Aky mam motor?

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
epto
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Streda, 16. Apríla 2008, 22:51

Aky mam motor?

Príspevok od používateľa epto » Piatok, 25. Apríla 2008, 10:35

Zdravim.

Mam Toyotu Avensis 2.0TD r.v.1998

Zaujima ma presne oznacenie motora.
mam zopar obrazkov:
obr1: Obrázok

obr2: Obrázok

obr3: Obrázok

Pod kapotou to vyzera ako na obr2 ale mam palivovy filter ako na obr1. nemam vsak plastovy dekel ako na obr1.
zato vsak urcite mam turbo (vzadu) ako na obr2.

rozvody mam ako 1CD-FTV (s klimou)
jazdim urcite na naftu, sviecky som v motore nevidel :lol:

takze mam v tom mierny chaos :shock:

Doplnenie: v priestore nad nohami spolujazdca som nasiel riadiacu jednotku motora a je tam napis 2C-TE.
Lenze o takom motore sa v prirucke nepise (no je pre Avensis 2000 takze mozno sa uz moj motor nepouzival)

Ma niekto informacie o motore 2C-TE (prirucka, udrzba, postup oprav a pod...)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Aky mam motor?

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 25. Apríla 2008, 12:52

Ty máš v aute motor, ktorý sa používal už napr. v CarineE...chvíľu som na takej jazdil.
Vyššie ročníky AVE už mali iný dieselový motor so vstrekovaním. Hento je ešte poctivý komôrkový masturbo gízeľ ;-)
Ten novší mal donedávna Fajry, takže buď trpezlivý a možno sa aj od neho niečo dozvieš ;)

Skús mrknúť napr. na Wikipedia.com, tam sú toyoťácke motory popísané celkom slušne...proste to vygúgli a určite tam bude odkaz aj na wikipediu ;-)
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mam motor?

Príspevok od používateľa hanz » Piatok, 25. Apríla 2008, 15:55

do r. 1999 sa do avensisu daval prave ten 2C TE motor ci ako sa volal, ktory bol na jesen 1999 nahradeny prave motorom 1CD FTV. Kazda prirucka na avensisa so starsim datumom by mala byt aj pre tvoj motor, pripadne, ako hovori chmelo pozri sa na wiki, alebo skoos vygooglit nejaku prirucku o carine.

Neviem ci by ti fajry pomohol, kedze on ma prave ten novsi motor..

3SFE bol benzin
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Csabika
začiatočník
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Piatok, 27. Apríla 2007, 20:47
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mam motor?

Príspevok od používateľa Csabika » Sobota, 26. Apríla 2008, 22:46

Ja mam v corollke 2C-E motor a podľa mojich info sa davali do AVE take iste len s turbom.
Foto mojho motora je tu http://www.ukazto.com/?img=IM014419.jpg

Turbomotory boli 2C-T.
E11 WAGON 2.0 D = Hihinka
MADE IN JAPAN
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
epto
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Streda, 16. Apríla 2008, 22:51

Re: Aky mam motor?

Príspevok od používateľa epto » Nedeľa, 27. Apríla 2008, 11:05

Csabika napísal:Ja mam v corollke 2C-E motor a podľa mojich info sa davali do AVE take iste len s turbom.
Foto mojho motora je tu http://www.ukazto.com/?img=IM014419.jpg

Turbomotory boli 2C-T.
jj. mam presne to iste, len je vzadu este turbo.

uz som si to presnejsie zistil - je to 2C-T.

ako ti slape ten motor bez turba?

Používateľov profilový obrázok
Csabika
začiatočník
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Piatok, 27. Apríla 2007, 20:47
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mam motor?

Príspevok od používateľa Csabika » Nedeľa, 27. Apríla 2008, 12:12

epto napísal:
Csabika napísal:Ja mam v corollke 2C-E motor a podľa mojich info sa davali do AVE take iste len s turbom.
Foto mojho motora je tu http://www.ukazto.com/?img=IM014419.jpg

Turbomotory boli 2C-T.
jj. mam presne to iste, len je vzadu este turbo.

uz som si to presnejsie zistil - je to 2C-T.

ako ti slape ten motor bez turba?
Tak akože sa nehcem chváliť, ale ja som spokojný 8) . Len spotrebu mám niekde medzi 6-7 litrov, ale ja za to nemôžem, skrátka ja jazdím tak že často ten motor podtáčam, no ale už sa snažím zlepšiť. Čo sa týka dynamiky tak je to obstojné. myslím si že treba si na to zvyknuť a potom to ide. Páči sa mi na ňom že nemá taký traktorový zvuk aj keď je dízlak, ako napr renault alebo pežó. čo sa týka spoľahlivosti tak zatiať od kúpy (05/2007) bez problémov, dal som vymeniť rozvody a prevádzkové kvapaliny a šlape, pomaly každý deň na prvé otočenie kľúčikom. čo som ju kúpil, prešiel som s ňou celé Slovensko od Blavy až po Čiernu nad Tisou (naozaj :D ), bez problémov celú cestu. Olej mi nežerie, celkom dobre ťahá, som si všimol že autu je jedno či som sám alebo sme traja -štyria, ide stále rovnako(subjektivne) dobre. Ja ju hlavne používam v meste na krátke vzdialenosti, asi preto mám takú spotrebu, raz za čas ju prevetrám po diaľnici, nie je problém ísť s ňou aj tachometrových 160-170. 150 ku bez námahy ak si trochu zamyslím na R1 a nedívam sa na tachometer :mrgreen:
E11 WAGON 2.0 D = Hihinka
MADE IN JAPAN
Obrázok

mato.208
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 22. Júla 2008, 15:22

Re: Aky mam motor?

Príspevok od používateľa mato.208 » Štvrtok, 18. Septembra 2008, 08:29

Csabika napísal:
epto napísal:
Csabika napísal:Ja mam v corollke 2C-E motor a podľa mojich info sa davali do AVE take iste len s turbom.
Foto mojho motora je tu http://www.ukazto.com/?img=IM014419.jpg

Turbomotory boli 2C-T.
jj. mam presne to iste, len je vzadu este turbo.

uz som si to presnejsie zistil - je to 2C-T.

ako ti slape ten motor bez turba?
Tak akože sa nehcem chváliť, ale ja som spokojný 8) . Len spotrebu mám niekde medzi 6-7 litrov, ale ja za to nemôžem, skrátka ja jazdím tak že často ten motor podtáčam, no ale už sa snažím zlepšiť. Čo sa týka dynamiky tak je to obstojné. myslím si že treba si na to zvyknuť a potom to ide. Páči sa mi na ňom že nemá taký traktorový zvuk aj keď je dízlak, ako napr renault alebo pežó. čo sa týka spoľahlivosti tak zatiať od kúpy (05/2007) bez problémov, dal som vymeniť rozvody a prevádzkové kvapaliny a šlape, pomaly každý deň na prvé otočenie kľúčikom. čo som ju kúpil, prešiel som s ňou celé Slovensko od Blavy až po Čiernu nad Tisou (naozaj :D ), bez problémov celú cestu. Olej mi nežerie, celkom dobre ťahá, som si všimol že autu je jedno či som sám alebo sme traja -štyria, ide stále rovnako(subjektivne) dobre. Ja ju hlavne používam v meste na krátke vzdialenosti, asi preto mám takú spotrebu, raz za čas ju prevetrám po diaľnici, nie je problém ísť s ňou aj tachometrových 160-170. 150 ku bez námahy ak si trochu zamyslím na R1 a nedívam sa na tachometer :mrgreen:
cago ja mam v ave ten motor o ktorom pises. vsetko sedi tak ako pises len ja mam spotrebu do 5,5-6 litrov mislim celkom slusne. skus ho nepodtacat radsej podrat aby si to mal okolo 2000 ot/min vies aby si fical na turbo ono sa ti spotreba upravi skus a uvidis.
ex:skoda 110R
ex:skoda 136 Rapid
ex:Peugeot 405 SRi 2.0 dobra masina
TOYOTA Avensis 2.0TD celkom slušné vozitko

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných