toyota avensis verso

všetko o tomto modeli
efkocko
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Utorok, 18. Novembra 2008, 11:20
Bydlisko: Ružomberok

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa efkocko » Piatok, 9. Januára 2009, 10:16

JirkaC napísal:To nemá nikdo nové poznatky ??
Jirka
to by bolo k závideniu, tá spotreba...ale počítač, často kecá, na začiatku mi ukazoval spotrebu 5.5 až 5.7, horšie to bolo po jazdení od plnej po plnú nádrž...na určité km, po výmenách filtrov a odpojení baterie sa mi PC trocha skorigoval a ukazuje reálnejšie, ale spotreba v týchto zimných mesiacoch, kde je hodne jázd na studený motor, poflaky po meste a pár dlhších tratí, je na 7.5 l, je to akosi viac, ako som čakal, hlavne ked využívam hmotnosť auta na dojazd a len občas ho troška vytočím aj nad 3000 ot, to aby sa predýchalo... na nádrž po zasvietenie kontrolky, som prešiel 760 km a po dotankovaní do plna vošlo necelých 54 l nafty, tzn. že rezerva je 6-7 l a spotreba bola niečo nad 7 l... uvidíme, čo povie leto bol by som rád, keby som šiel pod tých 7 l...čo sa týka štartovania nie problém ani pri -16 ked podržím troška dlhšie nahrievanie...jazda je komfortná a pohodlná a aj v zime auto drží dobre stopu a to jazdím celkom odvážne aj na snehu, len pri zábere, kvoli váhe vozidla a sile motora kolesá trocha preklzujú a je nutné uberať...celkový dojem je spokojnosť...snáď mi vadí trocha hlučný motor pri jazde nad 110 km/ h a že auto nemá 6 rýchlosť, ktorá na dialnici určite chýba...
samé škodovky
teraz hurá toyota avensis verso D4D r.v.2002

Používateľov profilový obrázok
JirkaC
panic
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Nedeľa, 12. Septembra 2004, 13:26

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa JirkaC » Piatok, 9. Januára 2009, 17:29

Ta šestka tam opravdu chybí.pozoruji,že spotřeba při těchto mrazech taky trochu vylezla nahoru.
Jěště jsem to nepočítal.Tankuji vždy do plna tak a u jedné pumpy tak že spotřeba je reálná.
J.

Robexus
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Sobota, 3. Januára 2009, 13:06
Bydlisko: BA, TN

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Robexus » Piatok, 9. Januára 2009, 18:43

Ako sa moze palubny pocitac odlisovat od skutocnej? Na zaklade coho mera PP? Vyzna sa niekto v tom technicky? Ja som tiez prekvapeny ze mi palubny pocitac na Lexuse ukazuje stale len 9,4, 9,5 a 9,6 bez ohladu na to ci je mesto, dialnica, a bez ohladu na styl jazdy.. Nemeral som to lebo doteraz som veril PP..
Lexus RC-F, 2017

efkocko
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Utorok, 18. Novembra 2008, 11:20
Bydlisko: Ružomberok

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa efkocko » Utorok, 20. Januára 2009, 13:01

Robexus napísal:Ako sa moze palubny pocitac odlisovat od skutocnej? Na zaklade coho mera PP? Vyzna sa niekto v tom technicky? Ja som tiez prekvapeny ze mi palubny pocitac na Lexuse ukazuje stale len 9,4, 9,5 a 9,6 bez ohladu na to ci je mesto, dialnica, a bez ohladu na styl jazdy.. Nemeral som to lebo doteraz som veril PP..
presne to vedia asi len japončíci...ale zamýšľal som sa nad tým a prvá myšlienka , ktorá vyvracia udaje PP je, že so zaradeným rýchl. stupnom dole kopcom ukazuje nulu a to nieje nijak možné, lebo spotreba volnobehu tam stále je, to samé ukazuje ked človek stojí na mieste a volnobeh tiež ide...zrejme pôjde o bežnú nedokonalosť počítačov... myslím tiež , že pri vyradenej rýchlosti dole kopcom je reálna spotreba nižšia... otáčky volnobehu su dané nastavením trisky v určitej polohe a pri zvýšení otáčok brzdením motorom sa iste zvýšia a vstrek tam je... u benzínu si myslím platí to isté...
samé škodovky
teraz hurá toyota avensis verso D4D r.v.2002

efkocko
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Utorok, 18. Novembra 2008, 11:20
Bydlisko: Ružomberok

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa efkocko » Utorok, 20. Januára 2009, 13:04

JirkaC napísal:Ta šestka tam opravdu chybí.pozoruji,že spotřeba při těchto mrazech taky trochu vylezla nahoru.
Jěště jsem to nepočítal.Tankuji vždy do plna tak a u jedné pumpy tak že spotřeba je reálná.
J.
nebud taký stručný a daj na sklo trocha zo svojích poznatkov, rád si prečítam...napr. ako si prišiel k autu... ja som sa asi trocha obabral, aj ked v celku som spokojný...a zdá sa že je to srdcová záležitosť...
samé škodovky
teraz hurá toyota avensis verso D4D r.v.2002

Používateľov profilový obrázok
JirkaC
panic
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Nedeľa, 12. Septembra 2004, 13:26

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa JirkaC » Utorok, 20. Januára 2009, 18:28

Auto jsem koupil dovezene z Italie za super cenu .Vyšlo mě 7500€ komplet cena.Má najeto podle servisky 140000km.Bylo servisovaný v Toyotě.mělo malé neduhy ale s tím jsem počítal.Váha vzduchu-stačila vyčistit a trochu olakovat asi za 6000kč.
Jsem spokojeny sptřeba od 5,5 po 7,5 lt.
Je to rok 2002
J.

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 22. Januára 2009, 08:10

efkocko napísal: presne to vedia asi len japončíci...ale zamýšľal som sa nad tým a prvá myšlienka , ktorá vyvracia udaje PP je, že so zaradeným rýchl. stupnom dole kopcom ukazuje nulu a to nieje nijak možné, lebo spotreba volnobehu tam stále je, to samé ukazuje ked človek stojí na mieste a volnobeh tiež ide...zrejme pôjde o bežnú nedokonalosť počítačov... myslím tiež , že pri vyradenej rýchlosti dole kopcom je reálna spotreba nižšia... otáčky volnobehu su dané nastavením trisky v určitej polohe a pri zvýšení otáčok brzdením motorom sa iste zvýšia a vstrek tam je... u benzínu si myslím platí to isté...
jajajajaj, toto je velky blud kamarat, nehnevaj sa. takto to fungovalo pred x rokmi na karburatorovych BENZINOVYCH motoroch. a tu riesite aj dizle,co pozeram. ale to je jedno, v dnesnej dobe ak das dolu nohu z plynu, vstrekovanie odstavi dodavku paliva. to je jedno ci benzinu ci nafty. a spotreba je 0, slovom NULA. sa to vola tusim nuteny volnobeh. samozrejme ak mas zaradenu rychlost. ak vyradis alebo drzis stlacenu spojku, ide ti motor na volnobeh a zerie volnobeznu davku,to je jasne

cize dolu kopcom na volnobeh je spotreba vyssia ako ist so zaradenou rychlostou, ked to zerie nulu
uz sme to tu na fore riesili
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Casey
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Septembra 2008, 12:47
Bydlisko: Nitra

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Casey » Štvrtok, 22. Januára 2009, 20:44

Liguere, presne s Tebou súhlasím. Keby bolo so zaradenou rýchlosťou vstreknuté palivo do valca, tak by si sa dole kopcom rozbiehal, nakoľko nafta sa vznieti pod tlakom.
Toyota Avensis Verso 2,0 D-4D 1CD-FTV r.v. 2001

efkocko
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Utorok, 18. Novembra 2008, 11:20
Bydlisko: Ružomberok

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa efkocko » Utorok, 3. Februára 2009, 09:41

Casey napísal:Liguere, presne s Tebou súhlasím. Keby bolo so zaradenou rýchlosťou vstreknuté palivo do valca, tak by si sa dole kopcom rozbiehal, nakoľko nafta sa vznieti pod tlakom.
ked sú otáčky na volnobeh cca800 a otáčky dole kopcom dajme tomu 2500, auto musí byť logicky brzdené...na otáčky 800
samé škodovky
teraz hurá toyota avensis verso D4D r.v.2002

efkocko
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Utorok, 18. Novembra 2008, 11:20
Bydlisko: Ružomberok

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa efkocko » Utorok, 3. Februára 2009, 09:48

liguere napísal:
efkocko napísal: presne to vedia asi len japončíci...ale zamýšľal som sa nad tým a prvá myšlienka , ktorá vyvracia udaje PP je, že so zaradeným rýchl. stupnom dole kopcom ukazuje nulu a to nieje nijak možné, lebo spotreba volnobehu tam stále je, to samé ukazuje ked človek stojí na mieste a volnobeh tiež ide...zrejme pôjde o bežnú nedokonalosť počítačov... myslím tiež , že pri vyradenej rýchlosti dole kopcom je reálna spotreba nižšia... otáčky volnobehu su dané nastavením trisky v určitej polohe a pri zvýšení otáčok brzdením motorom sa iste zvýšia a vstrek tam je... u benzínu si myslím platí to isté...
jajajajaj, toto je velky blud kamarat, nehnevaj sa. takto to fungovalo pred x rokmi na karburatorovych BENZINOVYCH motoroch. a tu riesite aj dizle,co pozeram. ale to je jedno, v dnesnej dobe ak das dolu nohu z plynu, vstrekovanie odstavi dodavku paliva. to je jedno ci benzinu ci nafty. a spotreba je 0, slovom NULA. sa to vola tusim nuteny volnobeh. samozrejme ak mas zaradenu rychlost. ak vyradis alebo drzis stlacenu spojku, ide ti motor na volnobeh a zerie volnobeznu davku,to je jasne

cize dolu kopcom na volnobeh je spotreba vyssia ako ist so zaradenou rychlostou, ked to zerie nulu
uz sme to tu na fore riesili
no vychádzal som z bývalej feldy, kde bolo tiež niečo podobne písané, samozrejme už riadenej počítačom...praktické skúsenosti mi to nejak vyvracali a pri vyradzovaní som mal nižšiu spotrebu... čo sa týka dízla uvidím, mrknem či dolu kopcom z výfuku niečo vychádza, ale najlepšie by bolo asi sledovať spotrebu priamo z auta z odmerného valca, len neviem, či je to realizovatelné..
samé škodovky
teraz hurá toyota avensis verso D4D r.v.2002

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa liguere » Utorok, 3. Februára 2009, 09:58

no mozno v situacii,ked nechces pribrzdovat,ale len sa doviezt nejakych par sto metrov, ti mozno na neutral to vyjde lepsie, ako keby si pribrzdil z nulovou spotrebou a potom to plynom dohanal...ale to uz je taka spekulacia.
mozno mas fakt taky styl jazdy,ze v konecnom dosledku ti vyjde nizsia spotreba pri vozeni na neutral. nic to nezmeni na tom,ze pri tomto sposobe to zerie volnobeznu davku a pri zaradenej rychlosti bez plynu to nezerie nic. ale ak tvrdis,ze tebe sa osvedcilo vozit sa na neutrale...no vyskusaj oba,pocitaj spotrebu (na palubny komp sa vykasli) a uvidis
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Casey
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Septembra 2008, 12:47
Bydlisko: Nitra

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Casey » Utorok, 3. Februára 2009, 21:19

Efkocko:
Keď ideš dolu kopcom na 2500 ot./min. tak logicky sa nikdy na 800 ot./min. nedostaneš, keď tak až na rovine. S voľnobehom v tomto prípade to nemá nič spoločné. To auto je brzdené tým, že stláčaním čistého vzduchu vo valcoch nedochádza k vznieteniu nafty a ten vzduch sa iba nasáva nasávacími ventilmi a výfukovými zase odchádza. Tak tam prirodzene vzniká brzdiaci účinok, ktorý sa potom ďalej prenáša cez prevodovku až na kolesá prednej nápravy. Palivo tam začne vstrekovať až vtedy, keď sa dostaneš otáčkami až pod voľnobežnú hranicu. Zato keď prichádzaš k semafóru a necháš zaradenú rýchlosť sa začne auto pohybovať na voľnobežných otáčkach. Ak sa mýlim, tak rád privítam metodické usmernenie a vopred sa ospravedlňujem.
Toyota Avensis Verso 2,0 D-4D 1CD-FTV r.v. 2001

toyomoyo
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 22:33

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa toyomoyo » Nedeľa, 15. Februára 2009, 15:34

spotreba dnes 2 stupne nad nulou od IKEA Bratislava do Velke zaluzie Toyota Avensis Verso 2005 2.0 D4D priemerna podla pocitaca 5,1 l na 100 km pri priemernej rychlosti 80 km/h.
Ja som drzal v meste povolenu (50 a 80) a na dialnici slimaciu 100-110 km/h.
e-mail: toyomoyo@centrum.sk

Avensis Verso 2.0 D4D
Yaris 1.0 3D

efkocko
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Utorok, 18. Novembra 2008, 11:20
Bydlisko: Ružomberok

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa efkocko » Štvrtok, 19. Februára 2009, 17:10

toyomoyo napísal:spotreba dnes 2 stupne nad nulou od IKEA Bratislava do Velke zaluzie Toyota Avensis Verso 2005 2.0 D4D priemerna podla pocitaca 5,1 l na 100 km pri priemernej rychlosti 80 km/h.
Ja som drzal v meste povolenu (50 a 80) a na dialnici slimaciu 100-110 km/h.
počitačová mi tiež ukazovala tieto bludy..potom som odpájal bateriu a po zapojení ukazuje celkom v reále...teraz na krátke 2-10km úseky a za studena si to berie 7.5 počítačovej, reálnu uvidim...
samé škodovky
teraz hurá toyota avensis verso D4D r.v.2002

efkocko
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Utorok, 18. Novembra 2008, 11:20
Bydlisko: Ružomberok

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa efkocko » Štvrtok, 19. Februára 2009, 17:15

Casey: ja s tým čo píšeš súhlasím...nepopisoval som čo sposobuje brzdný účinok, ale snahu motora sa dostať k volnobežným otáčkam a je jasné, že dolu kopcom sa budú držať vo vyšších..
...ešte by som sa chcel spýtať na vašu skúsenosť z rosením sa okien... nezvyklo sa mi hodne rosia vždy ked posneží, alebo poprší...tá námraza ma dosť štve...potom..díky
samé škodovky
teraz hurá toyota avensis verso D4D r.v.2002

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných