toyota avensis verso

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
JirkaC
panic
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Nedeľa, 12. Septembra 2004, 13:26

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa JirkaC » Streda, 6. Mája 2009, 17:04

A co váha vzduchu????Tu jsi taky čistil.
J.

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Streda, 6. Mája 2009, 19:18

ja sa v tom moc nevyznam ale cistil som len turbo lebo tak mi povedali v servise ze je to zvyseny tlak v turbe. Mam do vymeny este zavori na vstrekovani paliva moze to bit spojene s tym?

Používateľov profilový obrázok
JirkaC
panic
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Nedeľa, 12. Septembra 2004, 13:26

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa JirkaC » Utorok, 19. Mája 2009, 16:13

Už to máš opravený???
J.

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Utorok, 19. Mája 2009, 23:29

Nazdar tak to piskanie uz mam odstranene bol to nejaky ventyl na vstrekovani paliva a to trhanie pri 2200 otackach este nie ale pravdepodobne je to RCV ventyl v pumpe paliva ci tak dajako. Zatial len tolko. Pozdravujem

Používateľov profilový obrázok
JirkaC
panic
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Nedeľa, 12. Septembra 2004, 13:26

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa JirkaC » Streda, 20. Mája 2009, 08:00

Tak přeju brzkou opravu a hlavně levnou.
J

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Sobota, 27. Júna 2009, 23:17

Ahojte vsetci tak zasa tu mam moj problem auto mi prestalo tahat a preplo sa do nudzoveho rezimu po vypnuti a nastartovani jazdilo ok ale svietila sa kontrolka havarie motora bol som v servise gde ho pripojili na pocitac a znova ukazalo chybu P1251 (Step Motor for Turbochanger Control Circuit) pripominam ze turbo som mal cistene. Auticko mi stale prerusovalo tah pri cca. 2200 otackach (aj po vycisteni turba) ale len pri zahriatom motori za studena nie. No a teras neviem co dalej v servise chcu menit turbo ale firma co mi ho cistila tvrdi ze turbo je ok a ze to je na 100 percent senzor alebo snimac tlaku v turbe ( v servise to nazvali senzor teploty vzduchu vchadzajuceho do turba cislo katalogove 89424-60010) tak neviem ci je to to iste oba servisi ukazuju na tu istu vec. Budem vdacny za nejake poznatky alebo napady co dalej. Caka ma za niekolko dni dlha cesta cca. 5000 km s 11 mesacnym synom v aute tak bol by som rad keby som mal auto v poriadku. Vopred dakujem

Používateľov profilový obrázok
JirkaC
panic
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Nedeľa, 12. Septembra 2004, 13:26

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa JirkaC » Utorok, 18. Augusta 2009, 20:34

Už jsi vyřešil problém???
J.

Používateľov profilový obrázok
ceno
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Novembra 2008, 11:47

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa ceno » Štvrtok, 7. Januára 2010, 13:09

Nazdar Marek,
chcem saa Ta spytat, ci nevies, aky ventil ti to na tom vstrekovani piskal. Mne to robi taky divny zvuk, da sa povedat ze je to mozne popisat ako si to popisal aj ty (ako by guma o nieco trela), alebo sa to tiez podoba zvuku ako ked prejdes prstom po cerstvo umytom skle. Robi mi to prvych 5 minut po nastartovani - tak si to obcas piskne, a potom obcas v chladnom a vlhkom prostredi. Chcel by som to dat spravit, bo ma to znervoznuje, ale v servise sa moja corollka este neracila predviest...
vopred diky
Corolla Combi 2.0 d-4d 66kw,'03,5.4l/100km

Marek11
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Apríla 2008, 01:25

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Marek11 » Štvrtok, 7. Januára 2010, 19:55

Ahojte vsetci (po dlhom case-vela prace) tak moje AVERSO furt strajkuje ale uz aspon na 90 percent viem co to je. Pravdepodobne je to ventil tlaku vzduchu v turbine dal som tam s RAV 4 a trochu sa to upravilo ale pri vysokych otackach okolo 4000 to trha a trati moc vraj nie celkom presne spolupracuje s turbinou a preto to trhanie ale nikto to nevie na isto. Ja asi odpadnem z grona priaznivcov aversa lebo rozmyslam o jeho predaji uz mam dost investovania v to auto. Od zaciatku ma tento problem stal cca. 5000 PLN a furt to nieje dobre. No este uvidime.
Co sa toho piskania tyka uz si nepametam presne co to bol za ventyl a nenasiel som ani fakturu za opravu. Sorry. Skusim hladat dalej az nieco najdem dam vediet.
Pozdravujem vsetkych a zelam vsetko dobre v novom roku.

fsoos
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Apríla 2010, 14:14
Bydlisko: Bernolakovo

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa fsoos » Streda, 16. Júna 2010, 18:09

Chybovy kod: P1155
Caute toyotaci, rozsvietila sa mi kontrolka motora a tak som si ju napichol na diagnozu a vysiel mi kod P1155 podla servisneho manualu by to malo byt air fuel ratio sensor (bank 2 sensor 1) az na to, ze neviem, ktory to je, ked otovim motor tak na prednej strane mam 4 sondy - dve hore (jedna na pravo a druha nalavo a dve dole, napravo a nalavo a potom este bude jedna asi aj za katalyzatorom (ta je oznacena ako heated oxygen sensor), nemate niekto tusenie ktora z tych styroch je ta A/F ratio sensor (bank 2 sensor 1)... dakujem za akekolvek typy...
Toyota Prius 1.5
Toyota Avensis Verso 2.0 vvti, LPG Prins
Honda Civic 1.3 hatchback

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa pio » Sobota, 19. Júna 2010, 09:42

fsoos napísal:Chybovy kod: P1155
Caute toyotaci, rozsvietila sa mi kontrolka motora a tak som si ju napichol na diagnozu a vysiel mi kod P1155 podla servisneho manualu by to malo byt air fuel ratio sensor (bank 2 sensor 1) az na to, ze neviem, ktory to je, ked otovim motor tak na prednej strane mam 4 sondy - dve hore (jedna na pravo a druha nalavo a dve dole, napravo a nalavo a potom este bude jedna asi aj za katalyzatorom (ta je oznacena ako heated oxygen sensor), nemate niekto tusenie ktora z tych styroch je ta A/F ratio sensor (bank 2 sensor 1)... dakujem za akekolvek typy...
..este neni nikde napisane ze to je vadne,skus to najprv vymazat a pobehat s tym ci ti to zase nebude svietit...vela krat to moze byt len sporadicka zavada. Inak je to jedna s tych vrchnych mam pocit ze prava ale neviem to na sto percent a priprav sa aj nato ze moze byt aj katak v haji... na 2litroch to odchadzalo. Niekedy sa kontrolka rozvecovala s touto zavadou ked bol nekvalitny benzin alebo ti to dobre nespalovalo pretoze cez tie horne A/F senzory riadiaca jednotka reguluje zmes vzduch palivo ..preto to oznacenie (Air/Fuel) .
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

fsoos
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Apríla 2010, 14:14
Bydlisko: Bernolakovo

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa fsoos » Sobota, 19. Júna 2010, 17:21

No tak ten katalyzator by ma nepotesil... inak presne tak som to skusal, ze som kod zmazal a za dve minuty po nastartovani bol spat. Inak som si stiahol aj servisny manual a podla neho som zistil, ze ten senzor je ten pravy horny v smere jazdy, tak som si pozrel aj zaznamy jednotlivych senzorov a toto som vypozoroval:

1. Pri zapnutom motore:
Sensor2-Bank1 ukazuje hodnoty 0.015-0.8V
S2-B2 ukazuje hodnotu 0.895V
S1-B1 ukazuje hodnotu 3.293V striedavo 7.995V
S1-B2 ukazuje hodnotu 3,288V

2. Pri zapnutom motore a odpojenom S1-B1 (vypise chybu:P1135 - aj podla manualu to ma byt chyba na Senzor 1 Bank 1 co je lava horna lambda)
S2-B1 ukazuje hodnoty 0.895V
S2-B2 ukazuje hodnotu 0.895V
S1-B1 ukazuje hodnotu 7.995V
S1-B2 ukazuje hodnotu 3,288V

3. Pri vypnutom motore:
S2-B1 ukazuje hodnoty 0.115V
S2-B2 ukazuje hodnotu 0V
S1-B1 ukazuje hodnotu 7.995V
S1-B2 ukazuje hodnotu 3,288V

S2-B1 Kratkodobe prisposobenie paliva ukazuje -6,3%
S2-B2 Kratkodobe prisposobenie paliva ukazuje 0 %
S1-B1 Dlhodobe prisposobenie paliva ukazuje 0 %
S1-B2 Dlhodobe prisposobenie paliva ukazuje 0 %

Z toho mi nejako vyplynulo, ze zvlastne hodnoty ma lava dolna S2-B1 a pritom by zla mala byt prava horna... tak som z toho trosku jelen...
Toyota Prius 1.5
Toyota Avensis Verso 2.0 vvti, LPG Prins
Honda Civic 1.3 hatchback

fsoos
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Apríla 2010, 14:14
Bydlisko: Bernolakovo

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa fsoos » Sobota, 19. Júna 2010, 17:22

Aha a este k palivu cerpam shell a kazdu tretiu nadrz V-Power 95, kvoli aditivam
Toyota Prius 1.5
Toyota Avensis Verso 2.0 vvti, LPG Prins
Honda Civic 1.3 hatchback

fsoos
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Apríla 2010, 14:14
Bydlisko: Bernolakovo

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa fsoos » Štvrtok, 7. Októbra 2010, 15:11

no bola to naozaj ta lambda sonda - po jej vymene - dakujem grexos za rychle vybavenie - je vsetko ako ma byt...
Toyota Prius 1.5
Toyota Avensis Verso 2.0 vvti, LPG Prins
Honda Civic 1.3 hatchback

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: toyota avensis verso

Príspevok od používateľa Gabo » Streda, 21. Septembra 2011, 16:39

Ahoj, rozmyslam o kupe nejakeho MPV, 7 miestneho. Rad by som isiel znova do Toyoty a aj Avensis Verso sa mi celkom paci, ale ako tak citam tie problemy... Nie som si isty :) Testov je malo, ak vobec ohladne tohto motora, na druhej strane skoro na kazdom kroku je nejaky VW Sharan, ci jeho sestry (Alhambra, Galaxy), tie su sice starsie a su drahsie. Co by ste mi odporucili? Dakujem
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných