Avensis nestartuje

všetko o tomto modeli
toyotatv
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Utorok, 23. Septembra 2008, 11:28

Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa toyotatv » Streda, 24. Septembra 2008, 09:39

Ahojte, mam avensis, 1,6 benzin, 81 kw, r.v.1998
zrazu prestal štartovať, štartér točí, ale motor nenaskočil. Zistili, že je vadná indukčná cievka, z ktorej ide kábel do rozdeľovača. Vymenili ju, ale ani potom neštartuje, tak vyslovili podozrenie, že to môže byť riadiaca jednotka, alebo bezpečnostný spínač. Mali ste niekto takýto problém? Ak možte, poraďte. Vďaka

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 24. Septembra 2008, 09:47

4A-FE??? - buď problém s elektrikou, alebo prívodom paliva...
Pekne skontrolovať každú poistku a prívody paliva - odpojiť hadičku a či pri štartovaní tlačí palivové čerpadlo benzín - ešte som nepočul že by odišlo, ale čert nespí...
Potom ostáva už len palec rozdeľovača, prípadne rozdeľovač ako taký...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 24. Septembra 2008, 10:04

Skús mrknúť, či pri štartovaní sviečky hádžu iskru...ak áno, tak je problém s dodávkou paliva.
Len tak skusmo...nemáš tam náhodou alarm...napr. META? Ak je alarm natvrdo odpojený od elektriky, tak štartér točí, ale motor nenaštartuje. Málo pravdepodobné, ale skús pozrieť, či to nemáš odpojené :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

toyotatv
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Utorok, 23. Septembra 2008, 11:28

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa toyotatv » Streda, 24. Septembra 2008, 11:39

Ďakujem za príspevky. Je to motor 4A-FE. Benzín v tom nebude, to vylúčili, sviečky nemajú iskru, ale prúd nie je ani v kábli, ktorý smeruje ku rozdeľovaču z cievky. Prúd do cievky vstupuje, ale z nej už nevystupuje. Neviem, či sa to volá cievka, je to namontované vľavo pod kapotou pod predným oknom. Problém je však to, že aj po výmene cievky, ktorá je vadná, lebo ju testovali, auto neštartuje. Takže v tom musí byť aj niečo iné.
A ešte jedna vec- prosím vás, ak niekto má nejaký kontakt na náhradné diely z búračiek u nás aj v zahraničí, dajte vedieť. Ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa pio » Piatok, 3. Októbra 2008, 09:46

skus snimac otacok na kluke....ak nefunguje tak ti motor nenaskoci lebo ECU motora nevie kedy nastane HU
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

toyotatv
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Utorok, 23. Septembra 2008, 11:28

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa toyotatv » Pondelok, 6. Októbra 2008, 23:02

Ahoj, klobúk dole pred tebou, bol to senzor polohy kľuky. To čo si ty vyriešil z pár viet na internete, v autorizovanom servise Toyota skúmali týždeň. Akú máš adresu, ak by som mal nejaký problém s autom?

haman
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Utorok, 5. Októbra 2010, 14:04
Bydlisko: Bratislava, Avensis 2.0 benzin 2004

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa haman » Piatok, 22. Júla 2011, 00:10

Zdravim Toyota forum,

Moj Avensis 1AZ-FSE dnes nenastartoval. Vcera som presiel 50km v kuse mimo obce, zaparkoval na dvore, cely den na neho prsalo a dnes podvecer som nasadil, otocil klucom a nic sa nestalo. Baterka by mala byt ok, lebo ide sklapanie okien, central, radio, svetla, truba trubi. Kontrolky sa rozsvietia a zhasnu ako maju, ale ked otocim klucikom do 2. - startovacej polohy tak sa nic nedeje, ani nezakasle, aj ked ho v tej polohe drzim dlhsie alebo to skusam viackrat za sebou. Jedine co pocujem, je take tiche bzucanie pocas drzania klucika v tej polohe.

Pred 2 tyzdnami som bol na vymene zadnych tlmicov, vodnej pumpy, spojky, klinoveho remena, oleja. po tejto oprave som mal nizke otazky, co som pred tyzdnom vyriesil vycistenim skrtiacej klapky. odvtedy som dalej jazdil bez problemov kazdy den. Uz som sa zacal tesit, ze mi auto zase funguje na 100%. :( Auto mam uz 50 tisic km/2 roky a este mi to nespravilo ( dokopy ma najazdene 140 tisic km).

Prehladal som cele toto forum na klucove slova 'nestartuje' a 'nenastartuje', moze to sposobovat vela veci:

1. poistky
2. pokazeny starter
3. starter OK, ale nevysunie pastorok
  • 3a. zalepena cievka
    3b. spálený medený kontakt na stykači čo roztáča pastorok
    3c. uhliky
4. zodrane kontakty, ktore sa nachadzaju v spinacej skrinke dolu pod klucom
5. indukcna cievka
6. kabel od indukcnej cievky do rozdelovaca
7. sviecky (skontrolovat ci hazdu iskru) - mam ich menene v intervale
8. senzor polohy kluky / snimac otacok na kluke - asi je to to iste len iny nazov
9. privod paliva - odpojit hadicku, ci tlaci palivove cerpadlo benzin
10. nefunkcna ECU - toto nechcem aby to bolo

Otazky, ktore mi viria v hlave:

A. Chýba nieco na tom zozname?

B. Co z uvedeneho je najpravdepodobnejsia pricina nestartovania, resp. v akom poradi by ste to diagnostikovali?

C. Co z toho viem skontrolovat ako laik? ;)

D. Auto mam 40km od BA, mam zohnat najblizsieho automechanika a doniest ho na miesto cinu alebo to mam odtiahnut do Toyota servisu?

Zelam vela km bez poruchy.
Naposledy upravil/-a haman v Piatok, 22. Júla 2011, 15:12, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 22. Júla 2011, 06:22

Toto s motorom nebude mať nič - je to vyslovene problém štartéra. Skontroluj najskôr tie poistky.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 22. Júla 2011, 10:25

Skusil by som pre istotu novu baterku alebo nastartovat z kablov, lebo uz som zazil baterku, pri ktorej vsetko svietilo ale starterom ani nehla, lebo nedokazal odovzdat potrebny prud.
Potom skontrolovat poistky, a potom skontrolovat, pripadne repasovat starter, ostatne veci su pravdepodobne ok, kedze si vcera bez problemov jazdil.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 22. Júla 2011, 11:51

Jojo...presne tak....skús čeknúť baťurku a potom poistku...ak sa nemýlim, tak takto nejak mi prestal štartovať môj AVE...ráno z KNM v pohode, prišiel som do ZA do pneuservisu a už som nenaštartoval....nová baťurka a všetko OK.
Ak nie tak potom čeknúť štartér, ako spomína Rasťo....ale pri tých KM by hádam ešte nemal zdochýňať :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

haman
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Utorok, 5. Októbra 2010, 14:04
Bydlisko: Bratislava, Avensis 2.0 benzin 2004

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa haman » Piatok, 22. Júla 2011, 15:15

Diky chalani!

bolo to pricinou 3a - zalepena cievka. Miestny autoelektrikar pobuchal po starteri a sa to spamatalo.

Povedal, ze mi to moze fungovat tyzden, 3 mesiace aj viac, ale ze raz sa to vrati a zas ma to zradi.

Tak mu to dam rovno opravit. Dufam, ze opravi len to co ma a nebude zbytocne menit funkcne veci.

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa tofak » Utorok, 19. Februára 2013, 20:32

Ahojte, vidim, ze tu sa to riesilo, tak idem na to. Avensis 1998 - 4AFE 81kW ,skratim to. Odisiel senzor plohy kluky, tak zvetral ze sa uplne rozsipal a to je Denso.

Polka ostala v motore, chcem vediet ci ked mu budem robit vyskrab popadaju tie ulomky do motora, do oleja, alebo ostanu mimo tam kde je rozvodovy remen.

Pre tych co to menili (senzor, alebo rozvody) jednoducha otazka a tak Vam dakujem za akukolvek odpoved k veci.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa tofak » Streda, 20. Februára 2013, 07:48

Este doplnim, je to ten senzor co je skryty za klukovkovou remenicou a je vsedeny v motore hned vedla tej rurky v ktorej je odmerka oleja.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Avensis nestartuje

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 25. Februára 2013, 11:25

Takze fotky nebudem davat, ale ten snimac netrci do motora (cize jeho ulomky by nepadali do oleja) snima otacky na tom koliesku na ktorom je rozvodovy remen. Hlavna remenica ma normalny zavit, povoluje sa v protismere hod.ruciciek.
Na you... su videa ako opru kluc o zem, sviecky von a zastartovat, povoli sa, ale toto sme neskusali.
Pouzili sme overeny sposob, 3dni potierat srob starou drzdovkou, potom zaradit 5ku, zabrzdit, do dierky na remenici 8mm imbus a drevom 8cm rapriecit o kasnu. Treba si podlozit aj nadstavce klatikom, aby to neperovalo a povolit to pojde. Potom oznacit rozv.remen a tento zhodit. Kedze sa ten snimac uplne rozpadol a v tom hliniku je kovovy, samozrejme ze to bolo uplne zaoksidovane, museli sme dat dole aj remenicu rozvod.remena, nedrzi ju nic, len stiahnut. A da sa to potom pekne vycistit.
Takze drzim palce vsetkym co sa hrabu v autach, vyzera ze vymierame :(
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných