iné hodnoty a nedokáže reagovať...skúsil som pozvolné a plynulé pridávanie a nerobí to..
samé škodovky
teraz hurá toyota avensis verso D4D r.v.2002

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Streda, 8. Apríla 2009, 13:52

Takze nakoniec som skoncil s mojim autom v servise lebo pri predbiehani do kopca na 5ke mi zrazu prestalo tahat a zasvietila sa kontrolka motora. Bol som v Toyote a chceli si auto nechat na 2 dni a odhadovali cenu za diagnostiku problemu (nie za napravu len urcenie co je vo veci) cca. do 1000 PLN (9000 Sk) a tak som siel do znameho zapol auto pod pocitac zmazal vsetky chiby co to tam hlasilo a kontrolka zhasla a auticko funguje ok. Tak neviem co to tam bolo len dufam ze sa to nevrati (mozno bolo nieco v nafte) To ze rychlo stlacas pedal plynu sa mi moc nechce verit to je uz moja druha Avensis Verso a nemal som doteras ziadne taketo problemi. Na zaciatku to aj u mna bolo tak ze ked som pomalicky pridaval tak to bolo ok a najskor len na dvojke ale neskor sa to prenieslo aj na ine rychlosti a potom sa zasvietila ta kontrolka ( su siuacie ked musis dupnut a nepacilo by sa mi keby mi auto v takej situacii prestalo tahat, v kazdom pripade teraz mi to nerobi ) Tak dajte vediet vas nazor na to co to moze bit. Vopred dik.

iMAGiNE
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Mája 2008, 11:21
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa iMAGiNE » Štvrtok, 9. Apríla 2009, 22:21

Nacital Ti znamy aj o aky chybovy kod islo? Je dost pravdepodobne, ze to je kod P1251 - Turbo Overboost Condition, t.j. zvyseny tlak v turbe. Turbo co je v A. Verso od firmy Garrett (kedysi ich davali do Octavie) tym zvykne dost casto trpiet a pricinou je casto iba zanesenie turba karbónom. Tiez som mal tento problem a v servise Toyota sa s tym dlho trapili. Nakoniec som turbo zaniesol do specializovanej firmy (www.turba.sk), tam ho vycistili za cca. 5000,- Sk a odvtedy mi to nespravilo. Najlepsie sa to testuje do prudsieho kopca na 2-3 prevodovom stupni. Samozrejme nemozno vylucit, ze by to mohlo byt nieco ine, ale u mna sa to prejavovalo podobne ako u Teba. Inak ked zasvieti kontrolka motora, auto sa prepne do nudzoveho rezimu a potom to fakt skoro vobec netaha. Po vypnuti motora a nastartovani by malo ist v pohode, i ked kontrolka bude svietit. Casom zhasne sama.
Toyota Avensis Verso, r.v. 2005, 2.0 D4D 85kW, 175 000 km
Ford S-Max, r.v. 2011, 2.0 TDCi 103 kW, 48 000 km
Mazda CX-7, r.v. 2008, 2.3i DISI Turbo, 191 kW, 40 000 km
ex: Suzuki Grand Vitara, r.v. 2007, 1.9 DDiS 95kW
ex: Toyota Yaris 1.0

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Štvrtok, 9. Apríla 2009, 22:33

no uvidime zatial auticko taha turbo pekne pocut tak neviem ale budem na to pamatat keby sa to stalo znovu tak to navrhnem mechanikom nech to preveria. Neviem aky kod hlasilo v servise vraveli ze tam bolo toho viac pouzili slovo ze to VYCISTILI a auto taha ok. vraj nic viac nespravili.

lapejko
panic
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Štvrtok, 30. Októbra 2008, 21:51

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa lapejko » Piatok, 10. Apríla 2009, 21:16

ahojte utrápení Toyoťáci, pred chvíľou mi kamarát zmeral hodnoty podtlaku na vákuovej pumpe a na regulačnom ventile EGR ventilu. Všetky hodnoty sú podľa servisného manuálu v poriadku, ale keď tlačím na brzdy podtlak sa tratí. Kamarát vraví, že to môže súvisieť lebo vak. pumpa ovplyvňuje podtlak aj na klapku turba. Takže potrebujem viac info. Nová pumpa stojí vraj 22000 sk, ale vmanuáli je popísaná výmena opotrebovaných lopatiek. Vie o tom niekto viac???

efkocko
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Utorok, 18. Novembra 2008, 11:20
Bydlisko: Ružomberok

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa efkocko » Nedeľa, 19. Apríla 2009, 15:05

tak mám prvý problem, ale už riadny...prvé príznaky ..auto nechcelo naštartovat ako zvyklo pri prvom tuknutí...to bolo v polsku, po chvílke som na krožovatke chcel pridať, auto, šlo ,alev elmi pomaly..začala svietiť kontrolka motora....problem prešiel asi po 30 km, kedy sa ťah motora znova vrátil na svoje, ale kontrolka nezhasla...na druhý den ráno to bolo horšie, auto nie a nie naštartovať a rozsvietila sa kontrolka palivového filtra a aj nedostatok oleja...ten bol na minime, tak som ho doplnil, filter odvodnil a vičistil, ovšem nič to nepomohlo....a to zrovna, ked som auto nutne potreboval...tu ma toyota sklamala, ako zatial žiadne auto...má niekto radu???
samé škodovky
teraz hurá toyota avensis verso D4D r.v.2002

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Pondelok, 20. Apríla 2009, 20:38

tak vazeny problem tu mam znova tentokrat som bol v Toyote ale v inom servise a ukazalo sa ze je to to co spominal kolega teda problem s turbom ta ista chyba ako v jeho aute. V servise chceli vymenit turbo ale cena ma dobila 7500 PLN a tak zajtra idem do firmy zaoberajucej sa napravou turba. teras neviem lebo v Toyote vraveli ze je to problem s tlakom v turbine a inde vraveli ze problem s ridenim turba neviem ci je to to iste. V kazdom pripade zajtra uvidime. Este som pred casom spominal ze pocujem take obcasne hvizdanie hlavne pri studenom motore ale nielen - vraj to su klapky (alebo lopatky) na vtrisku paliva. Tak zatial a zajtra napisem co s tym turbom.

iMAGiNE
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Mája 2008, 11:21
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa iMAGiNE » Utorok, 21. Apríla 2009, 12:50

efkocko napísal:tak mám prvý problem, ale už riadny...prvé príznaky ..auto nechcelo naštartovat ako zvyklo pri prvom tuknutí...to bolo v polsku, po chvílke som na krožovatke chcel pridať, auto, šlo ,alev elmi pomaly..začala svietiť kontrolka motora....problem prešiel asi po 30 km, kedy sa ťah motora znova vrátil na svoje, ale kontrolka nezhasla...na druhý den ráno to bolo horšie, auto nie a nie naštartovať a rozsvietila sa kontrolka palivového filtra a aj nedostatok oleja...ten bol na minime, tak som ho doplnil, filter odvodnil a vičistil, ovšem nič to nepomohlo....a to zrovna, ked som auto nutne potreboval...tu ma toyota sklamala, ako zatial žiadne auto...má niekto radu???
Daj si to skontrolovat na pocitaci. Podla popisu by to mohol byt kod P0627 (Fuel Pump Control Circuit/Open). Takto sa zvykne prejavovat vadny saci ventil (SCV) na palivovom čerpadle (inak pomerne frekventovana vada na D4D). Ventil, resp. ventily (lebo su tam 2) sa daju vymenit, naklady na opravu cca. 250 - 300 €.

Neda sa vsak vylucit, ze by to mohlo byt nieco ine.
Toyota Avensis Verso, r.v. 2005, 2.0 D4D 85kW, 175 000 km
Ford S-Max, r.v. 2011, 2.0 TDCi 103 kW, 48 000 km
Mazda CX-7, r.v. 2008, 2.3i DISI Turbo, 191 kW, 40 000 km
ex: Suzuki Grand Vitara, r.v. 2007, 1.9 DDiS 95kW
ex: Toyota Yaris 1.0

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Utorok, 21. Apríla 2009, 23:21

ahojte turbinka vycistena a zmenene v nej aj lozisko (bolo tam uz trocha oleju) a auticko taha. Skontroloval som na dialnici siel som do 170 a do 4000 otacok a nic vsetko ok auticko chodi tichsie a taha lepsie tak hadam to tak vydrzi. Pre zaujimavost cistenie turba s demontazou a montazou ma stalo 700 PLN a nove stoji 7500 PLN tak to cistenie sa zda rozumne riesenie. Rad by som podakoval kolegovi iMAGEMU za dobru radu fakt pomohla. Dufam ze uz teras bude pokoj ak by nieco dam vediet.

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Utorok, 21. Apríla 2009, 23:22

ospravedlnujem sa iMAGINEMU za skomolenie nicku.

iMAGiNE
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Mája 2008, 11:21
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa iMAGiNE » Streda, 22. Apríla 2009, 09:13

Na nick sa vykasli. ;-) Hlavne, ze auto uz bezi ako ma.
Toyota Avensis Verso, r.v. 2005, 2.0 D4D 85kW, 175 000 km
Ford S-Max, r.v. 2011, 2.0 TDCi 103 kW, 48 000 km
Mazda CX-7, r.v. 2008, 2.3i DISI Turbo, 191 kW, 40 000 km
ex: Suzuki Grand Vitara, r.v. 2007, 1.9 DDiS 95kW
ex: Toyota Yaris 1.0

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Streda, 22. Apríla 2009, 17:04

v servise vraveli ze to auto a ten motor neznasa kludnu jazdu potrebuje obcas poprehanat nech to turbo pracuje vraj najhorsie co mozem pre turbo spravit je jazdit na spotrebu vtedy sa nici. Rada - raz za tyzden na 3ke vytocit do min. 3500 otacok nech vypluje ten sajrajt co ma v sebe to pomaha a udrzi turbinu v dobrom stave. To by bolo zatial vsetko ak nieco dam vediet.

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 23. Apríla 2009, 08:00

tak ako oneeee...toto je univerzalna rada pre vsetky motory, nie len turbodizle. raz za cas to treba poriadne prevetrat, povytacat. kludne jazdit na spotrebu aj cely mesiac, ale dopriat mu medzi tym nejaky ten "zrychleny" presun (alebo 2). ono ked sa sem tam pozrie motor k obmedzovacu, nic sa mu nestane. ved na to tam ten obmedzovac je, aby sa to netocilo vyssie, a nie aby sa clovek bal k nemu priblizit. ako neni nutno kazdy den, ze.....
no proste, koniky treba niekedy aj prebehnut, nemozu furt len krokom tahat voz s hnojom ;-)
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Utorok, 5. Mája 2009, 23:02

pozdravujem, mam tu znova malicky problem pravdepodobne s tou turbinou, pri prudsom kopci na dvojke ak ju vytocim ponad 2000 otacok asi pri 2200 mi znova prerusi tah ale potom naskoci. Robieva to len pri prudkom stupani normalne na rovine alebo malom kopci nie. Teras neviem ci reklamovat to turbo vycistene je este v zaruke alebo je to zasa nieco ine. priznaky su tie iste ako skor len rozdiel je ze to robieva pri prudkom stupani inac nie. Dik za radu. Inac auto taha ako dive.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných